Ultimele stiri

VAR-ul, pe placul lui Low: "Și la golul Spaniei s-a procedat corect"

Germany v Sweden: Group F - 2018 FIFA World Cup Russia

Joachim Low, selecţionerul Germaniei, s-a declarat un partizan şi admirator al sistemului de asistenţă video pentru arbitri (VAR) şi consideră că acesta a funcţionat foarte bine până acum la Cupa Mondială din Rusia, relatează EFE.

Prima alertă cu bombă într-unul din oraşele gazdă ale Cupei Mondiale din Rusia

rostov hotel

Alertă falsă cu bombă la un hotel din Rostov, înscris de FIFA ca hotel al Cupei Mondiale.

Cakir, pus la zid de nigerieni: "Poate nu a vrut să dea al doilea penalty"

Nigeria v Argentina: Group D - 2018 FIFA World Cup Russia

Doar câteva minute au despărţit naţionala Nigeriei de o calificare în optimile de finală ale Cupei Mondiale din Rusia.

"Nu-l văd cum îl poate ajuta pe Cristiano". Care este propunerea lui Valdano pentru atacul Realului

Lewandowski si Kane

Jorge Valdano, fost campion mondial, nu crede că fostul său club Real Madrid îl va transfera pe atacantul polonez Robert Lewandowski, eliminat deja cu naționala Poloniei de la Campionatul Mondial.

Maradona nou

Starea lui Diego Maradona din timpul meciului Argentinei cu Nigeria, câştigat cu 2-1 de sud-americani, a fost prilej de glume pe internet.

Exclusiv Mihali a povestit nebunia declanşată de Maradona la antrenamentele echipei pe care o conducea

Diego Maradona

Messi l-a depășit pe Maradona! Recordurile stabilite după Argentina - Nigeria

Messi record driblinguri

Messi, ridicat în slăvi de selecţionerul Argentinei după calificarea dramatică în optimile CM

messi sampaoli

Selecţionerul Argentinei, Jorge Sampaoli, l-a ridicat în slăvi pe starul "pumelor", Lionel Messi, desemnat omul meciului cu Nigeria (2-1), partidă care a calificat naţionala sud-americană în optimile Cupei Mondiale, unde va înfrunta Franţa.

Video "Să-l bag pe Kun?" Dialogul incredibil dintre Sampaoli şi Messi, surprins de camerele TV

Argentina s-a calificat dramatic în optimile de finală ale Cupei Mondiale, după victoria cu 2-1 obţinută în faţa Nigeriei, datorită golului marcat de Marcos Rojo în minutul 86.

Video Fiesta argentinienilor a continuat şi în autocar. Cântecul lor a devenit viral

Argentinienii sunt în al noulea cer după calificarea dramatică în optimile de finală ale Cupei Mondiale din Rusia, obţinută graţie golului lui Marcos Rojo din minutul 86 al ultimei partide din grupe, cu Nigeria.

Încă o afacere CFR Cluj - Viitorul. Acum e implicat Luchin, anul trecut a avut loc schimbul Horj-Boli

luchin

Srdjan Luchin a fost transferat la FC Viitorul, iar jucătorul s-a alăturat lotului echipei constănțene în cantonamentul din Polonia. În vârstă de 32 de ani, Luchin a semnat un contract valabil pentru 1 sezon cu drept de prelungire pentru încă doi ani.

Pagina de Facebook a Mihaelei Buzărnescu, luată cu asalt după crizele de nervi de ieri

Buzarnescu meci Birmi

Mihaela Buzărnescu s-a calificat, marți, în optimile de finală ale turneului de la Birmingham după o victorie de senzație obținută în fața olandezei Kiki Bertens. Bucureșteanca a reuşit o revenire demnă de o mare campioană, după ce adversara sa a condus cu set şi 5-2, numai că sportiva noastră a avut câteva momente pe durata meciului în care limbajul folosit a fost imposibil de reprodus.

Messi: "Ne-am temut şi am fost nervoşi. Nu credeam că vom suferi atât de mult!"

leo

Lionel Messi, starul şi căpitanul Argentinei, a recunoscut că nu se aştepta ca echipa lui să sufere "atât de mult" în faţa Nigeriei, pe care a învins-o greu, cu 2-1, marţi seara la Sankt Petersburg, în ultima etapă din Grupa D a Cupei Mondiale 2018.

PSG îl vrea pe Pogba. Ce jucător îi oferă la schimb lui Manchester United

pogba

Scăpată de pericolul unui embargo la transferuri din partea UEFA din cauza nerespectării fair-play-ului financiar, PSG mai pregăteşte un transfer de răsunet pentru această vară.

Exclusiv "Sunt precaut, ştiu ce se întâmplă acolo". Reghe, despre posibilul transfer al lui Budescu la Al Shabab

budescu

Marius Şumudică l-a transferat pe Valerică Găman la Al Shabab, însă nu se opreşte şi ar putea să-l ia şi pe Constantin Budescu, mai ales că Gigi Becali e dispus să scadă din preţ.

Mascherano s-ar fi simţit vinovat pentru eliminarea Argentinei: "Ar fi fost nemeritat"

Javier Mascherano e convins că Argentina s-a calificat meritat în optimile de finală ale Cupei Mondiale.

Hector Cuper, primul selecționer demis la Mondialul din Rusia!

