Messi, speranța Argentinei pentru titlul mondial. Cine este omul care a făcut, însă, acest lucru posibil

Brazilienii nu l-au iertat pe Zuniga. Thiago Silva: "A fost o acţiune un pic laşă"

”Creierul” rețelei de trafic cu bilete de la Campionatul Mondial, arestat

ray whelan

CM 2014, al doilea turneu ca medie de spectatori în istorie!

fani brazilia

A acordat un penalty controversat Braziliei, dar e calificat pentru semifinale. 15 arbitri pentru 4 meciuri

nishimura-1

Van Gaal și granița dintre geniu și nebunie

niculescu 1

11 fotbalişti de la CM 2014 au scăpat de ghinionul pe care l-a avut Xabi Alonso

alves cartonas

Di Maria va urma un tratament cu celule stem, pentru a putea fi apt la finala CM

di maria accidentare cupa mondiala

Olanda - Costa Rica 0-0 (4-3 d.l.d.). Van Gaal a schimbat inspirat portarul! Tim Krul a fost erou la penalty-uri

bryan ruiz tim krul penalty

Președintele Federației Nigeriene, demis și arestat după eliminarea "Super Vulturilor" de la CM

Alhaji Aminu Maigari

Povestea micuțului Zidane, puștiul brazilian cu 10 nume

copilul cu zece nume

VIDEO Argentina - Belgia 1-0. Higuain a marcat din minutul 8 și echipa sa e în semifinale

gol bun higuain

Germania și Brazilia, echipele cu cele mai multe meciuri din istoria CM, s-au întâlnit doar o dată

brazil columbia 2002

Brazilia-Columbia, cel mai dur meci de la actualul Mondial. Pe locul doi, tot un duel 100% sudamerican

fauktyuri

Zuniga: "Nu am avut niciodată intenţia să-i fac rău lui Neymar"

neymar zuniga

VIDEO Brazilia - Columbia 2-1. David Luiz a făcut diferența cu un gol fabulos și a dus gazdele în semifinale!

david luiz supergol

Sătulă de criticile sale, FIFA i-a retras acreditarea lui Maradona la Mondiale

1maradona

FIFA, implicată direct în traficul cu bilete de la CM. Tichetele, vândute cu 1.000 €

fifa bilete

VIDEO Un pasaj din orașul primei semifinale de la CM, Belo Horizonte, s-a prăbușit

accident pod

Scolari se teme de Columbia: ”E mai bună decât Chile. Dacă vom fi eliminați, nu va fi sfârșitul lumii”

scolari

Încă un scandal în Brazilia: FIFA anchetează trei federații naționale într-un caz de vânzare ilegală de bilete

1grondona

Dacă James își va „contamina” colegii cu atitudinea sa, Columbia poate fi campioana lumii

Ionut Angheluta

David Luiz, cel mai bun jucător de la CM înainte de sferturi. 3 brazilieni în TOP 10

luiz neymar

Franţa s-a antrenat cu porţile închise. Debuchy, absent

franta porti inchise

Neymar: "Nu vreau spectacol! Tot ce îmi doresc e ca Brazilia să fie campioană!"

neymar

A început Mondialul Belgiei

niculescu 1

Wilmots: "Pentru inima mea ar fi bine să nu mai avem astfel de meciuri"

wilmots

Tim Howard, jucătorul meciului Belgia - SUA

howard

Klinsmann: "Sunt mândru de jucătorii mei"

klinsmann

FOTO Pe Wikipedia, Tănase este golgheterul Mondialului, unde România a cucerit titlul în fața Braziliei!

tanase dodel romania amical

VIDEO Belgia-SUA 2-1 (d.p.). Echipa lui Wilmots a ratat exasperant, dar va juca în sferturile CM cu Argentina

gol De Bruyne

Brazilienii se tem de Franţa: "Fantomă la vedere"

brazilia franta

VIDEO Argentina - Elveţia 0-0 (1-0 d.p.). Golul lui Di Maria, din minutul 118, i-a trimis pe sud-americani în sferturi

bucurie argentina

Deschamps: "Sunt foarte bucuros şi foarte mândru"

deschamps 1

Germania, echipa cu cele mai multe meciuri, goluri marcate și primite în istoria CM

germania goluri meciuri

Mourinho vrea surprize la CM: "Semifinalele cu Brazilia, Olanda, Argentina și Germania ar fi ceva normal"

jose mourinho brazilia cupa

Turneul final a luat sfârșit pentru Nigel de Jong: "Este o pierdere foarte mare"

nigel-jong-mexico

VIDEO Germania-Algeria 2-1. Calificare după prelungiri! Franța, adversara din sferturi

schurrle ozil

VIDEO Franța - Nigeria 2-0. Pogba și autogolul lui Yobo au adus calificarea 'cocoșilor'

franta - nigeria pogba

Pinto: "Există şi dreptate în fotbal şi ea a venit acum"

bucurie costa rica

Keylor Navas, omul meciului Costa Rica - Grecia

keylor navas

Fernando Santos: "Keylor Navas a fost fantastic. Fără el rezultatul ar fi fost altul"

navas 2

Klose: "Algeria nu trebuie subestimată. Orice eroare poate însemna eliminarea"

klose germania

VIDEO Costa Rica-Grecia 1-1 (5-3 d.l.d.). Caraibienii se califică dramatic și întâlnesc Olanda în sferturile de finală

costa rica gol grecia

VIDEO Olanda - Mexic 2-1. Sneijder și Huntelaar au răpit calificarea aztecilor, pe final

bucurie Olanda

Jose Pekerman, antrenorul cu cele mai multe meciuri la Mondiale fără înfrângere

pekerman

Primă inedită pentru naționala Olandei! Zbor cosmic pentru câștigarea titlului mondial!

robben

Columbia - Uruguay 2-0. VIDEO James Rodriguez și-a dus echipa în sferturi și a ajuns la cinci goluri

james.rodriguez

Top 10 jucători la CM, în funcție de kilometrii alergați. Messi, Neymar și CR7 sunt departe de liderul Bradley