Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Simona Halep a câştigat 7 titluri WTA din cele 12 obţinute de românce în ultimii şase ani

simona halep victorie

Wim Fissette, încrezător înaintea finalei: "Simona are avantajul fizic!" Recordul bătut alături de Halep

halepa wim

Prezentarea finalistelor de la Roland Garros! Simona e mai odihnită, a jucat cu trei ore mai puțin ca Sharapova

halep bun poza 1

Optimism de la managerul lui Halep înaintea finalei. Ruzici: "Va fi la cel mai înalt nivel!"

halep.alunecare.zgura

Alexandra Dulgheru s-a calificat în finala turneului de la Marsilia

alexandra duglheru

Clijsters vede asemănări între jocul ei și cel al lui Halep! "Ea dictează rivalei ce să facă"

Urmărește-ne și pe

Foto Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

wanda5

Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua

csa-steaua-fcsb

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe...

adrian mutu

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine...

Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a...

gigi

Știri

Halep a pierdut finala de la Roland Garros, după un joc pasionant! Sharapova, campioană a doua oară

halep sharapova finala

Se știu semifinalele turneului Challenger de la Arad! Pouille - Riba și Dzumhur - Buchanan

Damir Dzumhur

Nadal şi Djokovic vor disputa duminică finala turneului de la Roland Garros

nole

Halep va juca a 12-a finală WTA! A câștigat 7 dintre ele, dar a pierdut-o pe ultima

simona trofeu finala

Regina revenirilor. Maria Sharapova a câștigat 8 titluri după ce a pierdut primul set în finală

sharapova stuttgart

Halep: "Antrenorul îmi dă încredere, îmi spune lucruri pozitive mereu"

halep antrenament

Pentru finala de la Paris, Halep are asigurat cel mai mare premiu câștigat vreodată de o româncă

bani simona halep

VIDEO Cosac recunoaște: "FRT a avut un aport minim în dezvoltarea Simonei"

jorj cosac

VIDEO Hagi, după calificarea istorică a Simonei Halep în finala de la Paris: "Ne mândrim cu ea!"

simona halep finala roland garros

Sharapova, prima finalistă de la Roland Garros. A învins-o pe Bouchard în trei seturi

sharapova roland garros 2014

Florin Mergea a ratat calificarea în finala probei de dublu masculin la Paris

mergea draganja

Colegul lui Horia Tecău a câștigat proba de dublu mixt la Roland Garros!

Groenfeld Rojer

Sharapova și Bouchard luptă pentru un loc în finala de la Roland Garros, la 12 ani de la o întâlnire emoționantă

sharapova si bouchard 2

FOTO Tricolorii lui Pițurcă, alături de Halep! Mesajul lui Marica înaintea semifinalei de la Roland Garros

Marica Romania Halep

3 români în optimile turneului Arad Challenger: meciul zilei, Ignatik - Hănescu. Rezultatele

hanescu

Simona Halep e în FINALĂ la Roland Garros. Va lupta cu Sharapova pentru primul titlu de Grand Slam

halep finala roland garros

Halep o va depăși pe Serena în topul WTA Race. Titlul la RG o poate duce pe locul 1

serena halep wimbledon

Nadal - Murray, în semifinale la Paris. Djokovic urcă pe locul 1 dacă Rafa nu ia titlul

nadal murray

VIDEO Simona Halep, după victoria din sferturi: "Acesta era visul meu din copilărie"

simona halep fericita

Conchita Martinez: "Meciul cu România va fi foarte dificil. Adversarele o au pe Halep, jucătoare de Top 5"

spania fed cup

VIDEO Hănescu și Ungur, în optimi la Arad. Copil și Crivoi, eliminați după primul meci

ungur hanescu

Halep, vedeta BRD Bucharest Open! Primul turneu WTA din România, ÎN DIRECT la Digi Sport, în perioada 5-13 iulie