CM 2014

Află totul despre Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Vezi care au fost grupele de la CM 2014, programul, rezultatele și meciurile interesane de la Cupa Mondială. Citește știri și află statistici de la turneul final din Brazilia, echipe, jucători, cei mai buni marcatori și cele mai frumoase faze și goluri. Află cine a câștigat finala CM 2014.

Sabella îi mulțumește lui Lionel Messi: „Nici doi portari nu i-ar fi apărat șutul!”

gol messi sabella

Zlatan Ibrahimovic este convins: "Brazilia va câștiga Cupa Mondială!"

echipa Brazilia

De Rossi s-a accidentat și are șanse minime să joace în meciul decisiv cu Uruguay

De Rossi

Drama nu i-a despărțit de fotbal! Yaya și Kolo Toure nu pleacă din Brazilia

yaya toure kolo toure

Un tribunal din Brazilia a obligat FIFA să introducă pauzele de hidratare la CM!

robben caldura mare

Del Bosque nu se agață de funcția de selecționer: “Nu vreau să fiu o povară!”

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Gigi Becali n-a stat prea mult pe gânduri, după ce Răzvan Lucescu a luat titlul cu PAOK

razvan gigi (1)

Ofertă ”de pe altă planetă”: 20.000.000 € la semnătură și 30 de milioane pe an

benjamin-sesko

6.000.000€ pentru Dennis Man!

Patronul lui PAOK a rupt tăcerea! Ce mesaj i-a transmis lui Răzvan Lucescu

UEFA Champions League play-off first leg match Benfica vs PAOK

Video Dinamo - Csikszereda 2-0. ”Câinii”, la...

FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC, BARAJ TUR SUPERLIGA SUPERBET (20.05.2024)

Robert Ilyes, surprins de ce i-au spus...

Carlo Ancelotti, ”dat pe spate” de noua...

Video OUT de la Dinamo? Anunțul făcut imediat...

Știri

VIDEO Nigeria - Bosnia 1-0. Dzeko a avut gol anulat eronat și o bară în prelungiri! Echipa lui, eliminată

bucurie Nigeria

Presa engleză este revoltată de menţinerea în funcţie a lui Roy Hodgson!

hodgson-1

VIDEO Germania - Ghana 2-2. Africanii au condus, însă Klose a egalat spre finalul unui meci de vis

gol Klose

VIDEO Argentina - Iran 1-0. Messi a adus victoria în minutul 90+1! Ocaziile mari au fost ale persanilor

MESSI

VIDEO 3D Costly a marcat primul gol al Hondurasului la CM după 32 de ani

costly-1

Real îi cere lui Ronaldo să nu joace ultimul meci din grupe, în cazul unei înfrângeri cu SUA

ronaldo portugalia-1

Jucătorii Angliei sunt alături de Hodgson, după eliminarea de la CM: "Nu e vina lui"

hodgson anglia

Van Persie e suspendat cu Chile, dar țintește titlul de golgheter al Cupei Mondiale

van persie-3

Deschamps: "Am văzut acelaşi lucru şi în 1998, chiar dacă nu putem compara vestiarele"

deschamps

Benzema a mai înscris o dată cu Elveția, dar arbitrul a fluierat finalul jocului

benzema gol elvetia

Franța nu mai marcase cu 5 jucători diferiți într-un meci de CM de 56 de ani! Ultima dată, își adjudeca locul 3

francezi

VIDEO 3D Olivier Giroud a marcat golul 100 pentru Franţa la Cupa Mondială

giroud

Cesare Prandelli recunoaște, după 0-1 cu Costa Rica: “Înfrângerea e meritată!”

prandelli

Anglia e eliminată, după victoria surprinzătoare reușită de Costa Rica împotriva Italiei

ANGLIA-ELIMINATA

Roy Hodgson rămâne încă doi ani managerul Angliei, indiferent de rezultatul meciului cu Costa Rica

hodgson

Fanii care și-au luat bilete în zona invalizilor s-au dat de gol bucurându-se în picioare!

scaune cu rotile brazilia

Pele știe ce îi lipsește Braziliei: "Messi ar fi bun în echipa noastră"

Messi-1

VIDEO James Rodriguez, după golul cu ivorienii: 'Sunt și mai fericit că am înscris de lângă Drogba'

Columbia Coasta de Fildes-1

5 inovaţii la Cupa Mondială din Brazilia:  "Goal line", "915 Fair Play" şi "Brazuca", cele mai cunoscute

inovatii

VIDEO Elveția – Franța 2-5. Meciul cu cele mai multe goluri de la actuala ediţie

echipa bucurie

VIDEO Honduras - Ecuador 1-2. Costly a deschis scorul, Valencia a reușit dubla

enner valencia

VIDEO Italia - Costa Rica 0-1. Calificare în optimile CM! Anglia, eliminată din grupe