Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

Dică i-a acceptat provocarea lui Popa! ”Să vină așa, dacă are curaj”

collage popa dica

13 dintre cei mai importanți jucători n-au ”prins” avionul! Pe cine va miza Dică în meciul de Cupă

gnohere-5

Video ACS Poli Timișoara - FCSB 0-3. Roş-albaştrii ies din criză. Calificare fără emoţii în sferturile Cupei

Golofca capt

Clujenii dau vina pe ghinion pentru eliminarea din Cupă: "Trebuia să câștigăm în timpul regulamentar"

u cluj

După victoria cu emoţii de la Cluj, Dinamo vrea Cupa României: "E cel mai scurt drum spre Europa"

dinamo cupa branescu

Filip: ”Dacă nu tratezi fotbalul serios, ai probleme cu o echipă de liga a treia. Am jucat și pentru Miriuță”

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Nota surprinzătoare primită de Radu Drăgușin după ce a jucat 103 de minute în ultimul meci al sezonului pentru Tottenham

radu-dragusin

OUT de la FCSB după eșecul cu Rapid! Gigi Becali: ”Poate găsește să se ducă undeva”. Alți doi jucători vor fi împrumutați

gigi-becali

Foto "Dezgustător". Ce a făcut Tyson Fury, după ce a pierdut "Lupta Secolului" în fața lui Oleksandr Usyk

profimedia-0874301808

Fanii lui Tottenham, după ce l-au văzut din nou titular pe Radu Drăgușin: ”Nemernicul a avut la dispoziție jumătate de sezon”

radu

OUT de la FCSB după eșecul cu Rapid...

gigi-becali

Dorinel Munteanu a răbufnit la...

dorinel

Video ”Senzațional”! I-a luat pe toți prin...

jurgen-klopp

Exclusiv Florin Prunea a reacționat după ce a...

prunea

Știri

Goga: ”Ne-am bucurat de fotbal”! Ce le-a spus colegilor înainte de executarea penalty-urilor

fotbal-u-cluj-dinamo-10 1

Video Florescu, la un pas de un eurogol, în minutul 88! Intervenția salvatoare a lui Filip a dus meciul în prelungiri

captura florescu

Video Mare noroc pentru Dinamo! Un fost campion al României a ratat un penalty pentru ”Șepcile Roșii”, după 5 minute

captura branescu

Video VIDEO U Cluj - Dinamo 1-1 (1-3 d.l.d.). Miriuță a scăpat de chin. Roș-albii merg în sferturile Cupei

fotbal-u-cluj-dinamo-19

Video Nicolae Dică merge la Timișoara cu echipa a treia

pacionel

Video Botoșani - Viitorul 3-2. Campioana, eliminată din Cupă, după o repriză electrizantă

bot vol-2

Video Băluță: "I-am cam luat de sus pe cei de la Afumați. E puțin rușinos". Mesaj pentru Hagi

baluta-1

Hagi mizează pe copii în meciul de Cupă, de la Botoșani. Cel mai tânăr jucător are 14 ani!

viitorul tineri

Video CS Afumaţi - CS U Craiova 2-3. Oltenii s-au calificat în "sferturile" Cupei după prelungiri. Băluță, dublă în 4 minute

captura baluta

Video Bădic, all inclusive pentru Poli Iaşi. A jucat pe trei posturi în Cupa României. A încheiat meciul în poartă

badic

După tricoul lui Gnohere, Ionuț Popa așteaptă unul cu Gigi Becali :). "Să scrie 'Director Tehnic' pe el"

ionut popa tricou becali

Video&Foto Imaginea zilei vine de la Slobozia, din meciul de Cupă

gazon groapa cu nisip slbz

Craiova va juca la Ploiești în Cupă! Programul optimilor de finală. Toate meciurile sunt la Digi Sport!

craiova-4

Schimbări în programul optimilor Cupei României. Când vor juca FCSB, Dinamo și CS U Craiova

cupa

Programul optimilor Cupei României. Când vor juca FCSB, Dinamo şi Craiova

cupa romaniei-1

Video Dinamo va fi ca acasă la Cluj. "Suporterii lor o să ne încurajeze pe noi și viceversa"

U Cluj

Provocarea lui Ionuţ Popa pentru FCSB: "Să văd dacă au curajul să vină cum am mers eu la ei în campionat"

popa fcsb cupa

Craiova vrea să joace împotriva lui CS Afumaţi, în Cupă, pe noul stadion

arena craiova

FCSB dă peste "victima favorită" în Cupă! Bănăţenii vor revanşa după umilinţa din campionat

timisoara

Poli Timişoara - FCSB, U Cluj - Dinamo şi Botoşani - Viitorul, în optimile de finală ale Cupei României

cupa romaniei-3

Exclusiv Putem asista la dueluri tari în optimile Cupei: CS U Craiova - FCSB sau FCSB - Dinamo! Cum s-a ajuns aici

optimicupa

Eroul lui FC Botoşani cu CFR: "De ce să nu fim noi surpriza anului în Cupa României?"

pap cupa

Hanca, despre scandalul de la Dinamo: "Steliano Filip a fost foarte afectat. Nu ştiu de unde au apărut zvonurile"

steliano scandal

Dinamo a scăpat de rușine: ”Important e că mergem mai departe”. Ce spune Miriuță despre Bokila