CM 2014

Află totul despre Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Vezi care au fost grupele de la CM 2014, programul, rezultatele și meciurile interesane de la Cupa Mondială. Citește știri și află statistici de la turneul final din Brazilia, echipe, jucători, cei mai buni marcatori și cele mai frumoase faze și goluri. Află cine a câștigat finala CM 2014.

VIDEO Camerun-Brazilia 1-4. Sud-americanii au scăpat de Olanda și vor înfrunta Chile

VIDEO Croația - Mexic 1-3. 3 goluri primite în 10 minute! Olanda - Mexic în optimi

victorie mexic

Scolari răspunde acuzațiilor lui Van Gaal: ”Comentarii stupide sau rău-intenționate”

van gaal olanda

VIDEO Olanda - Chile 2-0. Fer și Depay au marcat golurile victoriei batave, după pauză

gol fer

VIDEO Australia - Spania 0-3. Villa, Torres și Mata au adus victoria de onoare

gol david villa

FOTO & VIDEO Bosnia face scandal după meciul cu Nigeria! Arbitrul și portarul Enyeama s-au îmbrățișat

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Gigi Becali n-a stat prea mult pe gânduri, după ce Răzvan Lucescu a luat titlul cu PAOK

razvan gigi (1)

Ofertă ”de pe altă planetă”: 20.000.000 € la semnătură și 30 de milioane pe an

benjamin-sesko

6.000.000€ pentru Dennis Man!

Patronul lui PAOK a rupt tăcerea! Ce mesaj i-a transmis lui Răzvan Lucescu

UEFA Champions League play-off first leg match Benfica vs PAOK

Video Dinamo - Csikszereda 2-0. ”Câinii”, la...

FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC, BARAJ TUR SUPERLIGA SUPERBET (20.05.2024)

Robert Ilyes, surprins de ce i-au spus...

Carlo Ancelotti, ”dat pe spate” de noua...

Video OUT de la Dinamo? Anunțul făcut imediat...

Știri

Italia, în pericol de eliminare de la CM. Prandelli schimbă radical sistemul

prandelli-2

Redknapp: "Unii jucători au refuzat naționala Angliei!" Reacţia lui Gerrard

Redknapp

Bento: "Ronaldo a fost în formă. Problema nu e la el, ci la mai mulţi alţi jucători"

bento

Cum ar arăta echipele de la CM fără jucători „străini”? Naționalele de azi se bazează mult pe „imigranți”

brazilia castiga

Roy Hodgson, atacat de Sven-Goran Eriksson: ”Dacă era străin, era dat afară deja”

roy hodgson-1

CR7, cu moralul la pământ: "Ar fi o minciună să spui că Portugalia e o echipă de top"

Ronaldo suparat

Steven Gerrard amână un verdict în privința viitorului său la echipa națională

gerrard

Vermaelen a fost lovit de Kompany și a rezistat doar 30 de minute cu Rusia

accidentare

Louis Van Gaal acuză faptul că Brazilia este avantajată la CM: "FIFA nu este fair-play!"

van gaal fifa fairplay 1

Thomas Muller va intra cu SUA, deși a terminat meciul cu Ghana plin de sânge

thomas muller

FIFA le-a cerut spaniolilor să nu mai facă antrenamentul oficial la Curitiba, dacă tot sunt eliminați!

antrenament spania

Bosniacii deplâng eliminarea de la CM și denunță „frauda” arbitrilor

bosnia2

VIDEO Coreea de Sud - Algeria 2-4. Victorie după 32 de ani la Mondiale pentru magrebieni

coreea-algeria final

VIDEO Portugalia - SUA 2-2. Lusitanii au egalat în cel de-al cincilea minut al prelungirilor

varela.portugal

Maradona, atac la șefia FIFA: ”Echipele mari sunt ajutate, datorită sponsorilor”

maradona cm

VIDEO Belgia - Rusia 1-0. Origi i-a adus calificarea lui Marc Wilmots, în minutul 88!

goal.origi

Costa Rica cere explicații FIFA după ce 7 jucători au fost chemați la antidoping

costa rica

Bayern, echipa cu cei mai în formă jucători la Campionatul Mondial din Brazilia

bayern

Bosnia, marea dezamăgire. Record negativ stabilit cu eliminarea elevilor lui Susic

bosnia suparata cm

Ronaldo, după ce Klose i-a egalat recordul de goluri la Mondiale: "Bine ai venit în club!"

ronaldo klose

RECORD! Klose a depășit recordul de goluri la CM, stabilit în 2002 de Ronaldo

goluri klose

Messi a recunoscut și el meritele iranienilor: “Nu ne așteptam la o astfel de partidă!”

declaratie messi

Conflict la antrenamentul Spaniei. Vicente Del Bosque l-a pedepsit pe Fabregas

del bosque spania fabregas

Queiroz, antrenorul Iranului, nervos: "Messi și arbitrul au decis soarta meciului"