hochei galati

VIDEO CSM Dunărea Galați vrea în finala Cupei României la hochei, transmisă ÎN DIRECT la Digi Sport

VIDEO HSC Miercurea Ciuc a cucerit pentru a 16-a oară Cupa României. A învins-o cu 2-1 pe Corona Brașov

hochei corona

VIDEO Dab Docler - Corona Braşov 4-3. Înfrângere în prelungiri în prima etapă a Ligii MOL

HOCHEI CUPA

14.09.2014, 23:03

ÎN DIRECT pe Digi Sport 3, Sport Club Miercurea Ciuc a câștigat Cupa României la hochei pe gheață, ediția 2013/2014 și a salvat un sezon aproape ratat, grație victoriei cu 2-1 după prelungiri în fața Coronei Brașov (0-0, 1-1, 0-0, 1-0).

Desfășurată cu un an întârziere, finala competiției de la Galați i-a adus față în față - pe Patinoarul "Dunărea" din Galaţi - pe ciucani și pe brașovenii de la ASC Corona 2010, în reeditarea duelului din primăvară, din finala Ligii Naționale.

Arpad Mihaly a deschis scorul pentru campionii din Brașov în repriza secundă, însă Ede Mihaly a egalat după numai 160 de secunde.

A fost nevoie de un gol în prelungiri pentru a se stabili învingătoarea. Istvan Nagy a marcat în minutul 77, iar harghitenii și-au luat revanșa în fața Coronei.

A fost a 16-a Cupă a României câștigată de Sport Club Miercurea Ciuc. Ciucanii își vor apăra trofeul în decembrie, la ediția 2014/2015 - programată la Gheorghieni.

În deschiderea finalei Cupei României, CSM Dunărea Galaţi a dispus cu scorul de 15-9 (8-2, 2-3, 5-2) de selecţionata puşcaşilor marini canadieni de pe fregata HMCS Toronto.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Simona Halep a fost nevoită să se retragă din turneul de la Doha, după ce a ajuns în semifinală...