Marius Măldărășanu i-a dat cea mai dură replică lui Gigi Becali: ”E 2024 și suferim de scenarită!”
articol scris de Digi Sport22.02.2024, 19:51
Înaintea meciului cu FCU Craiova, Marius Măldărășanu (48 de ani) a vorbit și despre ultimele declarații făcute de Gigi Becali (65 de ani), în legătură cu ”omeniile” din SuperLiga României.
![MixCollage-22-Feb-2024-07-49-PM-7623](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYyMiUyRjE5MDk3NzlfMTkwOTc3OV9N/aXhDb2xsYWdlLTIyLUZlYi0yMDI0LTA3/LTQ5LVBNLTc2MjMuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPWFkMjY0ZmY1NWE3YmQ5YjhkMDUwMDA1ZTYyNzQxNTVk.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Patronul de la FCSB a dat de înțeles că Hermannstadt a făcut ”omenie” cu Rapid în meciul direct încheiat cu scorul de 2-0 în favoarea giuleștenilor.
Marius Măldărășanu, după ce Gigi Becali a acuzat jocuri de culise la Rapid - Hermannstadt: ”Suntem în 2024 și suferim de scenarită!”
Antrenorul sibienilor i-a dat o replică dură patronului de la FCSB și a sugerat că acesta ”suferă de scenarită”.
”Da, poți să te amuzi, dar pe cealaltă parte, suntem în 2024 și suferim de scenarită. Îmi aduc aminte, când am pierdut contra FCSB-ului, odată și cu vânzarea de către club a lui Baba Alhassan, au venit din alte direcții același gen de situații.
Oricum am da-o nu e bine, că jucăm pentru unii, că jucăm pentru ceilalți, nu se pune problema, nu s-a pus niciodată. Mergem liniștiți acasă, punem capul pe pernă și dormim liniștițipentru că facem lucrurile corect. Bune sau rele, dar le facem corect.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În rest, nu pot să spun decât că, din cauza rezultatului de la Cluj, s-a vrut devierea atenției, adică de la situația egalului lor din deplasare, a dus-o la un scenariu vizavi de noi și Rapid. Pentru noi, orice punct e important, că e de la Rapid, CFR sau FCSB, fiecare punct e important”, a spus Marius Măldărășanu înaintea meciului cu FCU Craiova.
Ce a spus Gigi Becali despre ”omenia” din SuperLigă
După remiza cu ”U” Cluj, Gigi Becali a transmis că nu și-ar dori ca sibienii să intre în play-off, pentru a nu exista discuții despre ”omenie”.
”Nu știu eu, nu mă bag eu la omenie. Când e vorba de omenie nu mă bag eu. Nu am spus așa ceva. Eu nu o interpretez. Mulți au vorbit de omenie. Eu zic că nu mai există omenie. Eu nu cred. Eu râd când zic ei. Toți vor să joace în play-off. Eu văd 7 puncte distanță. FCSB lider detașat. Și ce, patru puncte nu sunt de ajuns? Noi, la final, dacă rămâne așa. Noi jucăm cu locul 6 și 5, probabil mai slabe.
Voiam să fie Hermannstadt. Dar nu mai vreau. Alții zic, eu nu zic așa ceva. Dacă e ce zic ăia... Dar eu nu zic. Dacă e ca ăia (n.red. omenie la Rapid - Hermannstadt). Poate că eu sunt fraier, nu știu acum. Nu are rost să discutăm despre asta pentru că nu are rost.
Eu am spus asta pentru că mi-a plăcut cuvântul omenie, un nou termen. Dar în play-off e posibil să fie omenie. Dacă ești locul 5 sau 6 în play-off, la ce să mai tragi. Eu aș vrea Mititelu, că el nu face omenie cu nimeni. Nici Sepsi nu face omenie. Sepsi și U Cluj vreau, că nu fac omenie. Au demonstrat oamenii că nu fac omenie (n.r cei de la Sepsi), a afirmat Becali, printre altele, la emisiunea Fotbal Club de la Digi Sport.
Etichete: gigi becali , fcsb , marius maldarasanu , hermannstadt
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...