Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

Viitorul 2 - CFR Cluj 0-1. Fosta campioană s-a calificat în sferturile Cupei României cu emoții. Noroc cu Negruț!

bucurie cfr

Pandurii - Dinamo 2-3 Calificare dramatică a ”câinilor” în sferturile Cupei României, gol în minutul 90!

pandurii dinamo 2

Timişoara, bestia nera pentru Petrolul! ”De la un anumit nivel intervine valoarea”

timis-petrolul

Inspiraţia lui Napoli a adus calificarea lui CSMS Iaşi: "Sperăm să ne revenim şi în campionat"

napoli cupa

Biletele de la FCM Baia Mare - Steaua s-au epuizat deja! ”Doar cu pile mai poți intra la meci!”

baia mare fani

Poli Timişoara - Petrolul 2-1. Bănățenii, în sferturi - Ropotan, două ”galbene” în doar 30 de secunde!

ropotan

• FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Exclusiv Ion Crăciunescu, declarație...

FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)

Știri

VIDEO Brașovenii, nervoși: ”Trebuia să nu ne mai prezentăm! Astra nu avea nevoie de sprijinul arbitrilor”

arbitraj brasov astra

VIDEO Dinamo vrea a treia victorie a sezonului cu Pandurii: "E cel mai echilibrat meci din optimi"

pandurii dinamo cupa

Eșecul din Bănie n-a destabilizat atmosfera din lotul lui Dinamo. ”Avem un lot foarte bun. Vrem Cupa!”

pandurii dinamo

VIDEO Şumudică îşi critică dur jucătorii: "Era să fac infarct. Am comis greşeli impardonabile"

sumudica brasov

Concordia - CSMS Iaşi 1-2. Moldovenii merg în sferturile Cupei, după ce au fost conduşi la pauză

iasi cupa romaniei

FC Brașov - Astra 3-4 (după prelungiri). Gazdele, la un pas de o revenire incredibilă în optimile Cupei

Brasov Astra

S-a stabilit programul optimilor de finală din Cupa României. Meciurile vor fi LIVE la Digi Sport

optimi-cupa-romaniei

S-a decis unde se va juca meciul din optimile Cupei României dintre FCM Baia Mare și Steaua

baia mare steaua 1

Pandurii și Dinamo joacă a treia oară în acest sezon. Edi Iordănescu: "M-am cam săturat!"

Pandurii Dinamo

FCM Baia Mare - Steaua, Pandurii - Dinamo. Programul complet al "optimilor" Cupei

conf cupa rom

VIDEO Sărbătoare în autocar! Steliștii au cântat după victoria chinuită cu "U", de pe Cluj Arena

captura stelisti autocar

Campioana e coproprietara unui jucător de la U: "Dacă va marca multe goluri, e posibil să ajungă la Steaua"

captura calcan

Diferența dintre Steaua și U Cluj: "Cu salariul lui Tade, plătesc salariul întregii echipe și am și de-o primă!"

captura popescu

Steaua s-a chinuit 80 de minute, în Cupă, cu U Cluj, în fața unei echipe cu media de vârstă de sub 20 de ani

cluj steaua

Steliștii recunosc că la Cluj au suferit, în Cupa României: "Meci foarte greu, prima repriză nu a fost una bună!"

adi popa steaua-2

Calificare cu emoții pentru ”câinii roșii” în optimile Cupei: ”Nu ne-am concentrat, am intrat în jocul lor”

captura anton

VIDEO Rednic, bucuros de calificare și ieșirea din insolvență: ”Lucrurile se vor schimba 100%!”

captura rednic-2

U Cluj - Steaua 0-1. Deținătoarea Cupei s-a calificat cu noroc în optimi

bucurie steaua cluj

VIDEO Viitorul, cu două echipe în ”optimile” Cupei. 12 jucători ai lui Hagi, pe lista echipelor de afară

razvan marin

Frunză și Onofraș au bătut Dinamo cu Urziceni, vor s-o facă și cu Brăila

captura stire braileni dinamo

VIDEO Șumudică, atracția principală la Brânceni, în Cupă. ”Ce-am făcut, bre? Nu s-a făcut mustul?”

captura sumudica politist

VIDEO CSU Craiova, eliminată din Cupa României la penalty-uri. A pierdut la fel şi în Cupa Ligii

bacau craiova

Astra s-a calificat la pas în optimile Cupei. Hat-trick Roşu! "Dau de băut, dar trebuie să căutăm nişte bani"

astra2

Tărlungeni-Petrolul 0-6. Dublă pentru Toto Tamuz. Cea mai clară victorie a 16-imilor Cupei