Copa America

Digi Sport îți aduce cele mai importante știri despre turneul de fotbal din America de Sud, Copa America, și informații din fiecare fază a competiției. Fii la curent cu meciurile disputate între naționalele de fotbal din Brazilia, Argentina, Uruguay, Chile. Află detalii inedite despre jucătorii faimoși din America de Sud, Messi, Maradona, și vezi ultimele modificări ale echipelor, programul meciurilor, rezumate complete, rezultate live și câștigătoarea Copa America.

VIDEO Jara este expert în provocări. Înaintea lui Cavani, a avut un conflict și cu Suarez

jara-suarez

Tabarez, după incidentele din meciul cu Chile: "Acestea ne lasă cu un gust amar!" VIDEO

OSCAR-TABAREZ

VIDEO Cavani nu a făcut față presiunii. Atacantul a fost eliminat în meciul cu Chile

cavani-2

Messi a împlinit 28 de ani şi a fost sărbătorit de colegi în cantonamentul de la Copa America. Va fi căpitan vineri

messi argentina-2

VIDEO Chile - Uruguay 1-0. Formația gazdă este prima calificată în semifinale, după un meci cu două eliminări

isla bucurie gol

VIDEO Buni și ieftini! Ce jucători de la Copa America s-ar putea transfera în Liga I. Echipa ideală a turneului

• 14:15 LIVE Superliga: Rezumatele Etapei
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc

vadim-stelea-digisport

Gică Popescu a spus cine este cel mai mare fotbalist român din toate timpurile

popescu mutu

Întrebat cine a fost cel mai bun fotbalist, Giovanni Becali a răspuns imediat: ”Numărul 1! Un geniu”

giovanni becali 7

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Știri

Nu toată lumea regretă absența lui Neymar: "Arătăm din ce în ce mai bine fără el!"

firmino neymar

Tatăl lui Cavani, arestat după un accident rutier. Atacantul ar putea părăsi Copa America

cavani-1

VIDEO Lionel Messi este jucătorul care a trimis cele mai multe şuturi spre poartă la Copa America 2015

lionel messi-3

Neymar se apără, după suspendare. Brazilianul a povestit ce s-a întâmplat la vestiare

neymar-5

CONMEBOL nu are bani pentru premiile de la Copa America! De vină e ancheta FBI-ului din fotbal

copa america

VIDEO&SONDAJ Trei goluri de poveste în grupele Copei America. Care vi s-a părut cel mai frumos?

nelson valdez

Neymar și-a luat la revedere de la colegi. Brazilia nu-i contestă suspendarea

foto neymar brazilia

Se ştiu sferturile de finală de la Copa America! Argentina - Columbia e capul de afiş. Messi dă piept cu James

james-1

VIDEO În absența lui Neymar, Thiago a deschis drumul calificării. A marcat la națională după un an

thiago silva gol

VIDEO Brazilia - Venezuela 2-1. Selecao s-a calificat de pe primul loc. În sferturi va întâlni Paraguay

brazilia calificare

VIDEO James Rodriguez putea fi eliminat în meciul cu Peru, după o lovitură cu cotul

cot james

VIDEO Atacanții Columbiei au avut nevoie de 184 de minute pentru a trage pe poartă la Copa America

captura falcao

Messi n-a marcat la meciul 100 pentru Argentina, dar a fost apelat de un jamaican: ”Te rog, un selfie!”

messi selfi

Suspendarea lui Neymar, în avantajul Barcelonei. Două treimi din MSN se pot odihni după un sezon extenuant

msn barca

VIDEO Messi, la meciul 100 pentru Argentina. La debut a jucat 47 de secunde și a fost eliminat

messi vanczak

Și-a revenit Di Maria! Prima dată când Messi nu e jucătorul meciului pentru Argentina la Copa America

di maria jamaica

Motivul real al suspendării lui Neymar la Copa America: ”Vrei să devii celebru pe seama mea?”

neymar arbitru

Cum a comentat Messi sancțiunea primită de Neymar la Copa America: ”Competiția a pierdut un superjucător”

messy neymar

VIDEO "Ole-uri" la Copa America, dar nu pentru Messi&Co, ci pentru ultima clasată din grupă!

argentina - jamaica copa

VIDEO Jamaicanii s-au certat pentru tricoul lui Leo Messi. Brown s-a mulțumit cu un selfie cu argentinianul

mcanuff brown

Avem deja primul sfert de finală la Copa America! Uruguay a eliminat de patru ori țara gazdă!

uruguay chile

VIDEO Argentina - Jamaica 1-0. Titular în premieră la Copa America 2015, Higuain a adus victoria "pumelor"

higuain-1

Uruguay s-a calificat în sferturile Copei America de pe locul 3 în grupă. Situaţia în celelalte grupe