Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

VIDEO Halep înainte de Australian Open: "Nu vreau să mă gândesc că trebuie să câștig acest turneu!"

simona halep-5

Rafael Nadal recunoaște: "Nu mă simt pregătit să câştig acum Australian Open"

nadal

3 români au pierdut finale sâmbătă: Monica Niculescu, Horia Tecău și Florin Mergea

monica niculescu aaa

Marius Copil, calificat prima oară în carieră pe tablou la un turneu de Grand Slam

copil australian

Halep debutează la AO contra celei care, în 2014, a fost la un pas s-o elimine pe Sharapova

simona halep-4

Un fost campion de Grand Slam crede în Halep: "Poate câştiga Australian Open!"

• 15:00 Etapa 7 Liga a 2-a: Corvinul Hunedoara-Selimbar
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video Gigi Becali a râs în hohote: ”Îmi dă 30...

3

Știri

Primul trofeu românesc în ATP, în 2015. Adrian Ungur a câştigat la Casablanca!

adrian ungur tenis zgura

Kvitova a câștigat titlul de la Sydney, după un meci pe muchie de cuțit cu Pliskova

kvitova sydney

Meciuri tari în primul tur la Australian Open. Adversari de foc pentru Nadal și Nishikori

nadal wawrinka

Tecău și Mergea s-au calificat în finalele de dublu de la Sydney și de la Auckland

tecau sydney

Halep - Knapp, în turul I la Australian Open. Simona e favorită nr. 3 la Melbourne

halep australian open

Copil, în ultimul tur al calificărilor de la Australian Open. Joacă împotriva unui reprezentant al gazdelor

marius copil

Simona Halep, a treia favorită la Australian Open. Listele capilor de serie

simona halep-3

Începe Australian Open 2015! Marius Copil, primul român care intră în competiție

marius copil australian

Englezii, despre abandonurile Simonei: "Are o istorie a retragerilor înainte de un Grand Slam"

simona haleapa

Argentinianul Del Potro a reușit la Sydney primul succes după 10 luni de zile

Del Potro

VIDEO Simona Halep spune că participarea la Australian Open nu e pusă în pericol: "Va fi un nou început"

simona halep-2

Wozniacki s-a retras de la Sydney din cauza unor probleme la încheietură

wozniacki

Simona Halep s-a retras din turneul de la Sydney înainte de a juca primul meci, contra Karolinei Pliskova

simona-2

Halep este tot pe locul 3 WTA și se pregătește de turneul de la Sydney, transmis de Digi Sport 2

Halep

VIDEO Madison Keys şi Daria Gavrilova s-au calificat în în turul doi la Sydney

kezs

VIDEO Halep are o revanșă de luat la Sydney. Meciurile Simonei, transmise ÎN DIRECT la Digi Sport

Halep Australia

VIDEO Federer a obţinut victoria 1.000 a carierei, la Brisbane. Al treilea jucător care atinge această bornă

federer 1000

Monica Niculescu, eliminată în primul tur la Hobart

Niculescu tenis

Semne bune pentru Simona! Cine câștigă primul turneu al anului ajunge la ”Turneul Campioanelor”

halep-2

VIDEO Serena şi-a ieşit din minţi după ce a pierdut cel mai important punct al meciului de dublu mixt!

serena oftica

Cilic a declarat forfait pentru Australian Open. "Nu am forma necesară pentru a juca la acest nivel"

cilic

Federer s-a calificat în finala de la Brisbane! Dacă învinge, elvețianul ajunge la 1000 de succese în circuitul ATP

federer brisbane

VIDEO Polonia a câştigat în premieră Cupa Hopman, după ce a învins SUA. Isner și Serena Williams, răpuși!

final meci Cupa Hopman

Presa internațională, la picioarele Simonei: "Nu a lăsat boala s-o învingă" / "A mărşăluit spre titlu"