Rugby

Digi Sport îți aduce cele mai importante știri din rugby. Fii la curent cu meciurile jucate de nationala României la mondialele de rugby, află scoruri, rezultate, reacții la cald ale jucătorilor și interviuri. Vezi faze tari, imagini spectaculoase sau dramatice din timpul meciurilor de rugby și declarații ale jucătorilor.

VIDEO Franţa - Canda 41-18. Naționala din Hexagon, prima echipă calificată în sferturile Cupei Mondiale

rugby franta-2

Antrenorul "Stejarilor" surprinde: "Suntem în stare să facem faţă echipelor din primul eşalon valoric"

lynn howels rugby

VIDEO Ţara Galilor - Fiji 23-13. A treia victorie din tot atâtea meciuri pentru britanici

wales fiji

VIDEO 100 de eseuri în 4 minute, la Cupa Mondială de rugby 2015. Două dintre ele sunt ale României

romania eseu cupa mondiala rugby

Lynn Howells a primit o ofertă de prelungire a contractului. Ce răspuns a oferit galezul

Lynn Howells

VIDEO "Stejarii" sunt cu gândul la duelul decisiv împotriva Canadei, dar au găsit timp şi pentru relaxare

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC ARGES-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (29.01.2023)

SuperLiga, baraj: Botoșani - Mioveni, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0774483276

Serie A: Fiorentina - Napoli, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

MEDIA: Digi Sport Special, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• super avancronica

Media: Super Avancronica, 23:15, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

21

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Screenshot 2024-05-15 092336

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a...

Screenshot 2024-05-15 232704

Reacția presei din Spania, după ce...

Athletic Club v Deportivo Alaves - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves in action during the LaLiga EA Sports

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

Știri

6 schimbări în echipa Canadei pentru meciul cu Franţa

canda rugby

VIDEO Tonga - Namibia 35-21.Primul succes pentru reprezentanta Pacificului la Cupa Mondială din Anglia

tonga namibia

VIDEO Ovidiu Tonița, marcatorul eseului cu Irlanda, nu va mai juca la Cupa Mondială din Anglia

tonita rugby

VIDEO România este gata pentru cel mai important meci de la Mondiale: "Cu Canada este o finală!"

Romania Canada

România se menţine pe locul 17 în clasamentul stabilit de World Rugby. Schimbări în TOP 10

romania-6

Galezii au un nou erou. VIDEO Ritualul lui Biggar, cel care a adus victoria cu Anglia

dan biggar tara galilor

VIDEO Imnul Scoției e considerat de mulți cel mai frumos de la Cupa Mondială

imn-scotia

Australia - Uruguay 65-3. Cel mai categoric scor al ediției de Cupă Mondială din Anglia

australia

VIDEO Căpitanul Africii de Sud s-a retras din națională, după fractura de mandibulă

de villiers

VIDEO România - Irlanda 10-44. Un eseu pentru "Stejari" în meciul în care s-a stabilit un nou record la CM

irlanda - romania rugby world cup

VIDEO Anglia - Țara Galilor a fost și duelul Casei Regale britanice. Prințul Harry a fost cel dezamăgit

printi1

VIDEO Moment comic la Cupa Mondială: un spectator a intrat pe teren la meciul Africii de Sud

suporter

VIDEO Anglia - Țara Galilor 25-28. Englezii au irosit zece puncte avans în fața galezilor

wales

VIDEO Africa de Sud - Samoa 46-6. 3 eseuri pentru Jon-Paul Pietersen

pietersen

VIDEO Howells mizează, contra Irlandei, pe cea mai experimentată echipă a României din istorie

romania-5

VIDEO Italia - Canada 23-18. Prima victorie pentru italieni la Cupa Mondială

Italia Canada

VIDEO EXCLUSIV Howells: ”Să arătăm devotamentul și atitudinea care-i vor face mândri pe români”

romania rugby franta 2

VIDEO Neo-zeelandezul Wiringi va debuta la Cupa Mondială, în echipa României: “Sunt foarte mândru!”

wiringi

VIDEO Argentina - Georgia 54-9. Sud-americanii s-au dezlănțuit după pauză la Gloucester

Argentina Georgia

VIDEO Primul dropgol de la Cupa Mondială s-a marcat abia în cel de-al 13-lea meci

nicolas sanchez

UPDATE Echipa României pentru meciul cu Irlanda. Ursache suspendat, intră Viorel Lucaci

romania rugby cupa mondiala

VIDEO Neo-zeelandezii, nemulțumiți după meciul cu Namibia: "A fost puțin frustrant"

noua zeelanda namibia

Vali Ursache a primit o etapă de suspendare și va fi înlocuit în echipa de start a meciului de duminică, cu Irlanda