Ultimele stiri

VIDEO Anghelache: “Am dominat Steaua în cea de-a doua repriză. Cu Viitorul a fost un accident!”

decl Anghelache

Oficialul a spus că se aștepta la replica bună pe care a dat-o Stelei formația din Șoseaua Ștefan cel Mare și a negat că ar fi avut vreun conflict cu antrenorul Flavius Stoican după meciul pe care Dinamo l-a pierdut săptămâna trecută pe teren propriu, 1-2 cu Viitorul.

VIDEO Țucudean: "Am pierdut 2 puncte cu Steaua. Puteam fi noi cei norocoși"

tucudean szukala steaua - dinamo 1-1

Golgheterul dinamovist George Țucudean nu a reușit să marcheze în derby-ul cu Steaua, dar a obținut penalty-ul prin care Dinamo a deschis scorul în meciul de sâmbătă, încheiat cu scorul de 1-1.

VIDEO AS Roma - Inter 0-0. Egal pentru Juventus

roma inter

Roma și Inter s-au anihilat reciproc în primul meci al etapei a 26-a din Serie A. Nerrazzurrii au cerut penalty la Icardi după primul sfert de oră, dar centralul Bergonzi nu a acordat nimic.

Pițurcă anunță azi lista convocaților pentru meciul cu Argentina. 3 „câini” la lot!

dragos grigore dinamo

Deoarece etapa a 21-a a Ligii 1 este în plină desfășurare, selecționerul Victor Pițurcă va aștepta până duminică seară pentru a anunța lista convocaților pentru meciul amical cu Argentina, care va avea loc pe 5 martie, pe "Arena Națională".

Steaua - Dinamo, în cifre. Eternul Derby a ajuns la egalul cu numărul 46

chipciu boubacar steaua - dinamo 1-1

Bilanțul întâlnirilor dintre Steaua și Dinamo este mai echilibrat ca niciodată. În topul duelurilor din toate competițiile, raportul de victorii este egal, 54-54, iar remiza de sâmbătă (1-1) a fost cea de-a 46-a din istorie.

VIDEO Mihai Stoica: "Îi felicit pe cei de la Dinamo. Avem de învățat din acest egal"

mm stoica

Managerul general al Stelei, Mihai Stoica, a fost moderat în declarații după egalul echipei sale 1-1, în derby-ul din Ghencea cu Dinamo (VEZI AICI DETALII ȘI VIDEO).

VIDEO Stoican a trăit emoții mari la penalty-ul lui Grigore și a explicat de ce l-a înlocuit

decl Stoican

Antrenorul dinamovist Flavius Stoican a fost la un pas de o victorie uriașă pe terenul Stelei, dar "câinii" au fost egalați în minutul 89, la execuția lui Claudiu Keșeru. După meci, antrenorul din Ștefan cel Mare a vorbit pe larg despre Eternul Derby, ÎN DIRECT la "Fotbal Club":

VIDEO Reghe: 'Suntem dezamăgiți! Nu ne-am ridicat la nivelul dorit. Dinamo a jucat foarte bine!'

reghe decl

Laurențiu Reghecampf a afișat o mină destul de preocupată la finalul partidei din Ghencea. Tehnicianul roș-albaștrilor a avut puterea să recunoască faptul că Dinamo a evoluat peste așteptări, în timp ce elevii săi nu au arătat forma din “dubla” disputată contra Concordiei Chiajna.

Reghe schimbă echipa! Sânmărtean e suspendat pentru meciul cu CFR Cluj

SANMARTEAN-SUSPENDAT

Laurențiu Reghecampf a surprins în această primăvară în meciurile oficiale cu o echipă în care nu s-a regăsit în primul 11 un atacant clasic, de careu, tehnicianul campioanei alegând să joace cu Chipciu cel mai avansat jucător într-un sistem cu un singur închizător, Pintilii.

