Fotbal

Fii la curent cu cele mai noi știri din fotbal. Digi Sport îți aduce noutăți din fotbalul intern și extern și te ține la curent cu rezultatele și clasamentele din fotbalul românesc și cel străin. Află totul despre fotbalul din Liga 1, Liga 2, campionate de fotbal de afară, noutăți despre fotbaliști, echipe, antrenori, trageri la sorți, grupe, meciuri și goluri memorabile, interviuri și reportaje exclusive din fotbal.

Video Se întâmplă în Brazilia: ameninţat cu arma înainte să bată un penalty. Cum a executat şi ce a făcut portarul

mitraliera fotbal

Neşu a primit premiul cât un sfert din bugetul Fundaţiei sale, care îi ajută pe copiii cu probleme locomotorii

nesu re

Probleme financiare pentru Adrian Cristea! Ce s-a întâmplat după ce a renunţat temporar la fotbal

adrian cristea

Video Balint și Lăcătuș au revenit "acasă". Reportaj cu legendele Stelei, în Ghencea

balint lacatus

Exclusiv Marea bucurie a lui Pancu: "Suporterul rapidist nu trădează". Dar atrage atenţia asupra promovării

pancu matinal

Video Cutremur în fotbalul românesc! Declarații incendiare: "Au fost niște blatiști ordinari! Niște nenorociți"

bani minge

• 06:15 Digi Gol
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Exclusiv Ion Crăciunescu, declarație...

FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)

Video Gigi Becali a râs în hohote: ”Îmi dă 30...

3

Știri

Video "Omul-foarfecă" din Liga 1 a ajuns la cel mai jos nivel! Motivul inedit pentru care nu s-a transferat la Steaua

Mansour foarfeca

Video Armata joacă tare și exclude înțelegerea cu Becali: "Noi suntem CSA Steaua, nu fuzionăm cu nimeni!"

csa steaua petrea lacatus

Video Mircea Sandu: "Alegerile pentru președinția FRF ar trebui câștigate de un fost fotbalist"

sandu burleanu

Video Brignoli nu a fost primul. Palop, Lehmann, Taibi şi alţi portari care au marcat în ultimul minut

goluri portari

Video Burleanu, "amenințat" de un contracandidat la alegerile FRF: "Într-o finală, l-aș bate lejer la voturi!"

visan burleanu

Video Cu celebrul Xavi pe teren, antrenorul l-a pus pe Hamroun să bată penalty-ul decisiv în minutul 89

hamr

Helmuth Duckadam, atacat de un fost coleg din echipa Stelei 86, după ce a fost numit cetățean de onoare al Capitalei

steaua 86

Video Academia Rapid, în semifinalele Cupei României, faza pe București. A marcat și Pancu

academia rapid

Video KO la MMA care a speriat pe toată lumea, inclusiv pe sportivul victorios

komma

Ultimul sezon pentru Pancu. ”Pasiunea nebună pentru Rapid m-a făcut să revin”

pancu

Steaua a trecut pe primul loc în liga a 4-a. Victorie la scor cu Romprim

suporteri csa

Balaj nu şi-a anunţat candidatura la alegerile FRF! "E nevoie de "Generaţia de Aur"

balaj

Primul lucru pe care i l-a spus marele Totti lui Mutu, la Roma

totti mutu

Exclusiv Povestea sprinturilor lui Pancu şi Nico la 26-1 cu Venus. Ce a anunţat Pancu legat de licitaţia brandului Rapid

RPS 9998

Foto OFICIAL: Petrolul și-a prezentat noul antrenor! Prima reacție a tehnicianului

Petrolul antrenor

Cum a ratat Mutu transferul carierei! A fost dorit de Real Madrid

mutu mourinho

Exclusiv Un nou proces în fotbalul românesc! Vicepreşedintele CCA, în centrul atenţiei

deaconu

Prunea nu știe dacă va candida la alegerile FRF, dar îl atacă iar pe Burleanu: "O să fac totul pentru a-l îndepărta!"

Cazul din România care ar putea revoluţiona lumea transferurilor din Europa

walter

UEFA a stabilit Dream Team-ul acestui secol! Barcelona şi Real au 9 jucători în echipă

messi ronaldo

Exclusiv Nico anunţă că Rapid nu va participa la licitaţia din 23 noiembrie. Mişcare surpriză pentru o echipă din Liga a 4-a

Academia Rapid

Petrolul e la un pas de Liga 2, dar antrenorul și-a dat demisia! Anunțul prahovenilor

Petrolul Grigore

rapid 5

Academia Rapid a marcat 26 de goluri! Spectacol făcut de Niculae şi Goge. Ultimul a înscris de nouă ori!