Căpitanul lui Dinamo a spus totul, după înfrângerea categorică cu Hermannstadt
articol scris de Digi Sport17.03.2024, 20:49
Dinamo a fost învinsă categoric de către Hermannstadt, scor 0-3, chiar la debutul în play-out.
![nichita](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTEl/MkYyNiUyRjE4NDg0NTlfMTg0ODQ1OV9u/aWNoaXRhLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD1mYzBmOGJlZTE0YWFmMTFlOGU1YTQ1NTJmZjRmN2MzMg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Răzvan Patriche: ”Atât s-a putut astăzi!”
Istoria meciului dintre Hermannstadt și Dinamo s-a scris în prima repriză. Ianis Stoica a avut un gol anulat pe motiv de ofsaid în minutul 14, dar a continuat să fie periculos la poarta lui Golubovic și a marcat în minutul 38.
Trei minute mai târziu, Raul Opruț a majorat diferența sibienilor, ca Neguț să facă 3-0 în minutul 45+1.
Căpitanul lui Dinamo, Răzvan Patriche, a fost prezent la flash-interviu și a fost cât se poate de sincer când a întrebat despre partida de astăzi. Chiar dacă echipa a jucat la un nivel slab împotriva formației din Sibiu, Patriche a afirmat că a fost doar un accident.
”Este fotbal, se poate întâmpla orice, dar astăzi prea puțin, mai ales pe partea ofensivă. Am pierdut mingea mult prea ușor. Am avut o peluză fantastică în seara asta, din păcate Hermannstadt este o echipă foarte bună, mai ales acasă, cred că nu a pierdut niciun meci pe teren propriu. Ne-au dominat total.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cu siguranță nu vom juca așa mai departe, a fost un accident, am întâlnit o echipă puternică și asta a fost. Nu înseamnă că nu am luptat pentru minge, dar atât s-a putut astăzi. Nu este vorba de atitudine, suntem un grup unit. Am pierdut o luptă, dar mai avem încă 8. La Sibiu suntem ca acasă, mereu vin în număr cât mai mare”, a declarat Răzvan Patriche după Hermannstadt - Dinamo 3-0.
VIDEO cu rezumatul meciului Hermannstadt - Dinamo 3-0
Etichete: dinamo , hermannstadt , razvan patriche
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...