CM 2014

Află totul despre Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Vezi care au fost grupele de la CM 2014, programul, rezultatele și meciurile interesane de la Cupa Mondială. Citește știri și află statistici de la turneul final din Brazilia, echipe, jucători, cei mai buni marcatori și cele mai frumoase faze și goluri. Află cine a câștigat finala CM 2014.

Povestea micuțului Zidane, puștiul brazilian cu 10 nume

copilul cu zece nume

Costaricanii se tem de un singur lucru în meciul cu Olanda: simulările lui Robben

robben diving

VIDEO Argentina - Belgia 1-0. Higuain a marcat din minutul 8 și echipa sa e în semifinale

gol bun higuain

Germania și Brazilia, echipele cu cele mai multe meciuri din istoria CM, s-au întâlnit doar o dată

brazil columbia 2002

Neymar nu se mai poate duela în finală cu Messi. Mesaj de la starul Argentinei

neymar si messi

Brazilia-Columbia, cel mai dur meci de la actualul Mondial. Pe locul doi, tot un duel 100% sudamerican

FOTBAL: Borussia Dortmund - PSG, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

profimedia-0868753464

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

FC Barcelona, Barca Logo THW Kiel vs. FC Barcelona, Handball, EHF Champions League, Gruppenphase, Spieltag 7, Saison 202

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

sucu-14

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene

Ligue 1 Uber Eats - Stade Rennais v Stade Brestois 28-04-2024

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

Știri

Zuniga: "Nu am avut niciodată intenţia să-i fac rău lui Neymar"

neymar zuniga

Şoc pentru Brazilia! Neymar a suferit o fractură vertebrală şi nu va mai juca la acest Campionat Mondial

nezymar1

Thiago Silva va lipsi în semifinalele Cupei Mondiale, din cauza unei suspendări

thiago silva suspendare

Selecționerul din Costa Rica avertizează FIFA: "Fiți atenți la simulările lui Robben!"

robben mexic meci

Atac dur la adresa lui Capello, în Rusia: 'E un lacom și un hoț! Știa că nu va reuși nimic'

capello rusia

S-a dus și mitul lui Didier Deschamps: a pierdut primul meci la un Mondial

deschamps

FIFA, implicată direct în traficul cu bilete de la CM. Tichetele, vândute cu 1.000 €

fifa bilete

VIDEO Un pasaj din orașul primei semifinale de la CM, Belo Horizonte, s-a prăbușit

accident pod

Scolari se teme de Columbia: ”E mai bună decât Chile. Dacă vom fi eliminați, nu va fi sfârșitul lumii”

scolari

Încă un scandal în Brazilia: FIFA anchetează trei federații naționale într-un caz de vânzare ilegală de bilete

1grondona

Epidemie de gripă în lotul lui Low! Șapte jucători incerți pentru sferturile CM

antrenament Germania

FIFA dă înapoi: Luis Suarez se poate antrena și are drept de transfer, în cele patru luni cât e suspendat din fotbal

suarez-4

Messi își întâlnește „coșmarul” în sferturi. Courtois, neînvins în 6 meciuri de starul argentinian

messi courtois

Federația din Uruguay a depus apel împotriva suspendării lui Suarez

luis suarez dinti

Un membru marcant al Grupului de Studiu Tehnic al FIFA susține ideea unei a patra schimbări, în prelungiri

gerard houllier

David Luiz, cel mai bun jucător de la CM înainte de sferturi. 3 brazilieni în TOP 10