Ligue 1

Digi Sport îți aduce cele mai importante știri din primul eșalon al campionatului de fotbal din Franța, Ligue 1, și informații din fiecare etapă. Fii la curent cu noutăți din fotbalul din Franța, află detalii inedite despre jucători și vezi ultimele modificări ale echipelor. Aici descoperi programul meciurilor, rezumate complete, rezultate live și clasamentul Ligue 1, prima ligă din fotbalul francez.

VIDEO PSG a omagiat printr-un video special victimele atentatelor de la Paris! ”Je suis Paris!”

moment em

VIDEO Assist de super clasă al lui Di Maria! Statistici impresionante după primele 10 meciuri la PSG

di maria psg

VIDEO Toulouse - Nice 2-0. Gazdele au bifat abia a doua victorie a sezonului

Toulouse Nice

VIDEO PSG - Troyes 4-1. A noua victorie la rând în Ligue 1 și record pentru Ibrahimovic

PSG Troyes

VIDEO Lyon - Montpellier 2-4. Trupa lui Fournier, în pericol să piardă locul 2

lyon

Jucătorii lui PSG vor purta tricouri cu mesajul "Je suis Paris" la următoarele meciuri

FOTBAL: Cagliari - Lecce, ora 13:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: CS SUPORTER CLUB OTELUL GALATI - ACS PETROLUL 52 PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (27.01.2024)

FOTBAL: Petrolul - Oțelul Galați, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Radu Dragusin

FOTBAL: Liverpool - Tottenham, ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Rapid CFR Cluj

FOTBAL: CFR Cluj - Rapid, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

wanda nara

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

nesu

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

8

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

sucu 4

Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a...

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe...

Screenshot (419)

Reacția lui Bogdan Andone, după remiza...

Screenshot 2024-01-21 173239

Știri

VIDEO Saint-Etienne - Marseille 0-2. A treia victorie în patru meciuri pentru OM

nice lyon

Măsuri speciale de securitate pentru meciurile din Franța. Programul și televizările etapei a 14-a din Ligue 1

paris franta

Blanc își va prelungi contractul cu PSG! Topul în care îi depășește pe Mourinho și Pellegrini

Blanc

VIDEO AS Monaco - Angers 1-0. Fostul jucător al CFR-ului, Lacina Traore, decisiv

lacina traore

VIDEO Rennes - PSG 0-1. Angel Di Maria, îngerul salvator al parizienilor

di magia

VIDEO Victorie istorică în Franța! Gazelec Ajaccio a reușit primul succes din existență în Ligue 1

gazelec

VIDEO Verratti a înscris un super gol duminică seară, cu Saint-Etienne. Din păcate, în propria-i poartă

verratti

VIDEO PSG - Saint Etienne 4-1. Campioana are 7 puncte avans în clasament

psg

VIDEO Reims - Monaco 0-1. Meci decis în 11 minute. Devaux a primit două ”galbene” în 7 minute!

reims monaco

VIDEO Olympique Lyon - Tolouse 3-0. Cel mai slab start de sezon pentru oaspeți din ultimii 15 ani

lyon

VIDEO Caen - Nantes 0-2. ”Canarii”, la a cincea victorie a sezonului în Ligue 1

caen nantes

Martial s-a impus repede la Man. United. "Antrenorul lui Monaco nu şi-a dat seama că-l are pe Mozart"

martial

VIDEO Zlatan, la un pas să provoace un scandal uriaş. "Eşti un nimic, tu nu eşti un fotbalist mare!"

ibra

VIDEO Marseille - Lorient 1-1. Două goluri anulate gazdelor, câte unul pe repriză

marseille lorient

VIDEO Bastia - PSG 0-2. Dubla lui Ibrahimovic a decis învingătoarea

ibrahimovic-2

AS Monaco - Olympique Lyon 1-1. Rafael, la primul său gol în Ligue 1, și-a salvat echipa

rafael lyon

Martial, jucătorul lunii în EPL, le aduce încă bani fostelor echipe. Monaco-Lyon, azi la Digi Sport

martial monaco

Olympique Marseille, sancționată pentru incidentele de la meciul cu Lyon. VIDEO cu evenimentele

marseille lyon

Ibra e în discuții avansate pentru "Zlatan: Filmul"

zlatan

Ultimul sezon al lui Ibra în Europa? Unul din giganții MLS a luat deja legătura cu suedezul

ibrahimovic

Mesajul lui Pauleta pentru Zlatan, după ce suedezul a devenit cel mai bun marcator din istoria lui PSG