Baschet

Digi Sport îți aduce ultimele știri din baschet. Află rezultate de la meciuri, reușite, ratări, vezi cum arată clasamentul NBA, fii la curent cu noutăți despre baschetul din România și cel internațional. Citește reacții și interviuri la cald cu baschetbaliști și nu rata cele mai tari faze de pe terenul de baschet.

Video SCM Timișoara - SCMU Craiova 84-73. Bănățenii, prima victorie din acest sezon

baschet timisoara craiova

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 94-74. Ardelenii i-au spulberat pe dinamoviști, după ce pierduseră cu Steaua

oradea dinamo baschet

Video BCMU Pitești - U BT Cluj 83-85. Meci dramatic în Trivale

baschet u cluj

Video Dinamo - U-BT Cluj 90-100. Gazdele au fost aproape de surpriză, dar nu au marcat în ultimele două minute

dinamo-cluj

Spania - Argentina 95-75. Ibericii, noii campioni mondiali la baschet masculin. Franţa a obţinut medalia de bronz

BALONCESTO ESPANA

Spania și Argentina vor juca finala Cupei Mondiale. Calificare dramatică pentru iberici

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Știri

Carmen Tocală a fost aleasă membru în Boardul Central al Federației Internaționale de Baschet

TENIS FEMININ:TRAGERE LA SORTI TABLOU PRINCIPAL, BRD BUCHAREST OPEN (11.07.2015)

Video România - Cipru 89-63. Record de coșuri de trei puncte în precalificările Euro

baschet romania

Video România, la a doua victorie în preliminariile pentru Europenele de baschet masculin. A învins Slovacia cu 85 - 68

bassc

Sonia Kim-Ursu

Marc şi Pau Gasol, primii fraţi campioni în NBA

Pau și Marc Gasol

Toronto Raptors a oprit hegemonia lui Golden State Warriors. E prima echipă din Canada campioană în NBA

toronto campioana nba

Video Sibiul, aproape de primul titlu după 20 de ani. Calificare în finală

captura baschet

Video CSM CSU Oradea - U BT Cluj 82-74. Orădenii, la o victorie de finala Ligii Naționale

baschet oradea

Video SCMU Craiova - BC CSU Sibiu 81-79. Oltenii supravieţuiesc după un final dramatic

BASCHET MASCULIN:STEAUA BUCURESTI-SCM UNIVERSITATEA CRAIOVA, LIGA NATIONALA (3.12.2018)

Video BC CSU Sibiu - SCM U Craiova 88-59, în al doilea meci din semifinale. Gazdele au făcut spectacol

BASCHET MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-BC CSU SIBIU, LIGA NATIONALA (30.10.2016)

Video U BT Cluj - CSM Oradea 86-90. Oaspeții s-au impus în prelungiri, în primul meci din semifinalele Ligii Naționale

cluj oradea

Video Start perfect pentru baschetbaliştii de la CSU Sibiu - au învins Craiova în primul meci din semifinale

Video SCM Craiova - BC Timişoara 67-62. Oltenii s-au calificat după meciul decisiv în semifinalele Ligii Naţionale

Craiova Timisoara

Video Suspans în sferturile Ligii Naţionale de baschet masculin! Timişoara şi Craiova vor juca meci decisiv

baschet oradea timisoara

Video Campioana CSM CSU Oradea este în semifinalele Ligii Naţionale de baschet masculin. Dinamo nu cedează lupta

SCM Timişoara - SCMU Craiova 78-90. Oltenii, la un pas de semifinale

craiova1

Video Zalgiris Kaunas - Fenerbahce 82-99. Turcii sunt în Final Four-ul Euroligii

zalgiris fenerbahce

Video CSU Sibiu - Dinamo 81-75, în sferturile Ligii Naționale. Tamulis a reușit faza meciului

baschet csu sibiu dinamo

Video U-BT Cluj - Steaua 72-64. Steliștii, pas mare spre semifinalele Ligii Naționale

baschet cluj

Video Real Madrid, prima echipă calificată în Final Four-ul Euroligii

real madrid baschet

Video Spectacol total, la All Star Game-ul din Liga Naţională. Fanii din Cluj au avut parte de un show memorabil

all star game

Video CSU Sibiu a câştigat în premieră Cupa României. Spectacol total la Cluj-Napoca

finala baschet

Video BC CSU Sibiu - U-BT Cluj 72-78. Ultimul meci din sezonul regulat. Programul din play-off

BASCHET MASCULIN:UNIVERSITATEA BT CLUJ-BC CSU SIBIU, LIGA NATIONALA (5.03.2019)

Video Coş incredibil în ultima secundă a derby-ului Steaua - Dinamo, care i-a calificat pe "alb-roşii" în play-off