Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

Cu arbitrul de la meciul cu Viitorul, din Cupă, Steaua n-a câștigat în acest sezon niciun meci din patru

radu-petrescu-steaua

VIDEO Rednic: "Gnohere are ofertă și din Turcia, iar Fai de la o echipă de top din Europa. Aducem alții"

gnohere rednic

VIDEO "Am jucat foarte prost". Budescu a anunţat că transferul său la Al Ahli se va clarifica în câteva zile

budescu-3

VIDEO Viitorul lui Cosmin Matei e incert: "Sper ca Dinamo să aibă puterea să mă ţină la echipă"

matei

VIDEO Palic, eroul lui Dinamo cu Astra: "E un gol special, sunt foarte bucuros că am arătat caracter"

palic bun

VIDEO Dinamoviştii, după finalul nebun de meci cu Astra: "Este meritul nostru. Nu renunţăm niciodată"

bucurie dinamo-1

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Digi Gol
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Video Gigi Becali a râs în hohote: ”Îmi dă 30...

3

Știri

Rednic, un antrenor fericit: "Ne-am atins obiectivele pe 2015". Mesaj de susţinere pentru Şumudică

rednic dinamo-1

Dinamo la bal, Şumudică la spital. Tehnicianul a părăsit terenul în minutul 70: "Nu putem vorbi cu el acum"

sumudica-1

Dinamo - Astra 2-1, după un adevărat thriller. "Câinii", în semifinalele Cupei

dinamo bucurie

ASA Tg. Mureş, Dinamo, CFR Cluj și Steaua, în semifinalele Cupei României

cupa 1

VIDEO Viitorul a cerut penalty la o fază în care Hamroun a fost protagonist. A fost sau nu?

hent hamroun

Intrare gratuită pentru fanii alb-roșii la meciul cu Astra, din Cupă: ”În semn de respect față de dinamoviști”

dinanmo astra

VIDEO Observatorul meciului Baia Mare-Steaua: ”Am predat un raport suplimentar la Federație”

baia mare - steaua

Omul care i-a dat gol Stelei în Cupă a fost la un pas să se lase de fotbal: "Am avut o cădere psihică!"

echipa Baia Mare

VIDEO Meciul de la Baia Mare se putea transforma într-o tragedie. "Nu am prevăzut toate problemele!"

captura ingramadeala baia mare

VIDEO "Trebuie să uităm cât mai repede meciul ăsta!" Ce le-a zis Rădoi jucătorilor înainte de penalty-uri

dica radoi

VIDEO Cum i-a păcălit Tade pe băimăreni. Dezvăluirile portarului de la Baia Mare

baia mare

Răpă admite că Steaua are mari probleme în ofensivă: "Nu mă pot pune în pielea celor din faţă"

rapa

VIDEO Cojocaru, arogant după calificarea Stelei în Cupă: "Terenul ne-a pus probleme, nu Baia Mare!"

captura cojocaru

VIDEO Hagi vrea un trofeu cu Viitorul, după ce a ajuns în sferturile Cupei României: "E un moment bun al nostru"

mitrea

VIDEO Nebunie la Baia Mare: 14000 de fani, doar 7200 de bilete vândute! Probleme înainte de start

captura drona baia mare

Cât ghinion pentru Papp! S-a accidentat şi va ajunge aproape sigur la "cuţit"

papp acc

Tade, titular la Steaua după o lună! Vârful i-a răsplătit încrederea lui Rădoi cu gol

tade bun

Viitorul - FC Botoşani 1-0. Trupa lui Hagi a acces în sferturile Cupei României

bucurie viitorul

LIVE TEXT: Baia Mare - Steaua 1-1 (1-4, d.l.d.). Campioana, la un pas de o eliminare rușinoasă în Cupă

Baia Mare Steaua

Jucătorii lui FCM Baia Mare s-au antrenat pe nocturnă înaintea meciului cu Steaua, de azi, de la Digi Sport

nocturna baioa mare

Viitorul, aproape să meargă cu ambele echipe în sferturile Cupei! "Am avut ocaziile mai mari și meritam să câștigăm"

viitorul2 - cfr cluj

VIDEO Dinamo vrea să joace cu Steaua în sferturile Cupei României: ”Meciurile cu ei sunt speciale”

VIDEO Rednic: ”În prima repriză, am rămas undeva pe la Craiova. Am eliminat cea mai în formă echipă”

sapunaru pandurii

VIDEO Săpunaru: ”E frustrant să tot luăm gol în ultimele minute și din faze fixe. Ne doream trofeul”