Garita și Cătălin Straton, în meciul FC Argeș - FC Voluntari / Foto: Sport Pictures

Video FC Argeș - FC Voluntari 0-0. Garita, "omul meciului". A avut o bară, un penalty ratat, 4 ocazii și a fost eliminat

14.10.2022, 20:15
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

FC Argeș - FC Voluntari, din etapa a 14-a, s-a terminat 0-0, deși au fost ocazii suficiente. Garita a făcut "de toate". A avut 4 ocazii, a dat o bară, a ratat un penalty și a fost eliminat.

Meciul a început într-o notă ofensivă, iar Argeșul a avut prima mare șansă în minutul 3, când Garita a nimerit transversala.

Cele mai tari faze video şi desfăşurarea evenimentelor pot fi văzute AICI

Ilfovenii au dat imediat replica, dar Cestor a intervenit în ultimul moment din fața lui Rață, iar apoi au mai ratat două ocazii mari, prin Damașcan și Nemec, ultimul din postură singur cu portarul.

Cel mai dorit jucător din lotul Argeșului, Garita, a mai avut o oportunitate în minutul 33, când a ratat de la 2 metri de poartă, iar peste 3 minute a șutat aiurea din poziție ideală.

Tot camerunezul a fost protagonistul ultimei faze din prima repriză. A obținut un penalty, dar s-a făcut de râs când l-a executat.

FC Argeș - FC Voluntari 0-0. Ilfovenii sunt neînvinși de cinci etape

În repriza a doua, Voluntariul a irosit o ocazie prin Nemec, iar piteștenii au răspuns prin același Garita, care a ratat de două ori într-un minut, iar la ultima dintre faze, Droppa a respins de pe linia porții.

Camerunezul și-a încheiat "recitalul" cu o eliminare, în minutul 72, după al doilea cartonaș galben.

Pe final, profitând de superioritatea numerică, Voluntariul a forțat. Șutul lui Govea a trecut pe lângă poartă, Florea nu a fost nici el mai norocos, iar la ultima fază, Nemec l-a "întins" serios pe Straton.

FC Argeș - FC Voluntari s-a terminat 0-0, iar ilfovenii bifează al cincilea meci la rând fără înfrângere.

VIDEO cu rezumatul meciului FC Argeș - FC Voluntari 0-0:

Meciul FC Argeș - FC Voluntari, din cadrul etapei a 14-a a Ligii 1, se dispută vineri, de la ora 18:15, și poate fi urmărit pe Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro, și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

Înaintea meciului direct, FC Argeș este pe locul 10 în Liga 1, cu 16 puncte acumulate în 13 etape, în timp ce FC Voluntari este pe a opta poziție a clasamentului, cu 16 puncte.

FC Argeș - FC Voluntari LIVE VIDEO, ora 18:15, în direct la Digi Sport 1

FC Argeș primește vizita ilfovenilor după ce runda trecută a câștigat meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-0.

Partida din Trivale a încheiat o serie de cinci jocuri consecutive pentru FC Argeș fără succes, interval în care a înregistrat o remiză, la Botoșani, și înfrângeri cu Hermannstadt, Farul, CFR Cluj și FCSB.

FC Voluntari a câștigat și ea meciul de runda trecută, 3-1 cu CS Mioveni, și a ajuns la patru jocuri la rând fără înfrângere. În această perioadă, ilfovenii au remizat cu FCSB și Universitatea Craiova și au mai învins-o pe U Craiova 1948.

FC Argeș - FC Voluntari LIVE VIDEO, 18:15, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• FC Argeș: Straton - Tofan, Constantin, Cestor, Vianna - Nijke, Ivanov, Alceus - Ișfan, Garita, Calcan
  • FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Armaș, Matricardi - Costin, Meleke, Rață, Tavares, Aliji - Damașcan, Nemec

Etichete: liga 1 etapa 14 , fc argeș - fc voluntari

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a antrenat singur, iar acum e campion: ”Oamenii nu știu”. Ce urmează pentru fotbalist

Exclusiv Pe urmele lui Liverpool! Dan Petrescu a ordonat, Ioan Varga a executat. Investiție de 100.000 de euro

Se știu deja 16 echipe calificate direct în ”noile grupe” din UEFA Champions League! Ce o așteaptă pe FCSB în preliminarii

Remiza cu ”U” Cluj i-a ”pus capac”! Un fan dinamovist și-a spart televizorul: ”Încă se poate uita la emisiune”

Gigi Becali n-a stat deloc pe gânduri: plăți de 25 de milioane de euro!

Video Exclusiv ”E teribil. Inimaginabil”. Florin Prunea i-a făcut ”praf” în direct la TV, după ”U” Cluj - Dinamo 3-3

"Gata, totul are o limită!" Becali scoate artileria grea: "Ştiţi ce făcea Anamaria prin cantonamente? Se văitau nevestele fotbaliştilor"

Jigniri fără precedent şi ameninţări după ce Gigi Becali a dezvăluit "ce făcea Anamaria Prodan prin cantonamente"

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Au speriat-o de moarte: ce a pățit Iga Swiatek după ce a învins-o pe bielorusa Sabalenka, salvând trei mingi de meci VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”