Foto Gest impresionant! Cererea lui Richarlison, după ce Heung min-Son a plecat de la Tottenham
articol scris de Digi Sport05.08.2025, 13:05
Se încheie o eră la Tottenham, după ce Heung-min Son (33 de ani) a anunțat că va pleca de la gruparea londoneză.
Premier League Europa League: Celta Vigo - Freiburg, joi, 19:45, DGS 1
Europa League: Nottingham Forest - Porto, joi, 22:00, DGS 1
Sud-coreeanul pleacă de la Tottenham la 10 ani distanță de când a fost cumpărăt pentru 30 de milioane de euro, de la Bayer Leverkusen.
Richarlison le cere celor de la Tottenham să-i facă statuie lui Heung-min Son
Vestea plecării lui Son în Statele Unite ale Americii, la Los Angeles FC, i-a întristat pe jucătorii lui Tottenham.
Pe lângă mesajele emoționante postate pe rețelele sociale, un jucător important al londonezilor a făcut o cerere interesantă oficialilor clubului.
Concret, Richarlison (28 de ani), atacantul lui Tottenham, a postat pe Insta Story o statuie cu Heung-min Son, iar mesajul scris a fost "Please (n.r. vă rog)".
Heung-min Son: ”A fost atât de greu să iau decizia”
Devenit o legendă la Spurs, fotbalistul din Coreea de Sud e pregătit de o nouă aventură, mai ales că și-a îndeplinit visul: a cucerit un trofeu cu echipa din Londra, mai exact UEFA Europa League în urmă cu două luni.
- 173 de goluri și 101 assist-uri în 454 de meciuri are Heung-min Son la Tottenham
Căpitanul lui Tottenham și-a anunțat printr-o conferință de presă intenția de a pleca de la Tottenham în această vară.
”A fost cea mai dificilă decizie pe care am luat-o în cariera mea. Sunt amintiri atât de minunate. A fost atât de greu să iau decizia. Am nevoie de un mediu nou în care să mă dezvolt. Am nevoie de o mică schimbare - 10 ani este mult timp. Am venit în nordul Londrei când eram copil, la 23 de ani, la o vârstă atât de fragedă. Părăsesc acest club ca un bărbat matur, un om foarte mândru.
Vreau să le mulțumesc tuturor fanilor Spurs pentru că mi-au oferit atâta dragoste. Sper că și rămas bunul este un moment potrivit și că acesta este momentul potrivit pentru a lua această decizie. Sper că toată lumea poate accepta și respecta acest lucru”, a declarat Son pentru site-ul clubului.
Etichete: tottenham , heung min son , richarlison
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Mii de oameni au ieșit în stradă pentru italianul de 47 de ani, ucis de români în bătaie, în fața...