VIDEO Dragoș Grigore a dat primul gol după 8 derby-uri: 'De mult voiam să dau scăriță'

decl Grigore

Dinamo a reușit un egal în Ghencea, 1-1 (DETALII ȘI VIDEO), sâmbătă seara, după ce a condus din minutul 57 până în minutul 89, grație golului înscris de Dragoș Grigore, din penalty. A fost o execuție care a dat palpitații suporterilor dinamoviști, Tătărușanu fiind extrem de aproape să respingă șutul căpitanului dinamovist.

VIDEO Keșeru a spart gheața și a înscris primul gol la Steaua: “Încep să-mi revin!”

bucurie gol Keseru

Steaua l-a transferat în această iarnă pe Claudiu Keșeru de la Bastia, iar revenirea orădeanului în România a fost considerată una dintre cele mai importante mutări de pe piața transferurilor din Liga 1. Asta în condițiile în care Petrolul i-a luat pe Adrian Mutu și pe Ianis Zicu, iar formația din Ghencea a reușit să-l achiziționeze și pe Lucian Sânmărtean de la FC Vaslui.

VIDEO Negoiță e mulțumit cu remiza: "Am fost la înălțime, am jucat cu tot sufletul"

stoican negoita dinamo

Ionuț Negoiță, finanțatorul lui Dinamo, a fost invitatul lui Dan Filoti în studioul Digi Sport de la finalul partidei cu Steaua, încheiată la egalitate, 1-1 (VIDEO). Per total, șeful din Ștefan cel Mare s-a declarat mulțumit de rezultat, deși "câinii" au fost egalați în minutul 89.

Dinamo a scos un punct în Ghencea într-un meci în care n-a avut vreun corner!

cornere steaua-dinamo

Dinamo a fost aproape de un succes extrem de important în derby de România, terminând la egalitate meciul cu Steaua, din Ghencea, 1-1 (VEZI AICI VIDEO ȘI DETALII). Oaspeții au condus cu 1-0 din minutul 57 și egalarea campioanei a venit abia în minutul 89, când Keșeru a marcat primul gol din acest sezon.

VIDEO Larvik - Buducnost 17-22. Cristina Neagu, din nou excelentă!

Cristina Neagu

Autogol pentru Mladen în campionatul Portugaliei: Estoril – Olhanense 4-0

mladen portugalia

Împrumutat de AS Roma în Portugalia, fundașul Sebastian Mladen n-a avut sâmbătă parte de cea mai bună zi din actualul sezon.

VIDEO Liverpool a urcat pe 2 în Premier League, la patru puncte de Chelsea!

sturridge.southampton-liverpool

Probabil că nu mulți se așteptau la sezonul pe care îl reușește în prezent Liverpool în Premier League! Patronii americani care i-au acordat însă anul trecut credit lui Brendan Rodgers au de ce să fie mulțumiți, deoarece “cormoranii” au ajuns pe locul 2, la doar patru lungimi de undă de liderul Chelsea.

VIDEO Cât noroc pentru Grigore! Tătărușanu i-a ghicit "scărița", dar a scăpat mingea în poartă la penalty

gol penalty grigore 2

Ciprian Tătărușanu a greșit flagrant în minutul 56 al derby-ului din Ghencea, cu Dinamo, ieșind neinspirat din poartă, undeva la 14 metri lateral stânga și faultându-l pe George Țucudean, Alexandru Tudor dictând penalty, la scorul de 0-0.

VIDEO Oana Manea o laudă pe Mette Klit: "Ea era creierul la Oltchim!"

oana manea

Oana Manea a lăsat în urmă scurta perioadă petrecută în tricoul campioanei Sloveniei şi s-a alăturat proiectului stelar de la CSM Bucureşti. Neplătită în ultimele patru luni de Krim, pivotul echipei naţionale a venit în ţară şi speră să obţină, alături de bucureştence, performanţe similare cu cele de la Oltchim.

VIDEO Faza care putea schimba meciul: bară a lui Tănase, în prima repriză!

bara tanase

În minutul 29 al derby-ului Steaua - Dinamo, disputat în Ghencea și transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, echipa lui Laurențiu Reghecampf a ratat cea mai mare ocazie de gol a reprizei.

