Baschet

Digi Sport îți aduce ultimele știri din baschet. Află rezultate de la meciuri, reușite, ratări, vezi cum arată clasamentul NBA, fii la curent cu noutăți despre baschetul din România și cel internațional. Citește reacții și interviuri la cald cu baschetbaliști și nu rata cele mai tari faze de pe terenul de baschet.

VIDEO Serbia și Lituania s-au calificat în semifinalele Eurobasket! Balticii au eliminat Italia în prelungiri

belinelli lituania

Franţa, favorită în semifinala cu Spania, de la Eurobasket 2015! Are 6 jucători în NBA

tony parker batum

Ultimul transfer al Stelei: un fost campion al României cu CSU Ploiești

gerlad lee

VIDEO Franţa - Letonia 84-70. Tony Parker şi-a dus echipa în semifinalele Eurobasket

tony parker

VIDEO Spania - Grecia 73-71. Ibericii, la a noua prezență la rând în semifinalele CE

Gasol

S-au stabilit "sferturile" la Eurobasket 2015. Meciurile sunt LIVE la Digi Sport

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Urmărește-ne și pe

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g

A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”

Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

boboc

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

Video Dinamo - FC Voluntari 1-1. ”Câinii...

gnahore

Știri

VIDEO Memorialul Toni Alexe a fost câștigat, în premieră, de o echipă din afara României. ”Surprinzător de buni”

toni lalexe

VIDEO Italia- Israel 82-52. A doua calificare consecutivă în sferturile Campionatului European

baschet-italia

VIDEO Croaţia - Cehia 59-80. Cehii, calificați în premieră în sferturi, la Europene

cheia

VIDEO U BT Cluj - Steaua 85-87. Bucureştenii au câştigat dramatic turneul City Cup

baschet steaua

VIDEO Steaua a câștigat amicalul cu Energia Rovinari: "E principala contracandidată la titlu"

steaua baschet

Grav bolnav, antrenorul de la Minnesota Timberwolves părăseşte provizoriu postul

minnesota timberwolves

VIDEO Rusia - Franţa 67-74. Deţinătoarea titlului are 4 victorii, în primele 4 meciuri

baschet-franta

VIDEO U BT Cluj îşi prezintă echipa într-o compania selectă. "Se va juca ca în play-off"

baschet-cluj

VIDEO Steliştii vor să câştige primul titlu de campioni, după 25 de ani: "Avem şansa noastră şi în Eurocup"

Modificare importantă în regulamentul NBA începând din sezonul viitor

nba curry

VIDEO Germania - Turcia 75-80. Al doilea eșec în 3 meciuri pentru echipa lui Nowitzki!

turcia germania

VIDEO BC Timișoara - Steaua Roșie 58-71. Bănățenii și-au prezentat lotul din noul sezon

baschet timisoara

VIDEO Israel - Bosnia 84-86. Kikanovic a egalat la ultima fază a timpului regulamentar și a dat și coșul victoriei!

kikanovic baschet

Tony Parker, cel mai bun marcator din istoria Campionatului European

parker

VIDEO Serbia - Germania 68-66. Cel mai în vogă sârb a dat coșul victoriei la ultima fază!

serbia germania baschet euro 1

Spania a pierdut meciul de debut la Eurobasket 2015. Rezultatele de sâmbătă și programul de duminică

gasol

VIDEO Prezentare de gală la Oradea. Lotul pentru sezonul viitor, la prima victorie din pregătiri

baschet oradea

VIDEO Cehia - Estonia 80-57. Jan Vesely a fost cel mai bun jucător al învingătorilor

captura baschet cehia

VIDEO Campionatul European de baschet începe sâmbătă, LIVE la Digi Sport

dirk

VIDEO BCM U Pitești a adus un jucător care a marcat 17 puncte contra lui Olympiakos, în ultimul meci din Euroligă

rihards kukskis

VIDEO U-BT Cluj Napoca se pregăteşte de noul sezon al Ligii Naţionale şi visează la titlu

u cluj baschet

VIDEO Baschetbaliștii de la Dinamo sunt deja cu gândul la derby-ul cu Steaua

captura baschet dinamo

VIDEO Ghiță Mureșan speră ca U Mobitelco Cluj să aibă șanse la titlu: ”Să nu mai fie o campioană din start”