Video Unirea Slobozia - FC Buzău 0-1. Toate rezultatele etapei a 12-a

06.11.2023, 16:58
  • La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Etapa a 12-a din Liga a 2-a s-a încheiat luni după-amiază, odată cu meciul dintre Unirea Slobozia - Gloria Buzău

Pe primele două locuri în al doilea eșalon de fotbal al României sunt formații care nu au drept de promovare. Șelimbăr este lider după victoria cu Csikszereda, scor 2-1 în deplasare.

Unirea Slobozia - FC Buzău, 0-1

FC Buzău a obținut trei puncte importante în încercarea de a prinde play-off-ul Ligii 2. Formația antrenată de Andrei Prepeliță a deschis scorul în minutul 27 prin Valentin Dumitrache și a urcat pe locul 4 în clasament, cu 21 de puncte.

În același timp, Unirea Slobozia a rămas pe poziția a treia, cu 24 de puncte acumulate după 12 etape. Elevii lui Adrian Mihalcea au avut o ocazie importantă de a deschide scorul în minutul 24, dar Afalna a ratat.

Min 90+5: Final de meci! FC Buzău s-a impus pe terenul celor de la Unirea Slobozia.

Min 71: FC Buzău ratează o importantă ocazie de a marca prin Radic.

Min 46: A început a doua repriză!

Min 45: Formația lui Andrei Prepeliță intră cu avantaj de un gol la cabine.

Min 27: Goooool Buzău! Valentin Dumitrache deschide scorul.

Min 24: Unirea Slobozia ratează o ocazie mare de gol prin Afalna.

Min 1: A început meciul!

Unirea Slobozia: Rusu - Aioanei, Ibrian, Lazăr, Toma - Coadă, Sergeș - Dorobanțu, Afalna, Atanase - Zukanovic

Antrenor: Adrian Mihalcea

FC Buzău: Greab - Diego, Wiktorski, Patapis, Sălceanu - Trebotic - Brîncoveanu, Angelov, Dumitrache - Mihaiu, Chică-Roșă

Antrenor: Andrei Prepeliță

O victorie a celor din Slobozia, antrenată de Adrian Mihalcea, ar însemna urcarea echipei pe primul loc al clasamentului, la egalitate cu Șelimbărul fostului său coleg de la Dinamo, Claudiu Niculescu.

Numele acestuia din urmă este vehiculat în legătură cu o eventuală înlocuirea a lui Ilie Poenaru la Voluntari.

Csikszereda - Șelimbăr 1-2, în etapa a 12-a din Liga 2

Șelimbăr își consolidează poziția de lider în Liga 2, după succesul în fața celor de la Csikszereda. Echipa antrenată de Claudiu Niculescu a fost condusă din minutul 20, dar a reușit să revină. Rotund a restabilit egalitatea la doar trei minute distanță. Scorul final a fost stabilit de Raul Palmeș în minutul 59 al partidei.

Liderul Ligii 2 a rămas în 10 oameni în minutul 72 al meciului, după ce Lumbu a primit direct cartonașul roșu pentru un fault în afara careului. În același timp, Csikszereda se află doar pe locul 12, cu 16 puncte acumulate.

Min 90+6: Final de meci! Șelimbăr se impune pe terenul lui Csikszereda.

Min 72: Șelimbăr rămâne în 10 oameni cu 20 de minute înainte de finalul partidei. Lumbu a văzut direct cartonașul roșu pentru un fault în afara careului.

Min 59: Goooool Șelimbăr! Formația lui Claudiu Niculescu întoarce scorul!

Min 46: A început a doua repriză!

Min 45: Echipele intră la egalitate la cabine.

Min 23: Gooool Șelimbăr! Rotund restabilește egalitatea.

Min 20: Goooool Csikszereda! Szilard Balogh deschide scorul pentru echipa sa!

Echipele de start:

• Csikszereda: Gyenge Szilard, Bloj Erwin, Kelemen David, Apro Claudiu, Peter Gal-Andrezly, Nagy Janos, Veres Szilard, Soufiane Jebari, Bakos Ervin, Balogh Szilard, Makrai Gabor.