VIDEO&SONDAJ Dinamo a cerut penalty la contactul dintre Szukala și Matei

matei cere penalty

Steaua a dominat începutul de meci în derby-ul de sâmbătă, cu Dinamo, ratând câteva ocazii importante în prima repriză a meciului din Ghencea (VEZI AICI DETALII ȘI VIDEO). Rivalii din Ștefan cel Mare n-a fost cu adevărat periculoși în careul advers, chiar dacă în general s-au închis bine și au făcut față ritmului impus de campioană.

VIDEO U Mobitelco - BCM U Pitești 87-83. Prima victorie în patru meciuri directe din acest sezon

ceskovic u mobitelco

VIDEO Bălgrădean, probleme din minutul 3! Naumovski a fost scos la încălzire

accidentare balgradean

Momente delicate pentru Dinamo, chiar în debutul meciului cu Steaua din Ghencea! În minutul 3, portarul formației antrenate de Flavius Stoican a degajat după un aut de poartă, pentru ca apoi să se lase imediat pe spate și să ceară intervenția echipei medicale.

VIDEO Spectacolul impresionant al galeriilor a întârziat derby-ul cu 7 minute. Mesajele fanilor

coregrafii steaua-dinamo

Stadionul Ghencea a fost plin la ora startului derby-ului dintre Steaua și Dinamo, aproape 2000 de suporteri ai oaspeților ocupînd o parte din Peluza Sud a arenei campioanei.

Federer a câştigat turneul de la Dubai! Elvețianul a urcat pe 3 în topul titlurilor ATP

federer dubai trofue 1

Tenismanul elveţian Roger Federer (32 de ani, favorit 4) a câştigat turneul ATP de la Dubai pentru a şasea oară în carieră, după ce l-a învins în finală pe cehul Tomas Berdych (favorit 3), 3-6, 6-4, 6-3. Campionul elvețian a obţinut astfel al 78-lea titlu din carieră, în 115 finale jucate.

VIDEO Arena din Ghencea, plină cu o oră înainte de meci

stadion ghencea plin

După mai mulți ani în care Derby-ul de România s-a disputat pe Arena Națională, cel mai important duel din campionatul României va avea loc sâmbătă seară în fieful tradițional al Stelei.

VIDEO Simeone s-a antrenat și el pentru derby-ul cu Real, de duminică

simeone

Atletico Madrid joacă duminică marele derby al capitalei Spaniei, contra Realului, pe Vicente Calderon, partidă transmisă în direct de Digi Sport 1, de la ora 18:00.

VIDEO Malaga-Valladolid 1-1. Roque Santa Cruz a ajuns la 5 goluri în campionat

roque santa cruz

Aflate în luptă directă pentru evitarea retrogradării, Malaga și Valladolid au terminat la egalitate pe La Rosaleda, scor 1-1, în etapa a 26-a din La Liga, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 3.

VIDEO Latura sensibilă a jandarmilor: au împărțit flori fetelor care au venit la derby

jandarmi flori

Moment special cu o oră înainte de derby-ul Steaua - Dinamo, transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, de la ora 21:00. Fazele VIDEO ale partidei sunt doar pe www.digisport.ro.

VIDEO EXCLUSIV Simona Halep a dat lovitura de start în Eternul Derby! A primit un cadou de la steliști

simon halep start

Simona Halep (22 de ani) a fost desemnată "sportivul anului" în 2013 în România, iar jucătoarea de tenis din Constanța a devenit o figură extrem de plăcută în peisajul din țară.

VIDEO Timișoara a avut un penalty clar neacordat, în meciul cu Săgeata

fault penalty neacordat

ACS Poli Timișoara a remizat pe teren propriu, 1-1, cu Săgeata Năvodari, în etapa a 21-a a Ligii 1 (VEZI AICI DETALII ȘI VIDEO), după un meci în care a evoluat o oră în superioritate numerică.

MEDIA: Fotbal Club, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - FC Voluntari, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1