CM 2014

Află totul despre Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Vezi care au fost grupele de la CM 2014, programul, rezultatele și meciurile interesane de la Cupa Mondială. Citește știri și află statistici de la turneul final din Brazilia, echipe, jucători, cei mai buni marcatori și cele mai frumoase faze și goluri. Află cine a câștigat finala CM 2014.

Hitzfeld se retrage, după eliminarea Elveției de la CM: ”Mândru de cariera mea!”

hitzfeld

3 belgieni și 3 jucători care au părăsit competiția sunt în echipa ideală a optimilor CM

lukaku de bruyne

Messi răsuflă ușurat după victoria cu Elveția: "Nu voiam să se ajungă la penalty-uri"

LEO MESSI

Varane a petrecut în spital noaptea de după meciul cu Nigeria, din “optimi“

raphael varane

VIDEO 3D Belgienii au fost calificați în sferturile CM 2014 de "indezirabilii" lui Mourinho

de bruyne lukaku

VIDEO Golul lui Di Maria, tras la indigo după o reușită a lui Rivaldo, la CM 2002

Urmărește-ne și pe

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

sucu-14

Au mers la teatru, dar comportamentul lor a fost inacceptabil! Spectatorii au cerut să fie dați afară: ”Erau chiar lângă noi”

tote12

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului

ostapenko

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

Video S-a terminat! Cea mai în formă...

Mutua Madrid Open 2024 - Day 8, Spain - 29 Apr 2024

Știri

Wilmots: "Pentru inima mea ar fi bine să nu mai avem astfel de meciuri"

wilmots

Tim Howard, jucătorul meciului Belgia - SUA

howard

Klinsmann: "Sunt mândru de jucătorii mei"

klinsmann

VIDEO 3D Julian Green, cel mai tânăr marcator american la un CM. E pe locul 8 all-time

green sua

5 echipe calificate în sferturi au avut nevoie de prelungiri. 7 goluri în timpul suplimentar

ozil bucurie

Neymar, apt pentru "sfertul" cu naționala Columbiei

neymar aranguiz chile

VIDEO Argentina - Elveţia 0-0 (1-0 d.p.). Golul lui Di Maria, din minutul 118, i-a trimis pe sud-americani în sferturi

bucurie argentina

Chiar e Mondialul rezervelor! 26 de goluri înscrise de jucătorii intrați pe parcurs

schurrle-1

Deschamps: "Sunt foarte bucuros şi foarte mândru"

deschamps 1

Incidente după eliminarea Algeriei de la Mondiale. 29 de arestări pe teritoriul Franței

scandal algerieni

Federația din Camerun suspectează că propria națională a făcut blaturi la CM

camerun mandzukic

Germania, echipa cu cele mai multe meciuri, goluri marcate și primite în istoria CM

germania goluri meciuri

FOTO Pinilla și-a tatuat faza în care putea deveni eroul chilienilor

bara transversala faza meci

Golul lui Djabou, cel mai târziu marcat într-un meci în istoria CM. Germania, lider la încasat astfel de goluri

djabou gol

VIDEO 3D Franța, echipa care a beneficiat de cele mai multe autogoluri la CM 2014

autogol yobo

Răspunsul lui Chiellini la scrisoarea lui Suarez: ”Sper măcar să i se permită să stea în apropierea coechipierilor”

chiellini

FOTO Suarez își cere iertare: 'Promit că nu voi mai provoca asemenea incidente!'

luis suarez giorgio chiellini

Mourinho vrea surprize la CM: "Semifinalele cu Brazilia, Olanda, Argentina și Germania ar fi ceva normal"

jose mourinho brazilia cupa

Thiago Silva, pus la zid de un fost lider al Selecao: ”E căpitan ca să vibreze pe teren, nu să fie doborât!”

thaigo silva

Turneul final a luat sfârșit pentru Nigel de Jong: "Este o pierdere foarte mare"

nigel-jong-mexico

VIDEO Germania-Algeria 2-1. Calificare după prelungiri! Franța, adversara din sferturi

schurrle ozil

Hitzfeld: "Nu îi vom face un marcaj special lui Messi"

Lionel Messi

Violențe în Columbia după calificarea în sferturi la CM. Bilanțul incidentelor

columbia batai

VIDEO Nebunie în Costa Rica! Peste 2.000.000 de fani au sărbătorit calificarea în sferturile Cupei Mondiale