Euro 2016

Totul despre Euro 2016. Vezi care au fost grupele, programul, rezultatele și meciurile interesante de la Campionatul European de Fotbal din 2016. Citește știri și află statistici de la turneul final din Franța, echipe, jucători, cei mai buni marcatori și cele mai frumoase faze și goluri. Află cine a câștigat finala Euro 2016.

Mario Gomez, egalul lui Klinsmann! Niciun alt german n-a marcat mai multe goluri la Europene!

mario gomz

Contraperformanţă pentru Mesut Ozil. E primul german care ratează un penalty la Euro

penalty ozil

Wenger l-a confundat pe doctorul naționalei Croației cu antrenorul unei mari echipe europene!

wrnger croat

Portugalia, singura echipă calificată în sferturi la toate ultimele 6 ediții ale Euro

portugalia

Video Griezmann, eroul Franţei: cea mai rapidă dublă din ultimii 8 ani, la un Campionat European

payet griezmann

Video Francezii au făcut spectacol înaintea meciului cu Irlanda: au cântat Marseilleza în metrou

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - ACSM POLETEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (24.11.2023)

FOTBAL: FC Hermannstadt – Poli Iași, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (29.10.2023)

FOTBAL: UTA Arad – FCU Craiova 1948, ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - FCSB, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italy: Serie a football match SSC Napoli vs Inter SSC Napoli Victor Osimhen , Khvicha Kvaratskhelia (ssc Napoli) during

FOTBAL: Udinese - Napoli, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Coventry City v Manchester United - Emirates FA Cup - Semi Final - Wembley

FOTBAL: Crystal Palace - Manchester United, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

walker

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

nesu

OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor

andrei-vlad

Foto Dan Petrescu a reînceput treaba la CFR Cluj, soția, Adriana, a plecat la mii de kilometri. Cine a însoțit-o

adriana6

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Exclusiv A fost dat afară de la FCSB, s-a...

FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.09.2022)

Dan Petrescu nu s-a abținut și a făcut...

dampe

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe...

Screenshot (419)

Știri

Video La Euro s-a instalat pacea mult așteptată. Cum se distrează fanii naționalelor rămase în competiție

fani euro multifotbal

Video Germania - Slovacia 3-0. Nemţii s-au calificat în "sferturi", după un meci pe care l-au dominat categoric

germania4

Video Lagerback, secretul succeselor Islandei de la Euro 2016

lagerback islanda

Video Comentatorul momentului de la Euro, dat afară de la echipa care a umilit-o pe Dinamo

comentator islandez-1

Video Franța - Irlanda 2-1. Gazdele s-au calificat în sferturile Euro, după dubla lui Griezmann

bucurie franta-1

Video Payet, printre preferații lui Deschamps: "Se bucură de fotbal și poate face diferenţa"

payet euro

Foto Mesajul inedit primit de Cristiano Ronaldo de la fanii Croației

cr7 nou

Selecţionerul Ţării Galilor, fair-play: "Felicitări Irlandei de Nord. A fost echipa mai bună!"

wales

Ţara Galilor s-a calificat în sferturi la ambele turnee finale la care a participat

tara galilor sferturi

Morata îşi laudă foştii colegi de la Juve, înainte de Italia - Spania: "Cei mai buni fundaşi din lume"

bonucci-barzagli-chiellini

Video Belgienii au lansat cea mai mare ironie la adresa lui Ibrahimovic: "Cine e Zlatan?"

zlatan belgia

Noua vedetă a lui Arsenal "i-a îngropat" pe elvețieni la Campionatul European

Xhaka penalty

Pierdere grea pentru squadra azzurra! Candreva ratează optimea cu Spania

candreva

Video Golul lui Shaqiri, doar al doilea din foarfecă, în istoria Euro. Precedentul a fost marcat de Conte

conte turcia

Video Reușită senzațională pentru Shaqiri! Elvețianul a egalat Polonia cu golul turneului

shaqiri gol elvetia

Video Suporterii irlandezi au glumit cu omologii lor englezi: "Cineva să-i aducă pe ruși"

englezi irlandezi

Spania sfidează, în meciul cu Italia, blestemul tricourilor albe. Numai dezastre când La Roja a jucat în alb

tricouri albe

Video Irlandezii se distrează și cu poliția din Franța: "Who's the sexy garda"

sexy garda

Video UEFA a ales golul fazei grupelor. S-a marcat în cel mai frumos meci de până acum: Ungaria-Portugalia 3-3

zoltan gera

Zece jucători ai naționalei Spaniei au fost supuși la un control antidoping inopinat

spanioli

Perisic are o nouă tunsoare specială pentru meciul contra Portugaliei! Patriotism dus la extrem

perisici 2

Video Croația - Portugalia 0-1. Lusitanii s-au calificat dramatic în sferturile de finală ale Euro 2016

quaresma croatia

Video Ţara Galilor - Irlanda de Nord 1-0. Bale și colegii lui se califică în sferturi după un autogol

bucurie galezi-1

Chiellini va fi adversarul prietenului Morata: ”Merită să fie titular. Real are atacant pentru 10 ani”