Rezerve: Karacsony Mark, Szabo Balint, Csiszer Balazs, Ronai Robert, Jelena Richard, Pinter Bence, Nistor Akos, Babati Benjamin, Magyari Szilard.

Antrenor: Ilyes Robert.

• Șelimbăr: Roșca, Palmeș, Natea, Lumbu, Mitrea, Panos, Moussinga, Schieb, Năstăsie, Hernando, Rotund.

Rezerve: Mitrovici, Alexe, Babovic, Luca, Soare, Gliga, Drăghescu, Vînău, Răducioiu.

Antrenor: Claudiu Niculescu.

Înaintea meciului direct, Csikszereda se află pe locul 12 în clasament, cu 16 puncte, în timp ce Șelimbăr este a treia clasată din Liga 2, cu 24 de puncte.

Concordia Chiajna - FC Argeș 1-0, în etapa a 12-a din Liga 2

FINAL DE MECI

Min 53: Ocazie Chiajna! Din marginea careului mic, Adrian Bălan a șutat puternic peste poarta lui Bucur.

Min 46: Începe repriza a doua a meciului!

PAUZĂ

Min 18: GOOOL Chiajna! Denis Ispas înscrie cu o lovitură de cap, din centrarea lui Gabriel Torje.

Min 6: Ocazie FC Argeș. Rădescu șutează puternic la colțul lung, dar Oncescu intervine și respinge în corner.

Min 1: Începe meciul.

Concordia Chiajna: Oncescu - Stănică, Ispas, Guimaraes - Achim, Codrea, Moise, Pîrvulescu - Torje, Bălan, Burcea

Rezerve: Ciontos, Corbu, Lazăr, Dumbravă, Iancu, Ghimfus, Popa, Hlistei, Pop

FC Argeș: Bucur - Tofan, Turda, Tudose, Scarlatache - Panait, Boboc, Rădescu - Bertrand, Rusu, Buhăcianu

Rezerve: Straton, Balaur, Grigore, Ciuciulete, Mitoi, Dulcea, Babin, Zătreanu, Angelov

După ce s-a retras Gabi Tamaș, Concordia a obținut un rezultat de egalitate cu CS Mioveni, scor 1-1, iar cu FC Argeș este al doilea derby la rând pe care îl joacă. Cu Neagoe, piteștenii sunt în revenire de formă, iar cea mai bună dovadă este că runda trecută au învins pe Gloria Buzău, scor 2-0.

Derby pentru că toate cele patru echipe amintite mai sus au ca obiectiv promovarea în SuperLigă.

Chiar dacă sunt pe locurile 8, respectiv 12, o victorie pentru fiecare dintre formațiile care se întâlnesc la Chiajna însemnă o urcare importantă în clasament.

Etichete: clasament liga 2 , etapa a 11-a liga a 2-a , video concordia fc arges , video slobozia buzau

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de la Eurovision 2024, scrie The Independent.

Foto ”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală

Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare

Video Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare

E gata! Tottenham a spus ”DA” și fundașul central va pleca la vară

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

Exclusiv Primul transfer la FCSB după câștigarea titlului. Cine e fotbalistul și când va semna

Gică Hagi a găsit vinovatul principal pentru care Farul a fost egalată de Universitatea Craiova după ce a condus cu 3-0

”Patronul FCSB te vrea. Unde pleci?”. Louis Munteanu, răspuns pentru interesul lui Gigi Becali, în direct

Exclusiv Steaua, răspuns oficial după ce Gigi Becali a cerut ca FCSB să joace în Ghencea. Decizia "militarilor"

Video Exclusiv Ilie Dumitrescu s-a amuzat copios după ce a văzut fotografia cu Adi Popa și iubita sa: "Glumesc!"

PEROZIrina Shayk, apariție surprinzătoare după ce a făcut furori la MET Gala 2024. Cum a fost fotografiată pe străzile din New York

FILM NOWCameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill

Ultrașii radicali din Peluza Sud ’97, derapaj morbid împotriva lui Adrian Mititelu, după ce FC U a retrogradat citeşte ştirea pe Prosport.ro

WTA Roma: cum s-a terminat disputa dintre Danielle Collins și Irina Begu, după ce românca a salvat cinci mingi de meci citeşte ştirea pe ziare.com

Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol