Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

VIDEO Momentul psihologic. Federer a câștigat un punct senzațional cu Del Potro

del potro punct spectaculos

VIDEO Rafel Nadal a fost premiat în Anglia. Discursul "Matadorului"

Nadal ATP AWARDS Trofee

Turneul Campionilor: Roger Federer s-a calificat dramatic în semifinale! VIDEO

federer del potro

EXCLUSIV David Ferrer: „Am amintiri plăcute de la Bucureşti. Îmi doresc să revin şi să joc acolo”

ferrer conferinta

Andy Murray, păcălit de Nadal sub ochii iubitei

murray nadal

Turneul Campionilor: Victoria lui Nadal cu Berdych l-a dus pe Wawrinka în semifinale

wawrinka-1

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar

vlad-chiriches

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Video Gestul făcut de Ermal Krasniqi la...

lobont

Știri

principala

VIDEO Halep, favorită la titlul de "Cel mai bun sportiv român al anului"

helep trofeu

Adrian Ungur a pierdut la Bratislava, în fața favoritului principal

adrian ungur tenis victorie

Turneul Campionilor: Federer l-a învins lejer pe Gasquet. Djokovic a trecut de Del Potro

federrer

Turneul Campionilor: Tomas Berdych l-a învins pe Ferrer! Pentru ceh urmează Nadal

berdych ferrer 1

VIDEO Punct spectaculos câștigat de Wawrinka! Faza meciului cu Nadal

pct Wawrinka

Marius Copil s-a oprit în turul 2 la Bratislava

marius copil

VIDEO Novak Djokovic l-a învins din nou pe Federer!

djokovic

Simona Halep poate pătrunde în TOP 10 WTA în primele două luni din 2014

halep

Turneul Campionilor: Nadal nu l-a mai învins pe Ferrer pe hard de 3 ani

nadal ferrer

VIDEO Reperele unui sezon de vis pentru Halep. 53 de victorii şi 6 turnee câştigate

halep.simona

VIDEO Wawrinka și Del Potro, victorii în prima zi la Turneul Campionilor

wawrinka

VIDEO EXCLUSIV Halep știe cum a învins-o pe Stosur. "Am stat foarte bine psihic"

captura halep

Halep a urcat pe locul 11 WTA şi a depăşit suma de două milioane $ câştigată din tenis

halep locul 11

VIDEO Reacții după sezonul perfect al Simonei Halep. Virginia Ruzici: "Se teme de ea și Serena Williams!"

Halep Sofia

Ruxandra Dragomir o laudă și ea pe Halep: "Merită un turneu de Grand Slam"

Halep

Cosac, impresionat de Halep: "A jucat într-un picior, părea cam descumpănită"

halep la sofia

VIDEO Finala Masters-ului de la Paris: Djokovic l-a învins pe David Ferrer cu 7-5, 7-5!

novak djokovic la paris

Italia lui Vinci şi Errani a câştigat Fed Cup, pentru a patra oară

italia tenis knapp vinci

VIDEO Trofeu la Sofia! Halep a învins-o pe Stosur (2-6, 6-2, 6-2). Declarațiile campioanei

halep interviu

Tandemul Mergea/Marach a câștigat turneul de la Geneva, după o finală în două seturi

mergea zagreb

Halep, înaintea celei de-a 6-a finale a anului: ”Vreau s-o bat iar pe Samantha Stosur!”

simona halep

Primele reacții ale lui Halep, după calificarea ÎN FINALĂ la Sofia: "Am vrut să câștig pentru fanii din România!"

simona halep interviu

Djokovic și Federer se vor întâlni și în grupele Turneului Campionilor, la Londra