Ultimele stiri

Foto Calificarea Realului, ironizată! Cum ar fi trebuit să se bucure de fapt ”galacticii”

animatie real

”Galacticii” au fost ironizați după ce s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor, ca urmare a penalty-ului controversat acordat de ”centralul” Michael Oliver

”A plecat deja. Am semnat contractul”! Becali a anunțat că FCSB s-a despărțit de un jucător

becali

Gigi Becali a anunțat că s-a despărțit deja de Ionuț Larie. Finanțatorul de la FCSB susține că a renunțat la ultimul an din contractul fundașului, căruia i-a plătit deja salariul până la vară. De asemenea, Becali a vorbit și despre Budescu, Alibec și Benzar.

Exclusiv ”Ei nu înțeleg asta!” De ce Porumboiu nu crede în miza partidei Steaua-Rapid

csasteauaacademiarapidarenannationala

Miza partidei dintre CSA Steaua și Academia Rapid, care se va disputa sâmbătă, 14 aprilie, pe Arena Națională, de la ora 19:45, în direct la Digi Sport 1, în etapa a 23-a din Liga 4, regiunea București

Video Un jucător al Realului, distrus în vestiar. Nu a participat la fiesta ”galacticilor”

Keylor Navas

Jucătorii lui Zinedine Zidane au sărbătorit cum se cuvine calificarea dramatică în semifinalele UEFA Champions League. Totuși, nu toți fotbaliștii au avut motive de bucurie.

Exclusiv ”Credeți că nu pot eu să dorm de grija lui Gigi?” Lăcătuș n-a mai tăcut și l-a atacat pe Becali!

lacatus becali

Înaintea partidei din Liga 4, regiunea București, dintre CSA Steaua și Academia Rapid,

Video Arturo Vidal a lăsat Bayern pe plan secund. Ce reacție a avut la golul înscris de Ronaldo, la Madrid

Arturo Vidal

Arturo Vidal nu a făcut parte din lotul lui Bayern Munchen în returul cu Sevilla din sferturile UEFA Champions League. Cum în Germania lucrurile erau clare pe finalul meciului, fostul jucător al lui Juventus a urmărit cu sufletul la gură ultimele secunde ale meciului de la Madrid.

Ziarele catalane o desfiinţează pe Real Madrid. "Jaful secolului! Scandalos!"

penalty controversat real

Exclusiv ”Mai mult decât scandalos! Arbitrul a fost submediocru” Porumboiu ”a dat de pământ” cu arbitrul de la Real - Juve

penalty real

Prestația arbitrului englez Michael Oliver (33 de ani) a fost aspru criticată de către Adrian Porumboiu, unul dintre cei mai mari arbitri ai României.

”Nu putem schimba nimic”! Reacția lui Zidane, după calificarea în semifinalele Champions League

Zidane Ronaldo

Zinedine Zidane a comentat calificarea în semifinale obținută dramatic de Real Madrid. ”Galacticii” au beneficiat de un penalty discutabil, în ultimul minut al prelungirilor, iar Cristiano Ronaldo și-a făcut din nou datoria.

”M-a dărâmat!" / "S-a aruncat!" Explicaţiile lui Vazquez şi Benatia după duelul care a decis calificarea

Vazquez, în duel cu Benatia

(P) Cupa Mondială Rusia 2018: Pariezi de acum și te îmbogățești la vară!

DigiSport - Cupa Mondială Rusia 2018 Pariezi de acum și te îmbogățești la vară! (1)

Nu mai este mult până când întreaga planetă își va îndrepta atenția asupra celei mai titrate competiții fotbalistice din istorie. Cupa Mondială 2018 din Rusia va lua startul în data de 14 iunie, însă cei care vor să trăiască la maxim adrenalina faimoasei competiții nu trebuie să aștepte până la vară.

Exclusiv ”Jocul lui nu a fost cel pe care-l așteptam!” Marea dezamăgire a lui Dică din 2018

jucatori dica

Pentru partida cu oltenii, de pe ”Arena Națională”, Nicolae Dică (37 de ani) nu a mizat deloc pe Valerică Găman (29 de ani).

Andrea Agnelli a înnebunit de furie. "Un om decide cine câştigă trofeele!" Collina, atacat dur de preşedintele lui Juve

Andrea Agnelli, preşedintele lui Juventus

Marcelo, aroganța serii: ”Noi suntem Real, noi nu am riscat niciodată sa fim eliminați, precum Barça”

Marcelo

Real Madrid - Juventus 1-3. Real Madrid s-a calificat dramatic în semifinalele UEFA Champions League, după un penalty transformat de Cristiano Ronaldo, în al treilea minut al prelungirilor. Marcelo nu a uitat să îi ironizeze pe rivalii catalani, după ce aceștia au fost eliminați de Roma.

