De ce nu s-a prezentat, de fapt, Dorinel Munteanu la flash-interviu după ce a fost eliminat în meciul cu Dinamo
articol scris de Digi Sport18.02.2024, 23:48
Partida dintre Dinamo și Oțelul Galați, disputată pe ”Arcul de Triumf”, s-a încheiat cu victoria ”Câinilor Roșii”, scor 3-1, în etapa cu numărul 26 din SuperLiga României.
![FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYxOCUyRjE5MDYzNTRfMTkwNjM1NF9E/SU5BTU8tQlVDVVJFU1RJLU9URUxVTC1H/QUxBVEktU1VQRVJMSUdBLVNVUEVSQkVU/LTE4XzAyXzIwMjQtMy0xLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD0xY2FmZmI1ZDgwZDJlNWI1ZDdmOWU0YjVkNTllZDlkOQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Dorinel Munteanu a rămas pe banca gălățenilor doar până în minutul 74, atunci când centralul Andrei Moroiță i-a arătat cartonașul roșu.
Dorinel Munteanu s-a simțit rău în timpul meciului cu Dinamo
Antrenorul Oțelului a gesticulat nervos către arbitrul asistent Andrei Constantinescu, căruia i-a adresat și o jignire. Asistentul l-a chemat la marginea terenului pe Moroiță, care l-a eliminat pe Dorinel Munteanu.
Tehnicianul a refuzat să se prezinte la flash-interviul de la finalul partidei, iar în locul său și-a făcut apariția preparatorul fizic Laurențiu Iorga.
Acesta a explicat că incidentele din timpul meciului nu au avut nicio legătură cu absența lui Dorinel Munteanu și că, de fapt, antrenorul gălățenilor s-a simțit foarte rău în ultimele zile.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Ne așteptam la mult mai mult, simțeam o oarecare presiune, dar Dinamo și-a dorit mai mult în seara asta. Din păcate, Mister e foarte bolnav de două zile, nici n-a putut să vorbească după meci, a plecat imediat, se simțea foarte rău. S-a simțit lipsa lui și la antrenamente. Să sperăm că de săptămâna viitoare își va reveni și va fi alături de echipă.
Nu știu (n.r. despre momentul eliminării lui Dorinel Munteanu), a vorbit cu tușierul, care l-a chemat pe central, atât. Nu știu exact ce s-a întâmplat. Probabil i-a reproșat ceva la o fază, iar tusierul nu a acceptat ce i-a spus”, a spus Laurențiu Iorga, preparatorul fizic al echipei gălățene.
VIDEO Rezumatul meciului Dinamo – Oțelul Galați 3-1
Etichete: dinamo , otelul , dorinel munteanu , eliminare
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...