SuperLiga

Digi Sport îți spune totul despre Liga 1, prima ligă din campionatul de fotbal al României. Află rezultate din Liga 1, program, meciuri, scoruri și transferuri. Citește știri din Liga 1, află rezultatele la zi al etapei și programul etapei viitoare. Îți spunem cine promovează în Liga 1, dar și cine retrogradează în eșalonul secund.

Rapid, la a treia amendă din 2015, din cauza fanilor! Cât au plătit giuleștenii în retur

rapid fani u cluj - rapid

Florin Bratu a încercat, fără succes, să vândă bilete la Dinamo - Rapid: "Îi înţeleg"

bratu bilete bun

EXCLUSIV Iorgulescu: "Cea mai bună soluţie pentru redresarea fotbalului e Liga 1 cu 14 echipe"

gino iorgulescu

VIDEO 'Lupii' vin la București pentru revanșă: "Vor da totul". Steaua-Petrolul e joi, LIVE pe Digi Sport 1 (21:30)

papp tchite steaua petrolul

Rusescu ar putea continua la Steaua. Două variante în negocierile cu Sevilla

rusescu

Cârţu, după seria de 19 meciuri fără înfrângere cu CS U Craiova: "Ne putem bate la titlu la anul"

MEDIA: Digi Sport Special, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Turin, Italy. 12th May, 2024. 13/05/2024 Serie A, 35 day, Torino, Allianz Stadium, in the photo: team Salernitana during Juventus FC vs US Salernitana, Italian soccer Serie A match in Turin, Italy, May 12 2024 Credit: Independent Photo Agency/Alamy Live N

FOTBAL: Salernitana - Verona, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Dinamo - Csikszereda, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Torino Vs Juventus - Serie A Tim 2023/2024, Italy, Turin - 13 Apr 2024

FOTBAL: Bologna - Juventus, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Nota surprinzătoare primită de Radu Drăgușin după ce a jucat 103 de minute în ultimul meci al sezonului pentru Tottenham

radu-dragusin

Foto "Dezgustător". Ce a făcut Tyson Fury, după ce a pierdut "Lupta Secolului" în fața lui Oleksandr Usyk

profimedia-0874301808

Fanii lui Tottenham, după ce l-au văzut din nou titular pe Radu Drăgușin: ”Nemernicul a avut la dispoziție jumătate de sezon”

radu

Ce nebunie: cea mai titrată echipă din Europa vrea un jucător din SuperLigă! Prețul: 8.000.000 €

albion-rrahmani

Dorinel Munteanu a răbufnit la...

dorinel

Video Nici nu s-a uitat la Hagi! Un jucător...

cristi ganea

Exclusiv Florin Prunea a reacționat după ce a...

prunea

Video Rapid - FCSB 2-0. Giuleștenii au...

rapid fcsb

Știri

Condiţiile ca Gâlcă să rămână la Steaua şi din sezonul viitor. Becali îi poate oferi prelungirea contractului

Gigi Becali Costel Galca

Claudiu Bumba e câştigătorul primei etape din aprilie în concursul "Fotbalistul lunii". Votează-ți favoriții!

bumba fotbalistul lunii

Criză profundă la Dinamo: 3 eşecuri şi niciun gol înscris în ultimele 4 meciuri! SONDAJ Cine este de vină?

flavius dinamo

VIDEO Daniel Stanciu, nemulţumit de arbitrajul de la Iaşi: "Dinamo a tot fost ciupită în ultimele etape"

captura stanciu

EXCLUSIV Sezon încheiat pentru Machado! Fundaşul va fi operat în Turcia. VIDEO

machado ricardo

VIDEO Flavius Stoican a anunțat că pleacă de la Dinamo dacă nu învinge sâmbătă, în meciul cu Rapid

captura stoican

VIDEO Teixeira a fost dat de gol de căpitanul Petrolului. Unde va ajunge în vară principala țintă a Stelei

teixeira

VIDEO Pablo Ceppelini, eliminat la Craiova în minutul 9, pentru o intrare inexplicabilă

captura intrare de rosu

Cristi Pustai a clarificat situaţia lui Daniel Pancu. Cel puţin 5 absenţi cu ASA

pancu

Gabi Tamaș, situaţie incertă. După preliminariile UEFA Champions League ar putea pleca de la Steaua

gabi tamas steaua 30

VIDEO De ce nu regretă Pustai venirea la Rapid, chiar dacă ar fi demis

captura pustai conferinta

LPF a anunțat echipa etapei a 24-a din Liga 1. Doi steliști în primul 11, Gâlcă antrenor

prepelita adi popa

Șumudică neagă contactele cu Rapid: "Am discuții cu echipe din Cipru și EAU"

marius sumudica antrenor

Gâlcă pregăteşte echipa pentru partida cu Petrolul: soluțiile pentru a-i înlocui pe Breeveld și Rusescu

steaua tucudean echipa

Fanii Petrolului s-au luat de Teixeira, după meci. Îl acuză că a luat galben intenţionat, ca să nu joace cu Steaua

filipe teixeira

VIDEO Fanii Rapidului au furat dintr-o benzinărie, în drumul spre Cluj. Camerele de supraveghere au filmat tot

fani rapid chitila

Trei echipe din Liga 1 vor fi depunctate dacă nu li se va aproba planul de reorganizare până la 30 aprilie

petrolul fc brasov

VIDEO Petroliștii, dezamăgiți după ultimele rezultate de acasă: "Altădată, când veneai la Ploiești, te gândeai câte iei"

ioan filip petrolul

VIDEO Steliștii sunt euforici după victoria de la Mediaș: ”Nu ne va mai sta nimeni în cale până la final!”

bucurie steaua

VIDEO Iordănescu jr, după succesul de la Ploiești: ”Victorie obținută în condiții foarte grele”

iordanescu jr

VIDEO Rednic: "Mă bucuram că am doi atacanți, dar n-am reușit să marcăm. Teixeira putea evita cartonașul"

mircea rednic petrolul - pandurii

VIDEO Teixeira a luat un galben stupid și e suspendat cu Steaua. Nici Geraldo nu are drept de joc

filipe

VIDEO Petrolul are și ghinion! Două ocazii uriașe ratate în meciul contra Pandurilor, în doar 7 minute

petrolul ghinion

VIDEO&SONDAJ Toșca, fundaș central, în ultimele meciuri la Steaua. ”Nu știu motivele aducerii lui Tamaș”