captura hochei corona

VIDEO Corona - Miskolc 5-3. Brașovenii şi-au consolidat locul 4 în Liga MOL

VIDEO Finala Cupei României, Corona Braşov - HSC Miercurea Ciuc, mâine, ora 18:00, Digi Sport 3

hochei corona

VIDEO Finala Cupei României: Corona Brașov - HSC Miercurea Ciuc 3-2

captura hochei corona-1

20.12.2014, 13:45

Hocheiştii de la Corona Braşov au ajuns în finala Cupei României după o victorie clară în faţa Stelei. Bucureştenii au fost cei care au deschis scorul pe patinoarul din Braşov. Internaţionalul de tineret Mircea Constantin l-a lăsat fără replică pe Fulop cu un şut puternic.

Corona a întors scorul până la prima pauză, prin Klouda şi Filip. Echilibrul s-a păstrat doar în primele minute ale actului secund. Greşelile din defensiva roş-albaştrilor şi-au spus apoi cuvântul, iar Saluga şi Arpad au punctat pe contraatac.

Corona s-a impus cu 8-3 şi va juca finala contra lui Hochei Sport Club Miercurea Ciuc. Harghitenii au câştigat cu 5-2 semifinala cu Progym Gheorghieni şi speră să îşi apere trofeul, cucerit în urmă cu doar trei luni, tot în faţa Coronei. Partida va fi în direct la Digi Sport 3 mâine, de la ora 18:00.

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

nintchdbpict000377934942

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

Video Real Madrid - Villarreal 0-1. Criza se adâncește pentru echipa lui Zidane

Video Gafă uluitoare în La Liga. Portarul a ieşit dintre buturi şi a trăit un adevărat coşmar