Egypt v Uruguay: Group A - 2018 FIFA World Cup Russia

Hector Cuper a fost demis de la naţionala Egiptului după ce n-a reuşit să câştige nici măcar un punct la Cupa Mondiala din Rusia, într-o grupă din care au mai făcut parte Rusia, Uruguay şi Arabia Saudită.

Schimbări pentru titlu la FCSB. "Aşa vom pasa şi combina mai mult"

FOTBAL:ASTRA GIURGIU-FC STEAUA BUCURESTI, LIGA 1 BETANO (26.11.2017)

Video Maradona, luat pe braţe din tribune. Ultimele detalii şi reacţia argentinianului

maradona

Diego Maradona s-a numărat printre protagoniştii meciului decisiv dintre Argentina şi Nigeria, pe care sud-americanii l-au câştigat dramatic cu 2-1, calificându-se astfel în optimile de finală ale Cupei Mondiale din Rusia.

Messi, mesaj pentru contestatari după calificarea în optimile CM. Rojo, declaraţia serii: "Abia acum începe CM"

messi rojo

Argentina, vicecampioana mondială, s-a calificat dramatic în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins echipa Nigeriei cu scorul de 2-1 (1-0), marţi seara, la Sankt Petersburg, în Grupa D. La final, Messi şi Rojo au vorbit la cald despre succesul care îi duce în optimi, acolo unde vor întâlni Franţa.

Franţa - Argentina, doar pentru a treia oară la CM. "Cocoşii" aşteaptă revanşa de 40 de ani

Argentina Franta 1978

Franţa şi Argentina vor oferi duelul-şoc din optimile de finală ale Cupei Mondiale.

Maradona Nigeria

Argentina s-a calificat dramatic în optimile de finală ale Cupei Mondiale din Rusia, printr-o victorie cu 2-1 obţinută în faţa Nigeriei

Video Exclusiv Crăciunescu a dat verdictul. Ce ar fi făcut el la hențul lui Rojo din meciul Argentinei cu Nigeria

colaj rojo

Argentina - Nigeria 2-1 / CM 2018 /// Argentina s-a calificat dramatic în optimile Cupei Mondiale, după 2-1 cu Nigeria, însă meciul a fost unul cu multe faze controversate, iar arbitrul Cuneyt Cakir a trebuit să apeleze de câteva ori la proba video

Messi vs Ronaldo în sferturile CM 2018? Fiecare e la un meci distanţă de marele duel

argentina messi

Ronaldo şi Messi sunt fiecare la un meci distanţă de un duel direct la Mondial. Învingătoarea din disputa Franţa - Argentina va întâlni în sferturi câştigătoarea confruntării Portugalia - Uruguay.

Nigeria - Argentina 1-2. Marcos Rojo a dus "pumele" în optimile Cupei Mondiale

Selecţionata Argentinei, vicecampioana mondială, este obligată să învingă formaţia Nigeriei, marţi, de la ora 21:00 (ora României, TVR 1, TVR HD), la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa D a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia pentru a avea o şansă la calificare sau măcar pentru a părăsi turneul cu capul sus.

Franţa - Argentina, optimea cât o finală! "Pumele" au reuşit in-extremis calificarea în fazele eliminatorii

messi nigeria

Franţa - Argentina şi Croaţia - Danemarca sunt cele două optimi de finală stabilite azi, după finalizarea partidelor din grupele C şi D.

Juventus a oferit 19 milioane de euro pentru unul dintre starurile Cupei Mondiale

Russia v Saudi Arabia: Group A - 2018 FIFA World Cup Russia

Cupa Mondială e cea mai bună ocazie pentru jucători să se remarce şi să obţină un transfer important. Aleksandr Golovin s-a remarcat în primele două meciuri ale Rusiei, iar Juventus este decisă să-l transfere pe mijlocaşul de 22 de ani, pe care îl monitoriza de mai mult timp.

Islanda - Croația 1-2. Perisic a marcat în prelungiri și a năruit speranțele insularilor pentru optimi

Iceland v Croatia: Group D - 2018 FIFA World Cup Russia

Islanda are nevoie de o victorie în faţa Croaţiei, echipă calificată deja în optimile Cupei Mondiale din Rusia din postură de câştigătoare a grupei, la meciul de marţi, de la ora 21:00 (ora României, TVR 2), la Rostov pe Don (Rostov Arena), pentru a avea şanse de a i se alătura.

Simona Halep e lider WTA, dar mai conduce într-un clasament în care Irina Begu e pe 3

colaj halep begu

Simona Halep n-a mai jucat niciun meci din 9 iunie, după finala de la Roland Garros, pe care și-a adjudecat-o, însă e lider nu doar în ierarhia WTA, ci și într-un alt clasament

Video Gol superb marcat de Deac, în primul amical al verii pentru CFR Cluj

sepsi cfr cluj

Campioana CFR Cluj a remizat cu Sepsi, 1-1 (0-1), într-un meci amical jucat pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe.

• 22:00 Etapa 7 Superliga: CFR Cluj-Sepsi Sfantu Gheorghe
  • 23:00 LIVE Fotbal Club
  • 22:30 LIVE Fotbal Club
  • 23:45 LIVE Super Avancronica
  • 22:45 LIVE Euro Fotbal
  • 23:00 LIVE Champions League: Bayern Munchen-Real Madrid
  • 23:00 LIVE Champions League: Borussia Dortmund-PSG