Baschet

Digi Sport îți aduce ultimele știri din baschet. Află rezultate de la meciuri, reușite, ratări, vezi cum arată clasamentul NBA, fii la curent cu noutăți despre baschetul din România și cel internațional. Citește reacții și interviuri la cald cu baschetbaliști și nu rata cele mai tari faze de pe terenul de baschet.

VIDEO Unicaja - Anadolu 93-90. Coșul decisiv, înscris în ultima secundă de Toolson!

unicaja efes

VIDEO Galatasaray - Real Madrid 71-107. Spaniolii se impun pentru a patra oară în faţa turcilor

galata real

VIDEO Victorii pentru Barca, Steaua Roșie și Fenerbahce, în Euroligă

barca pana

VIDEO Alba Berlin-Zalgiris Kaunas 80-72. Nemții rămân pe locul 5 în grupa E

alba berlin

VIDEO BC Mureș - CSU Sibiu 89-76. Oaspeții au ajuns la a 6-a înfrângere în 7 meciuri

MEDIA: Fotbal Club, ora 23:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FC SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC CFR 1907 CLUJ SA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (29.03.2024)

FOTBAL: CFR Cluj - Sepsi, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: ACSM POLITEHNICA IASI - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.12.2023)

FOTBAL: Poli Iași - UTA, ora 18:15, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Manchester United v Tottenham Hotspur - Premier League - Old Trafford

FOTBAL: Tottenham - Arsenal, ora 16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Oțelul - Hermannstadt, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Gloria Buzău - Mioveni, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia

Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g

Gabi Tamaș, gata să dea afară șase fotbaliști: ”Salariu mare și nu faci nimic”

tamas

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după...

boboc

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună...

Exclusiv Reacție neașteptată la adresa CSA...

adi popa bataie

Știri

VIDEO Gaz Metan - CSU Ploiești 74-77. Oaspeții s-au impus la ultima fază

Runkauskas

VIDEO ŢSKA Moscova - Fenerbahce 75-81. Turcii au ajuns la opt succese la rând

baschet fener

VIDEO BC Mureș Tg. Mureș - CSMU Oradea 87-65. Dykes și Peciukas, artizanii victoriei!

captura baschet oradea

Alhaji Mohammed a decis să plece de la CSU Ploiești pentru a semna cu Nancy

Alhaji Mohammed

Sebastian Ghiță se retrage de la CSU Ploiești după 16 ani. VIDEO cu ultima mare victorie a campioanei Asesoft

sebastian ghita asesoft

VIDEO CSU Ploieşti - U BT Cluj 74-88. Zece succese în ultimele unsprezece meciuri!

baschet asesoft

VIDEO BC Mureș - CSU Ploieşti 79-74. Eșec surprinzător pentru campioană

captura baschet mures

VIDEO Final incredibil de meci la o dispută din baschetul american

captura copii baschet

Au învins colosul! VIDEO Energia Tg. Jiu s-a calificat, după prelungiri, în sferturile FIBA EuroChallenge!

energia baschet

Record de puncte în All Star Game. Victorie a Conferinţei de Vest. Westbrook, aproape de un prag istoric

all star game

VIDEO U BT Cluj - BCMU Pitești 94-97. Prima victorie în deplasare după patru luni

captura ubt clu

VIDEO CSU Sibiu-Steaua CSM 79-84. Oaspeţii au rămas primii în Liga Naţională

baschet steaua

VIDEO CSU Ploiești - Energia Târgu Jiu 89-81. Runkauskas și Flowers, cei mai buni

CSU Ploiesti Targu Jiu

VIDEO Panathinaikos - Steaua Roşie 74-69. Grecii s-au impus cu emoţii, după ce au condus şi la 20 de puncte

panata

VIDEO Real Madrid și Barcelona au obținut victorii fără probleme în Euroligă

Zalgiris Real

VIDEO ICIM Arad - Ostrava 71-52. Arădencele, în careul de ași al Europei Centrale

captura baschet arad

VIDEO CSU Ploiești - Nancy 88-81. Campioana României iese cu fruntea sus din cel mai bun sezon european

csu ploiesti

Dwyane Wade s-a accidentat și va fi înlocuit de Kyle Korver în All Star Game-ul din NBA

dwayne wade accidentat

Legendarul antrenor Gregg Popovich a ajuns la victoria 1000 în NBA, cu Spurs

gregg popovich spurs

VIDEO BCMU Piteşti - SCMU Craiova 76-75. La pauza mare gazdele au avut 12 puncte avans

captura baschet Pitesti Craiova

VIDEO Steaua CSM - CSMU Oradea 92-75. Roș-albaștrii și-au consolidat locul 1 în Liga Națională

steaua baschet

VIDEO Fenerbahce - Laboral Vitoria 91-90. Jan Vesely a reuşit coşul serii în Euroligă

fener 1

VIDEO CSU Sibiu - U-BT Cluj 62-71. Clujenii s-au impus în al 43-lea Derby al Ardealului

captura baschet sibiu cluj

VIDEO Real Madrid - Barcelona 97-73. Succes clar în "Clasicul" din Euroligă! Victorie și pentru Olympiakos