Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

Câți bani a încasat fiecare club după prima etapă a grupelor Cupei. FCSB lua de trei ori mai mult dacă nu era egalată la ultima fază

Trofeul Cupei României / Foto: Sport Pictures

"Vor schimba toată echipa". După "examenul" cu CFR, din Cupă, 'U' Cluj întâlnește din nou campioana în Liga 1

FOTBAL:UNIVERSITATEA CLUJ-CFR CLUJ, CUPA ROMANIEI GRUPA C (20.10.2022)

Dan Petrescu, după 1-1 cu 'U' Cluj: ”De mult timp nu i-am mai certat așa. Am vrut să fac șapte schimbări. Nu, opt!”

petrescu dan

Video 'U' Cluj - CFR Cluj 1-1, în grupele Cupei. Un autogol a stabilit scorul final în derby-ul Clujului, jucat după 7 ani și jumătate

Andrei Burcă, fascinat de atmosfera din tribune de la 'U' Cluj - CFR Cluj 1-1

Video 'U' Cluj - CFR Cluj 1-1. UTA - FCSB 2-2, după un joc cu 4 "roșii". Petrolul - Sepsi 1-3. Rezultatele din prima etapă a grupelor

cupa-romaniei_trofeu_DANG6818-696x464

• 06:00 Fotbal Club

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SPORTING LISABONA, EHF EUROPEAN LEAGUE (5.03.2024)

HANDBAL: Skjern - Dinamo, ora 19:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Chemnitz, Deutschland 15. November 2023: FIBA Europe Cup - 2023/2024 - Niners Chemnitz vs. Spojnia Stargrad Im Bild: Bas

BASCHET: Olympiacos - Barcelona, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• logo liga campionilor

FOTBAL: Bayern Munchen - Real Madrid, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51

”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”

andreea-prisacariu2

Gigi Becali: ”Vine!”. A doua mutare a verii confirmată la FCSB

Screenshot 2024-04-28 at 16.43.12

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

Știri

Reacția lui Constantin Budescu după ce Gabi Tamaș a plecat de la Petrolul

budescu

Reacția lui Nae Constantin după ce a aflat că Tamaș se antrenează cu FC Brașov + Ce spune despre Budescu

nae

Ce a remarcat Cristiano Bergodi după victoria lui Sepsi cu Petrolul, din grupele Cupei României

bergodi

Video Petrolul - Sepsi 1-3. Toate golurile s-au înscris în repriza secundă. Ploieștenii au condus

ninaj ggol

Adrian Cojocaru, "scos la tablă" pentru deciziile luate în partida UTA - FCSB: "Să-și pună un semn de întrebare"

Constantin Budescu, din nou pe bancă după jumătate de an. "Artistul" poate debuta pentru Petrolul în Cupa României

costica-budescu

”Nu știu cine i-a zis asta lui Gigi!”. Decizia de la FCSB care l-a lăsat mască pe Dumitru Dragomir

gigi becali inquam photo

Video Chindriș a enervat pe toată lumea în mai puțin de 10 secunde. Cum a fost eliminat în UTA - FCSB. ”Ce am făcut?”

chindris eliminare11

Video Octavian Popescu a făcut o criză de nervi după ce a fost eliminat! I-a aruncat vorbe grele arbitrului

tavi-popescu

Exclusiv Fotbalistul FCSB-ului criticat după meciul cu UTA Arad: ”N-ai cum să intri așa!” + Faza la care Adrian Cojocaru a greșit

radunovic

Mihai Stoica: ”Am văzut multe în fotbal, dar un arbitru ca domnul Cojocaru, niciodată”. Serie de acuzații și o ironie

meme

Video "În România, dacă vorbești, galbenul și roșul ies repede". Postolachi a comentat cele 4 eliminări din jocul UTA - FCSB

postolachi

Ilie Poenaru a răbufnit după egalul cu FCSB: "Parcă vine Crăciunul! Facem cadouri"

poenaru

Adrian Șut, nemulțumit după finalul incendiar de la UTA - FCSB: ”Nu știu ce s-a întâmplat!”

sut

Video Nicolae Dică nu s-a abținut, după UTA - FCSB: ”Sunt prea nervos acum. El trebuia să ia patru galbene, nu două!”

dica

”Ai fost afectat de critici?” Răspunsul dat de Eduard Radaslavescu după UTA - FCSB

FOTBAL:FCSB-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (28.08.2022)

Video UTA Arad - FCSB 2-2, în grupele Cupei. Patru eliminări în 11 minute. "Roș-albaștrii", egalați în minutul 90+6

fani

Video Final cum rar se vede, în UTA - FCSB: patru eliminări în 11 minute! Arădenii au profitat și au egalat la ultima fază

FOTBAL:UTA ARAD-FCSB, CUPA ROMANIEI GRUPA B (19.10.2022)

Video Albert Stahl și Tavi Popescu, aproape de bătaie la UTA Arad - FCSB! Radunovic și Batha au intervenit în conflict

bataie

Video Andrei Vlad a așteptat șapte luni să apare din nou la FCSB și a luat gol după șapte minute

andrei vlad

Exclusiv ”Jucăm cu ospătarii ăștia?”. Ilie Dumitrescu a explicat cum s-a produs marea surpriză din grupele Cupei României

ilie-dumitrescu0

Marius Măldărășanu a explicat prestațiile slabe ale celui mai bun marcator: ”Discuțiile l-au făcut să fie cu capul în nori!”

FOTBAL:FC HERMANNSTADT-UNIVERSITATEA CRAIOVA, CUPA ROMANIEI (19.10.2022)

”Ar fi lipsă de respect”. Subiectul pe care Mirel Rădoi a refuzat să-l comenteze după 2-0 cu Hermannstadt

mirel radoi

Video Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-2. Joc economicos al trupei lui Rădoi, în prima etapă din grupele Cupei României