Ultimele stiri

"Afacerea" Alexis Sanchez. Câștigă 100.000 de euro pe zi, dar a dat un singur gol în 10 meciuri

alexis

Alexis Sanchez a fost adus cu surle și trâmbițe la Manchester United, iar Mourinho și compania își puneau toate speranțele în el. Cu toate acestea, atacantul de 29 de ani nu a dat randamentul scontat, neadaptându-se complet

Video Exclusiv Secretul revenirii Simonei: "Am avut multe meciuri grele în 2018 şi am câştigat 90% dintre ele"

halep dodin revenire

Simona Halep s-a calificat cu mari emoţii în turul 3 la Miami, după ce a învins-o pe franţuzoaica Oceane Dodin cu 3-6, 6-3, 7-5, la capătul unui meci de peste două ore. Nu a fost prima oară în 2018 când liderul mondial a trebuit să revină după ce a pierdut primul set.

Dodin, după înfrângerea cu Halep: "Sunt dezgustată de tenis! De furie, am dat cu telefonul de perete"

Dodin

Oceane Dodin nu-şi poate ierta eşecul în trei seturi în faţa Simonei Halep, din turul al doilea de la Miami.

Rivalitatea cu Messi a ajuns la un alt nivel. Ce a putut să le ceară Ronaldo şefilor Realului la negocieri

cr messi

Cea mai mare rivalitate din fotbalul mondial, cea dintre Ronaldo şi Messi, nu cunoaşte limite. Cei doi sunt mereu în centrul atenţiei, iar lupta de la distanţă continuă între fotbaliştii care şi-au împărţit ultimele 10 "Baloane de Aur".

Becali i-ar fi oferit lui Rednic postul de antrenor la FCSB. "Nu pot să comentez mai multe"

rednic mouscron

Gigi Becali pare dispus să facă o mutare neaşteptată şi i-ar fi propus lui Mircea Rednic să devină antrenorul celor de la FCSB.

Video Momente ireale la Miami: doi jucători au fost la un pas de bătaie! "Ai probleme? Eşti nervos?"

captura medvedev tsitsipas

Moment de necrezut la Miami, în meciul dintre Daniil Medvedev și Stefanos Tsitsipas, din primul tur. La finalul partidei, grecul l-a înjurat pe Medvedev, iar de aici s-a declanșat scandalul

Naţionala României a decolat spre Israel cu peste două ore întârziere

Avion inzapezit

Ninsoarea şi viscolul din Bucureşti creează mari probleme naţionalei României, care are dificultăţi în a părăsi ţara cu destinaţia Israel, unde va juca sâmbătă un meci amical cu naţionala din "Ţara Sfântă".

Copil, victorie la debutul de la Miami. Românul şi-a aflat adversarul din turul 2

marius copil

Marius Copil a debutat în forţă la ediţia din acest an a turneului Masters de la Miami, dotat cu premii totale în valoare de 7.972.535 dolari.

Iniesta nu-l vede pe Neymar revenind pe Camp Nou: "Sunt şanse mai mari să ajungă la Real"

neymar

Sunt şanse mai mari ca Neymar să ajungă la Real Madrid decât ca brazilianul să revină la FC Barcelona, consideră fostul coleg al celui mai scump fotbalist din istorie, Andres Iniesta.

L'Equipe, despre cum a întors Halep soarta meciului cu Dodin

Halep

Jurnaliştii de la L'Equipe au fost impresionaţi de jocul bun al franţuzoaicei Oceane Dodin din meciul cu Simona Halep, din turul 2 de la Miami, şi ştiu cum a reuşit Simona Halep să facă diferenţa contra primei sale adversare de la Miami.

