Rugby

Digi Sport îți aduce cele mai importante știri din rugby. Fii la curent cu meciurile jucate de nationala României la mondialele de rugby, află scoruri, rezultate, reacții la cald ale jucătorilor și interviuri. Vezi faze tari, imagini spectaculoase sau dramatice din timpul meciurilor de rugby și declarații ale jucătorilor.

VIDEO 50.000 de oameni au celebrat succesul Noii Zeelande la Cupa Mondială

fani All Blacks

VIDEO Digi Sport transmite, după CM, cele mai importante două competiții europene ale cluburilor

rugby

Cu ce rămâne România după CM de rugby? Record mondial de asistenţă şi cea mai spectaculoasă revenire

romania canada

VIDEO Ce cadou a primit rugbistul care și-a dăruit medalia de campion

bill williams

Dan Carter, MPV-ul Cupei Mondiale de rugby, ales cel mai bun jucător al anului

dan carter rugby

Carter a fost MVP-ul finalei, dar antrenorul său are alt remarcat: "E cel mai bun jucător pe care l-am avut!"

• 23:45 LIVE Super Avancronica
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Știri

VIDEO Gest de campion. Un rugbist neo-zeelandez i-a dat medalia unui copil de 14 ani

rugby medalie copil

România a pierdut finala Europenelor Under 19, în fața Spaniei

spania rumania

VIDEO Bucurie fără margini pentru fanii All Blacks: "Simţeam că inima bate în afara pieptului"

fani noua zeelanda

VIDEO All Blacks a câştigat pentru a treia oară Cupa Mondială. Imagini superbe cu festivitatea de premiere

all blacks bucurie

VIDEO Dan Carter şi-a luat revanşa, după ce a ratat finala din 2011. A fost MVP-ul partidei cu Australia

dan carter

VIDEO Ultima haka a Cupei Mondiale! Așa a debutat finala dintre Noua Zeelandă și Australia

haka finala

Absența importantă în echipa "pumelor" pentru finala mică cu Africa de Sud. Meciul e LIVE la Digi Sport 2

Marcos Ayerza

Finala dintre Australia și Noua Zeelandă este ÎN DIRECT la Digi Sport. Meci special pentru starul All Blacks

Carter

Federația australiană a pariat o sumă enormă pe victoria Wallabies în finala CM

rugby australia

All Blacks, fără modificări în echipă, pentru finala cu Australia. Meciul va fi ÎN DIRECT la Digi Sport 1

rugby noua zeelanda

România va juca finala Campionatului European Under-19 la rugby

un 19

VIDEO Finala CM de rugby marchează și principalele puncte de atracție din Londra

trofeu cm rugby london eye

Africa de Sud și-a anunțat echipa pentru finala mică de la Cupa Mondială de rugby, contra Argentinei

africa de sud cupa mondiala

VIDEO Noua Zeelandă, la un pas de al doilea titlu consecutiv. Nimeni nu a reuşit această performanţă

noua zeelanda rugby

VIDEO Australienii trag din greu înaintea finalei CM: "Vom fi pregătiţi pentru 80 de minute de luptă"

australia rugby

Noua Zeelandă, bilanţ favorabil împotriva Australiei, dar nu şi la CM. Sâmbătă e finala, LIVE la Digi Sport

new zeeland

VIDEO Suporter de lux pentru naționala Argentinei în semifinala cu Australia. Maradona a plâns la final

maradona

VIDEO Australia a învins Argentina, cu 29-15. Finală de vis a Cupei Mondiale, cu Noua Zeelandă

ashley cooper

VIDEO Africa de Sud - Noua Zeelandă 18-20. All Blacks, prima finalistă a Cupei Mondiale 2015

eseu noua zeel

Căpitanul naționalei de rugby a făcut analiza Cupei Mondiale: "A fost mult mai bine decât în 2011!"

Macovei

Sud-africanii, elogiu pentru adversarii din semifinale: “Cea mai bună echipă din istoria rugby-ului”

noua zeelanda-1

VIDEO Bryan Habana nu e doar recordman de eseuri la Cupa Mondială. A jucat toate minutele în Anglia

habana eseuri

VIDEO Forul mondial a recunoscut că o eroare de arbitraj a decis calificarea Australiei în semifinale

australia scotia

VIDEO Stejarii au lăsat impresie bună la Cupa Mondială: ”Au făcut un turneu fantastic”