Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

Cârțu și Săndoi s-au impus! Meciul cu Steaua va fi ultimul pe “Ion Oblemenco”

cartu.sandoi

"Sferturile" Cupei României: CS U Craiova - Steaua, CS Mioveni - CFR Cluj. Programul complet

cupa romaniei

VIDEO Cristi Săpunaru a fost șef de galerie la meciul Rapidului din Cupă cu CFR

sapunaru lider galerie giulesti

VIDEO Mulțescu a urmărit 3 obiective în partida cu CFR Suceava, din Cupa României

captura multescu-1

Rapid CFR Suceava - Petrolul 2-3. Prahovenii s-au calificat cu emoții în sferturile Cupei

cfr suc-petrol

Rapid - CFR Cluj 1-2. Dore și Chanturia au adus calificarea în ultimul sfert de oră!

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

Video Gigi Becali a râs în hohote: ”Îmi dă 30...

3

Știri

Oțelul - Pandurii 2-3. Gorjenii obțin dramatic calificarea în "sferturile" Cupei României!

elton pandurii

VIDEO "U" Cluj și-a propus să câștige Cupa! ”Obiectiv propus de noi, vestiarul”

ogararu

VIDEO Săndoi: ”Înțeleg cel mai bine necazul lui Bancu. Am ratat un Mondial”

bancu accidentare craiova-viitorul

Hagi: ”Nu mai contează meciul, când un copil pățește așa ceva. Bancu, să fii puternic!”

hagi-1

Șeroni, răvășit de accidentarea lui Bancu: ”Am urmărit mingea, am atins-o, nu știu cum s-a întâmplat!”

accidentare bancu-seroni

FOTO Accidentare horror la ultimul meci pe ”Ion Oblemenco”. Bancu, dus de urgență la spital!

bancu accidentare horror

Omul care a calificat Steaua, la Iași, sărbătorește eliminarea lui Dinamo: ”Mă bucură orice eșec al lor!”

stanciu declaratii

Gâlcă este bucuros de revenirea lui Bourceanu: ”A jucat bine”. Ce zice de derby

costel galca

Niculescu a prins aripi: “Să vedem ce adversar vom avea, eu îmi doresc Steaua!”

niculescu captura singur

Stoican îl laudă pe Niculescu, după ce acesta l-a scos din Cupă: “Va deveni mare!”

stoican cupa

Protest inedit al steliștilor: banderole albe împotriva arbitrajului de la Tg Mureș al lui Istvan Kovacs

banderola protest

VIDEO Cl. Niculescu le-a eliminat pe Astra și Dinamo din Cupă: ”S-a născut un nou antrenor în România”

florentin petre claudiu niculescu

CSMS Iași - Steaua 0-1. Stanciu i-a calificat pe roș-albaștri în ”sferturi”. Gâlcă a folosit rezerve și juniori

captura stanciu

CS Mioveni-Dinamo 1-0. După Astra, argeșenii elimină o altă pretendentă la trofeu!

captura niculescu

Rezultatele din "optimile" Cupei României şi cele 8 echipe calificate în "sferturi"

cupa romaniei-1

EXCLUSIV Steaua va ataca meciul de la Iași, din Cupă, cu 6 jucători de 17 ani!

macris steaua

Programul și televizările din optimile Cupei României. 4 meciuri LIVE la Digi Sport

Claudiu Niculescu va întâlni echipa lui de suflet în Cupă! Flavius Stoican: "Mi-a spus că vrea să joace cu Dinamo"

claudiu niculescu u cluj

U Cluj s-a despărțit de Sauvadet! Staff-ul își dorește un parcurs cât mai lung în Cupa României

ogararu cupa romaniei

Optimile Cupei României: Dinamo - CS Mioveni, CFR Cluj - Rapid, Steaua - CSMS Iaşi. Programul complet

tragere cupa bun

Contraperformanță pentru Astra! După 20 de ani, deținătoarea Cupei pierde în 16-mile ediției următoare

cs mioveni astra

Petroliștii, criticați chiar pe site-ul oficial: "Calificare fără fast! Fotbaliștii ar trebui să-și pună numeroase întrebări"

petrolul jucu 3-0

VIDEO Iancu a adus victoria Stelei în Cupă, dar Gâlcă este exigent: "El are nevoie de constanță!"

Iancu Steaua

VIDEO Mioveni a reușit surpriza Cupei! Niculescu: "Astra are o cădere mentală, nu una fizică!"