”Da, îi trebuie libertate totală!” Fotbalistul care poate ”face minuni” la FCSB

FOTBAL:CS UNIVERSITATEA CRAIOVA-FC STEAUA BUCURESTI, LIGA 1 BETANO (29.10.2017)

FCSB se află într-o poziție ingrată pentru că poate rata, pentru al treilea sezon la rând, titlul de campioană. Gigi Becali (59 de ani) a spus că nu va face o tragedie dacă echipa sa nu se va impune la final, dar i-a transmis lui Nicolae Dică

Video Exclusiv Smiley a trăit la intensitate maximă finalul meciului Simonei. Schimb de mesaje cu Tecău

Smiley Simona Halep

Smiley i-a pregătit o surpriză Simonei Halep, pe care a încurajat-o în meciul teribil cu Oceane Dodin. Vedeta muzicii din România a trăit la intensitate maximă finalul partidei şi a dezvăluit ce schimb de mesaje a făcut cu Horia Tecău, după primul set.

Video Kerber, calificare la pas în turul 3 la Miami! Caroline Garcia a fost eliminată

Kerber

ÎN DIRECT la Digi Sport, Angelique Kerber s-a calificat în turul al treilea de la Miami, după ce a învins-o pe suedeza Johanna Larsson în două seturi încheiate cu scor identic: 6-2, 6-2.

"Halep a făcut față provocării Dodin". Ce scrie WTA despre victoria Simonei din turul doi de la Miami

halep wta

SIMONA HALEP MIAMI 2018 / VIDEO Simona Halep - Oceane Dodin 3-6, 6-3, 7-5. Liderul WTA a obținut o victorie importantă în turul doi la Miami la capătul unui meci în care a suferit mult. Duelul transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport nu a fost trecut cu vederea nici de site-ul WTA, care a făcut și o scurtă analiză a partidei.

Video Ce diferenţă faţă de meciul cu Osaka! Halep a luptat până la ultima picătură de energie, la Miami

Simona Halep

Simona Halep ne-a anunţat că vrea să schimbe anumite lucruri înainte de turneul de la Miami, transmis în direct de Digi Sport în perioada 20-31 martie.

Video Momentul decisiv al meciului dintre Halep și Dodin! Gestul făcut de Simona

Halep lovitura Miami

VIDEO Halep - Dodin 3-6, 6-3, 7-5. ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Simona Halep a tras tare în meciul cu Oceane Dodin și a avut nevoie de trei seturi pentru a se califica în turul al treilea de la Miami.

Exclusiv ”S-a răzgândit după trei ore!” Cum a ratat Victor Pițurcă un milion de euro

piturca

Victor Pițurcă (61 de ani) este recunoscut drept un tip de antrenor care știe foarte bine să-și negocieze contractele și care aproape niciodată nu iese în pierdere. Procesele pe care le-a avut de curând cu șeicii de la Al Ittihad

Video Sorana Cîrstea - Su-Wei Hsieh 5-7, 2-6. Sorana s-a ”prăbușit”, după ce a avut 5-2 în primul set!

sorana1

Simona Halep debutează în această seară la ediţia 2018 a turneului de la Miami, în direct la Digi Sport 2.

Video "A fost un meci nebun!" Primele reacţii ale Simonei Halep, după victoria istovitoare de la Miami

Simona Halep declaratii

Simona Halep a obţinut o victorie uriaşă la Miami şi s-a calificat în turul al treilea.

Halep și-a aflat adversara din turul al treilea de la Miami. A 11-a întâlnire directă!

halep indian wells

Dacă o va învinge pe Oceane Dodin (locul 98 WTA), la debutul în turneul de la Miami, Simona Halep va da în turul următor (al treilea) peste Agnieszka Radwanska. Jucătoarea din Polonia a trecut în două seturi de Alison van Uytvanck, scor 6-3, 7-6.

Video Halep - Dodin 3-6, 6-3, 7-5. Chinuită de dureri, Halep a luptat fantastic și este în turul 3 la Miami

Halep bucurie Miami

Simona Halep debutează azi la Miami, turneu transmis în direct de Digi Sport.