Video Imagini cu bucuria Realului, din vestiar. CR7, eroul madrilenilor, în centrul atenţiei

ronaldo reactie

Exclusiv Adrian Mutu a stârnit interesul mai multor cluburi din Liga 1. "M-am întâlnit cu ei!"

mutu 2

Ramos nu a jucat cu Juve, dar sunt şanse mari să fie suspendat pentru următorul meci. Gafă incredibilă făcută de Real

Sergio Ramos

"Mafia din fotbal s-a asigurat că Juventus nu se va califica!" Reacţie incredibilă a unui fost mare internațional

Real Madrid - Juventus 1-3

Video CR7 a trecut pe lângă Buffon în momentul în care acesta era la interviu. Ce s-a întâmplat în următoarea secundă

buffon ronaldo

Cristiano Ronaldo și Gianluigi Buffon au uitat repede de scandalul monstru de la finalul meciului de pe ”Santiago Bernabeu”. În timp ce veteranul lui Juventus era intervievat după meci, prin spatele lui a trecut Cristiano Ronaldo, iar între cei doi a avut loc un nou moment emoționant.

"Nu ai inimă în piept, ci un coș de gunoi! Decizia a fost a unui animal, nu a unui om!". Buffon, dezlănțuit

bufffon

Signior Allegri: discurs superb al italianului, după eliminarea din Ligă! Ce s-a întâmplat între el şi Ramos la final

collage allegri

Juventus a fost eliminată dramatic din sferturile Ligii Campionilor de Real, după un gol din penalty marcat în minutul 90+7, de Ronaldo. Massimiliano Allegri, tehnicianul torinezilor, a fost de o eleganţă desăvârşită la final, nedorind să comenteze prea mult faza controversată din final. El a avut totuşi, pe teren, o contră cu Sergio Ramos, pe care a explicat-o în conferinţă.

Prima reacție a lui Cristiano Ronaldo după calificarea dramatică în semifinalele Ligii Campionilor

Golul calificării mardilene a venit în minutul 90, dintr-un penalty acordat după o fază controversată, la care italienii au protestat minute în șir, cel mai vehement fiind Buffon, care a fost și eliminat. Ronaldo a marcat de la punctul cu var și a fost din nou eroul Realului, iar după meci a vorbit pentru presa iberciă despre finalul tensionat de meci.

Imaginea serii în Liga Campionilor. Gestul lui Chiellini la adresa adversarilor de la Real Madrid

chiellini

Una dintre imaginile serii în Liga Campionilor a fost oferită de Giorgio Chiellini.

Bayern - Sevilla 0-0. Bavarezii s-au calificat în semifinalele Ligii graţie victoriei din tur

Bayern Sevilla

Bayern Munchen completează careul de aşi al Ligii Campionilor şi e din nou în sărbătoare.

Performanţă istorică pentru Real, umbrită de arbitraj. Gruparea de pe Bernabeu e desfiinţată pe reţelele de socializare

Real Madrid a devenit prima echipă care se califică de opt ori la rând în semifinalele Champions League, dar modul în care a făcut-o pare lipsit de glorie. Nu doar pentru că gruparea blanco a fost umilită de Juventus, ci şi pentru faptul că golul izbăvitor a venit în minutul 90+7, după un penalty discutabil.

Real Madrid - Juventus 1-3. Italienii, aproape de miracol

Real Juve

Juventus a fost aproape de o minune la Madrid.

Final incendiar la Madrid. Real a eliminat-o pe Juventus graţie unui penalty discutabil

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor după un final dramatic, în care a obţinut lovitură de la 11 metri în minutul 90+3.

Exclusiv Steaua e convinsă că îi va "fura" fanii lui FCSB. Planul formaţiei din Ghencea

sud

Din Liga a 4-a, Steaua propune o reţetă financiară de mare succes, stadionul urmând a fi aproape plin la derby-ul cu Rapid. Marius Lăcătuş, directorul tehnic al grupării din Ghencea, speră ca astfel de dueluri să îi determine pe fani nehotărâţi să opteze pentru CSA.

Dinamo s-a răzgândit în cazul Torje. Anunţul lui Ionel Dănciulescu

torje

Ionel Dănciulescu a revenit la sentimente mai bune faţă de Gabriel Torje.

"Zburătorul" Mandzukic! E primul jucător din istorie care reuşeşte asta pe Bernabeu, în Ligă

mandzu stire

Mario Mandzukic a marcat o dublă în prima repriză de pe Bernabeu, cu Real. El a devenit primul jucător din istorie care marchează o dublă cu capul pe stadionul madrilenilor, în Champions League.

• 21:55 LIVE Champions League: Bayern Munchen-Real Madrid
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1