liverpool
Video Spectacol în Premier League. Liverpool - Tottenham 4-2 / Chelsea - West Ham 5-0
Chelsea v Liverpool, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 13 Aug 2023
Video Mohamed Salah, ”coșmarul” lui Tottenham
Superliga Stage 25: CFR 1907 CLUJ vs RAPID BUCURESTI Romania Superliga stage 25: CFR 1907 CLUJ vs. FC RAPID BUCURESTI, d
Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 3-2, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Burmaz, execuție spectaculoasă
Etapa 8 Superliga: CFR Cluj-Rapid
Play-off

Video Brentford - Tottenham 2-2. Remiză spectaculoasă de Boxing Day

26.12.2022, 16:35

Etapa de Boxing Day din Premier League a debutat cu vizita celor de la Tottenham pe terenul lui Brentford, scor 2-2

Brentford v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Gtech Community Stadium, London, UK - 26 Dec 2022
Brentford - Tottenham / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

• Brentford - Tottenham a putut fi urmărit în format Live Video pe Digi Sport 1, dar și pe www.digisport.ro sau în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații RCS & RDS.

Brentford - Tottenham 2-2, în etapa de Boxind Day

Runda de Boxind Day a debutat cu o remiză spectaculoasă între Brentford și Tottenham.

Janelt a deschis scorul în minutul 17, iar scorul la pauză a fost de 1-0 pentru Brentford.

Partea a doua a început tot cu gazdele în atac. Toney a deschis scorul în minutul 54.

Harry Kane a ieșit la rampă în minutul 65 și a redus din diferență, iar șapte minute mai târziu, Hojbjerg a adus egalarea.

În minutul 84, Harry Kane a lovit bara. Meciul s-a încheiat astfel 2-2 și etapa de Boxing Day a început cu o remiză spectaculoasă.

VIDEO Rezumat Brentford -Tottenham 2-2

Brentford - Tottenham 2-2, în etapa 17 din Premier League

FINAL DE MECI

Min. 84: Harry Kane a lovit bara.

Min 75: Mbeumbo a cerut lovitură de la 11 metri, dar arbitrul i-a acordat galben pentru simulare.

Min. 71: Goool Tottenham! Hojbjerg egalează în minutul 71, cu un șut la colțul lung, din interiorul careului.

Min. 65: Goool Tottenham! Lenglet centrează excelent, iar Kane reia excelent cu capul.

Min. 54: Goool Brentford! Toney marchează după o lovitură de colț.

Min. 51: Tottenham cere penalty după un duel între Harry Kane și un fundaș al lui Brentford. După consultarea VAR, arbitrul dă drumul la meci și nu acordă lovitură de pedeapsă.

Min. 46: Start în partea secundă.

Min. 45+5: Final de primă repriză!

Min. 35: Jorgensen ajunge la o minge în careul oaspeților, trage din întoarcere, dar Fraser Forster este la post.

Min. 15: Gooool Brentford! Gazdele dau lovitura după o fază la care au participat Mbeumo, Jensen și Janelt, iar acesta din urmă a finalizat din câțiva metri.

Min. 1: A început partida!

• Brentford: Raya - Zanka, Pinnock, Mee - Roerslev, Jensen, Norgaard, Janelt, Henry - Mbeumo, Toney
    Rezerve: Canos, Cox, Damsgaard, Dasilva, Ghoddos, Goode, Jansson, Lewis-Potter, Wissa
    Antrenor: Thomas Frank
  • Tottenham: Forster - Tanganga, Lenglet, Dier - Doherty, Bissouma, Hojbjerg, Perisic - Kulusevski, Kane, Son
    Rezerve: Davies, Emerson, Gil, Lloris, Sanchez, Sarr, Sessegnon, Skipp, White
    Antrenor: Antonio Conte

Brentford - Tottenham, Live Video, 14:30, Digi Sport 1. "Albinele" nu i-au învins niciodată pe oaspeți

Înainte de duelul de pe Community Stadium, cele două formații sunt despărțite de șase locuri în campionat. Gazdele se află pe locul 10 în Premier League, cu 19 puncte.

De partea cealaltă, Tottenham se clasează pe poziția a patra, cu 29 de puncte. Cele două formații au câte un reprezentant pe podiumul golgheterilor: Ivan Toney (10 goluri, locul 3), respectiv Harry Kane (12 goluri, locul 2).

În cele șase confruntări precedente, Brentford nu a învins-o niciodată pe Tottenham (două remize albe și patru înfrângeri).

Etichete: antonio conte , tottenham , brentford

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul...

walker
E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat
Sony Pictures' "Spider-Man: No Way Home" Los Angeles Premiere - Red Carpet
A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model
miami
OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor
andrei-vlad
Dan Petrescu a reînceput treaba la CFR Cluj, soția, Adriana, a plecat la mii de kilometri. Cine a însoțit-o
adriana6

Video CFR Cluj, iertată de un cartonaș roșu în meciul cu Rapid? ”Crampoanele pe gambă” / ”E grav, sincer!”
intrare rrahmani
Ce a spus Postecoglou, după ce Radu Drăgușin a ajuns la 6 meciuri consecutive fără minut jucat
Tottenham Hotspur Men's Team Press Conference, Hotspur Way Training Centre, Enfield, UK - 12 Apr 2024
Exclusiv Verdictul specialistului, după ce Rapid a cerut penalty în derby-ul cu CFR Cluj
faza penalty
Dan Șucu încearcă marea lovitură: Mircea Lucescu la Rapid! Se implică și George Copos
Fotbalistul dorit de Gică Hagi într-un transfer cu schimb de jucători între el și Gigi Becali a luat decizia!
Anne Hathaway, superbă în roșu, într-o rochie fără bretele, cu crăpătură lungă pe picior. E trecută de 40 de ani, dar e neschimbată de două decenii
Cher, adevăratul motiv pentru care se întâlnește cu bărbați tineri: „Cei de vârsta mea sunt toți morți!”
Ceapa verde și beneficiile ei pentru sănătate. Ce persoane trebuie să fie precaute cu consumul acesteia
De câți ani de pensie se bucură un român care a cotizat 35 de ani? Speranța de viață influențează
Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună
Milionarul Arpad Paszkany, cadou de Paște de peste 100.000 de euro pentru noua iubită: ”A venit iepurașul” FOTO
Ce s-a întâmplat după ce Radu Drăgușin a fost lăsat iar pe bancă la Tottenham: "Vedeți și voi asta?"
Tottenham Hotspurs v Luton Town, the Tottenham Stadium, English Premier League, Football, , London, UK - 30/03/2024

O iluzie optică a făcut vâlvă pe rețelele sociale. Poți să ”vezi” cele trei creaturi din imagine în 15 secunde?
Un câine s-a trezit în miezul nopții ca să păzească jucăriile spălate și lăsate la uscat în balcon: ”Se temea să nu-i fie furate!”