Video Sperietură pentru Halep! A călcat greșit și a avut iar probleme cu glezna, în setul decisiv cu Dodin

halep pamant

În setul al treilea, cel decisiv, Simona Halep a trecut printr-un moment extrem de delicat. La scorul de 4-4, 15-15, în încercarea de a returna o minge

Video Venită din calificări, Monica Niculescu e în turul trei la Miami! Urmează campioana de la US Open

NjJmNWE1NTBkZjJhZTRkMjBkNmFiZDI3NTY2Njg5N2I=.thumb

ÎN DIRECT la Digi Sport, Monica Niculescu s-a calificat în turul trei la Miami la capătul unui meci extrem de spectaculos în compania Magdalenei Rybarikova. A fost o victorie în două seturi pentru Monica, cu un dublu 6-3.

Alibec, ironizat de Budescu. ”Poți ieși cu mașina ta pe vremea asta?”

FOTBAL:FC STEAUA BUCURESTI-VIKTORIA PLZEN, LIGA EUROPA (14.09.2017)

Denis Alibec (27 de ani) trece iar printr-o perioadă mai slabă, deși la începutul anului erau semnale că a depășit criza. Titularizat la Cluj, contra celor de la CFR, scor 1-1, atacantul a fost extrem de nervos, a gesticulat, și-a certat colegii

Video Halep, huiduită de fani, la Miami! Ce s-a întâmplat în setul decisiv

Halep huiduita

Simona Halep a avut parte de un meci cu multe probleme, în turul 2 de la Miami.

Exclusiv ”E imposibil să nu ajungă mare fotbalist!” El este ”lovitura” FCSB pentru sezonul viitor

captura fcsb gol 2

Gigi Becali (59 de ani) are încredere că FCSB va triumfa la finalul acestui sezon, dar își face timp și pentru viitor. Astfel, finanțatorul roș-albaștrilor se bucură pentru faptul că și-a asigurat semnătura lui Olimpiu Moruțan (18 ani), de la FC Botoșani. Prestația mijlocașului, care a marcat un gol important în victoria României U19 împotriva Serbiei U19, scor 4-0, l-a bucurat și pe Becali.

Video Probleme fizice pentru Simona! A cerut time-out medical la finalul primului set

halep umar bun

Înainte de ultimul game al primului set, Simona Halep i-a solicitat arbitrului de scaun intervenţia fizio-terapeutului. Halep a acuzat dureri la umărul drept.

Foto Impresionant! Mesajul Serenei Williams după înfrângerea cu Osaka. O imagine cât o mie de cuvinte

Serena Williams

Serena Williams a fost învinsă cu un scor sever, în primul tur de la Miami.

Perez şi-a trimis omul de încredere în Brazilia. Întâlnire de gradul 0 cu Neymar şi Al Khelaifi

neymar

Agentul Pini Zahavi se ocupă de posibilul transfer al lui Neymar la Real Madrid.

Video Steaua - HC Vaslui 31-25. Roș-albaștrii câștigă după 3 meciuri și rămân pe primul loc în Liga Zimbrilor

handbal steaua vaslui

Liderul din Liga Zimbrilor, Steaua, şi-a revenit după trei înfrângeri. Bătuţi de Dinamo în campionat, respectiv Dobrogea Sud şi Baia Mare în Cupă, militarii au suferit şi în prima repriză cu Vaslui. Aflaţi zece poziţii mai jos în clasament, moldovenii au condus cu 15-14 la pauză.

• 20:00 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - ACSM POLETEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (24.11.2023)

FOTBAL: FC Hermannstadt – Poli Iași, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (29.10.2023)

FOTBAL: UTA Arad – FCU Craiova 1948, ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - FCSB, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italy: Serie a football match SSC Napoli vs Inter SSC Napoli Victor Osimhen , Khvicha Kvaratskhelia (ssc Napoli) during

FOTBAL: Udinese - Napoli, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Coventry City v Manchester United - Emirates FA Cup - Semi Final - Wembley

FOTBAL: Crystal Palace - Manchester United, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2