Echipa Nationala

Află de la Digi Sport cele mai noi știri despre naționala de fotbal a României. Fii la curent cu programul meciurilor tricolorilor, vezi la ce competiții se califică, urmărește scorurile, rezultatele și clasamentele. Vezi cum arată lotul echipei naționale a României pentru fiecare meci, află ultimele noutăți despre jucătorii din campionatul intern și despre stranieri și urmărește reacții la cald după meciuri și interviuri cu jucătorii și antrenorii. Digi Sport îți oferă meciuri live din preliminarii și de la turnee finale de Campionat Mondial sau Campionat European de Fotbal sau Liga Națiunilor, la care participă naționala României.

Gardoș, impresionat de prestația tricolorilor: ”Am jucat mult mai curajos decât mă așteptam și eu!”

stancu romania

Iordănescu face tot posibilul pentru a-și recupera moral jucătorii. Surpriza de sâmbătă seară

iordanescu-3

Analiza UEFA. De ce România nu are vreun motiv de disperare după eșecul cu Franța

rom fra-1

Video Ultrașii români au făcut spectacol la Paris! Cum au devenit francezii pe loc dinamoviști

ai nostri

L'Equipe și AS îi dau dreptate lui Tătărușanu: a fost fault în atac la golul lui Giroud

tatagiru

Foto Keșeru, consolat de foștii săi colegi din Franța. "Le-am zis că n-au meritat victoria"

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Urmărește-ne și pe

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Știri

Foto Halep, după Franţa - România: "A fost primul meu meci de fotbal urmărit cap-coadă"

simona halep 1

Video Naționala îi încaieră pe Șumi și MM. ”Îl aștept cu 17 baxuri de Cola pe Alibec. Gata, îmi fac facebook”

sumi mm

Video Cum au trăit fanii României şi cei ai Franţei meciul în Centrul Vechi

fani Rom bar

Video Frustrare în rândul tricolorilor după înfrângerea cu Franța. ”Meritam un egal”

adi popa

Video Șumi, critic după meciul cu Franța: ”Trăim cu o impresie falsă. Cu Elveția și Albania nu mai merge așa”

sumi nationala

Foto Noi imagini de la faza golului lui Giroud. A fost fault în atac?

tata bun

Video Acum un deceniu, Payet lucra într-un mall, pentru că nu credea că va ajunge fotbalist

payet

Presa franceză, la picioarele lui Payet. Ce note au primit tricolorii în France Football

lequipe-2

Deschamps: "Pentru noi a fost ca o finală". Remarcatul selecționerului francez din echipa României

iordanescu deschamps

Andone rămâne optimist după eşecul cu Franţa: "Mergem cu gândul şi inima înainte, sperăm să învingem Elveţia"

florin andone 2

Video Salvatorul Franței recunoaște forța României: "Ne-am fi păcălit dacă învingeam la 2-3 goluri!"

Payet bucurie

Stancu nu poate uita ratările: "Rămân cu un gust amar, chiar dacă am înscris"

stancu principala-1

Video Verdictul lui Ion Crăciunescu: "Golul lui Giroud a fost valabil, nu fluieram niciodată fault la portar"

gol giroud franta romania

Video Anghel Iordănescu: "E dureros şi trist să pierzi în minutul 89. Am avut o evoluţie bună"

iordanescu-2

Chiricheş: "Cu puţină şansă, scoteam egal. Avem speranţe de calificare"

chiriches si pintilii

Stanciu este mândru de naționala României: "Dacă marcam primii, poate era altfel jocul!"

stanciu-3

Săpunaru se teme de efectele înfrângerii: "Va fi greu să ne revenim după golul din minutul 89"

Sapunaru Payet

Video Stancu a marcat primul gol al României la Euro 2016. Al doilea penalty transformat la un turneu final european

stancu rosu

Video România, dezavantajată? Andone nu a primit fault în prima repriză, la golul francezilor s-a cerut fault în atac

an

Stancu a ratat una dintre cele mai mari ocazii avute vreodată de România la un turneu final

Stancu Lloris

Emoţii cu Săpunaru! Fundaşul s-a accidentat la încălzire, dar medicii l-au liniştit pe Iordănescu

sapun

Video Franţa - România 2-1. Tricolorii lui Iordănescu au fost la doar câteva minute de un rezultat mare

gol payet franta - romania 2-1

Românii prezenţi la Paris sunt optimişti înainte de confruntarea cu Franţa. În 2008 am făcut spectacol în tribune

zoom1

France Football îl elogiază pe cel mai important om de atac al României: "Hagi, Mutu...Stanciu?"