Euro 2016

Totul despre Euro 2016. Vezi care au fost grupele, programul, rezultatele și meciurile interesante de la Campionatul European de Fotbal din 2016. Citește știri și află statistici de la turneul final din Franța, echipe, jucători, cei mai buni marcatori și cele mai frumoase faze și goluri. Află cine a câștigat finala Euro 2016.

Gestul fanilor croați l-a copleșit pe Srna. ”Dacă ne-am putea măsura după fani, am fi campioni mondiali!”

srna galerie

Video Nu a jucat vreun minut la Euro, dar a fost primit ca un erou de fani în țara lui!

will grigg

A intrat și Shakira în jocul glumelor: "E prima dată în istoria Euro când marchează un cuplu!"

shakira shaqiri

Video Explozie de bucurie printre jucătorii Țării Galilor, după eliminarea Angliei

waless

Zero pe linie! Cea mai drastică evaluare a jucătorilor naționalei Angliei

anglai euro

FA îi caută rapid înlocuitor lui Hodgson. Cine e favorit să preia banca naţionalei Angliei

• 21:55 LIVE Champions League: Bayern Munchen-Real Madrid
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Știri

Joaquin Caparros, candidat pentru a prelua naționala Spaniei de la Vicente Del Bosque

caparros

Englezii, loviți drastic de presa de acasă. "Umilința supremă" și cuvinte dure la adresa naționalei

anglia-1

Conte: "Sunt foarte fericit pentru jucătorii mei, au meritat victoria. Vom da totul cu Germania"

conte-1

Video Scene fabuloase la finalul partidei care a consfințit calificarea Islandei. Cum s-au bucurat ”vikingii”!

bucurie islandezi

Video De 3 ori mai spectaculos! Comentatorul islandez a făcut din nou furori, la calificarea în sferturi

Benediktsson islanda

Video Roy Hodgson a demisionat, după una dintre cele mai negre zile din istoria fotbalului englez

hosgson

Italia are statistica de partea ei: Germania nu a învins-o niciodată într-un meci oficial

italia-2

Ziua marilor retrageri? După Messi, se pare că şi Casillas s-a decis să renunţe la naţională

casillas-1

Blestemul tricourilor albe. Spania i-a fost inferioară Italiei la toate capitolele, dar ibericii invocă şi Divinitatea

ramos

Una dintre explicaţiile eşecului Spaniei de la Euro? Del Bosque a folosit în toate meciurile acelaşi prim "11"

italia spa

Giorgio Chiellini, al doilea marcator din lotul Italiei la naţională

chiellini

Video Tyson Fury a petrecut alături de fanii englezi de la Euro

tyson fury

Video Anglia - Islanda 1-2. Eurexit! Nordicii au produs una dintre cele mai mari surprize din istorie

iceland2

Deschamps: "Echipa noastră are tot ce-i trebuie pentru a fi iubită. Nu lasă pe nimeni insensibil"

didier-1

Video Italia - Spania 2-0. Echipa lui Conte este în sferturile Campionatului European!

gol Chiellini

La naţionala Franţei, ca la Atletico Madrid. "Câştigăm la limită şi suferim până la final"

griezmann franta

Low nu e mulţumit după victoria la scor cu Slovacia: "Mai avem de progresat pentru a fi campioni"

low germania

Islandezii critică UEFA pentru numărul redus de bilete oferit fanilor nordici la meciul cu Anglia

islandezi si fani

Wilmots, extaziat după evoluţia lui Hazard contra Ungariei

eden belgia

Hazard a făcut spectacol cu Ungaria: "Totul a fost aproape perfect"

eden

Se știu două ”sferturi” de la Euro: Polonia-Portugalia și Țara Galilor-Belgia! Istoricul duelurilor directe

draw-1

Video Ungaria - Belgia 0-4. Cea mai categorică victorie de la Euro! Urmează Țara Galilor, pentru semifinale

belgia

Video Iar? Chiar nu se poate abține! Low, un nou gest respingător, la meciul cu Slovacia

jogi low

Del Bosque se bazează pe 5 jucători care au fost și la precedentele două Campionate Europene