Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Djokovic a dat racheta de tenis pe crosa de hochei. Revine pe teren la Rogers Cup, turneu transmis pe Digi Sport

djokovic-1

Halep se menține pe 5 în clasamentul WTA. Alte 4 românce în top 100

HALEP TENIS

Video După victoria la dublu, Wickmayer a câștigat trofeul și la simplu, la Washington

Yanina Wickmayer

Johanna Konta a cucerit titlul la Stanford și și-a trecut în cont primul trofeu WTA

venus konta

Serena Williams s-a retras de la Montreal. Programul Simonei Halep, modificat

halep montreal

Video Siegemund a câștigat trofeul de la Bastad. A învins-o în finală pe Siniakova

sigemund trofeu bastad

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Fotbal Club
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Știri

Video Mitu a sărbătorit cu șampanie victoria de la Bastad. ”Asta e tradiția la noi!”

mitu sampanie

Video Andreea Mitu a câștigat finala de dublu a turneului de la Bastad! Al doilea titlu al carierei

andreea mitu selfie-1

Video Trofeu pentru Monica Niculescu la Washington. Al șaselea titlu WTA la dublu din carieră

niculescu washington

Video Florin Mergea și Horia Tecău au ratat accederea în finala de la Washington

mergea-4

Video Dragoş Dima a câştigat turneul futures de la Piteşti, după finala cu Jordan Ubiergo

dragos dima

Video Simona Halep intră în competiție din turul 2 la turneul de la Montreal. Anul trecut a jucat finala

simona-4

Video Capitala poate avea din nou un turneu masculin: "Sunt convins că putem construi o arenă"

arene bnr

Video Knapp și-a aflat adversara. S-au stabilit meciurile din ”sferturile” turneului de la Bastad

goerges

Roger Federer revine după 15 ani la Cupa Hopman. Cu cine va face pereche

halep-18

Mergea şi Tecău s-au calificat în sferturile probei de dublu la Washington

mergea tecau-1

Video Kerber, aproape de o eliminare surprinzătoare la Bastad. Rezultatele de miercuri

kerber-1

Raluca Olaru, calificată în sferturile probei de dublu la Bastad

raluca olaru

Video Virginia Ruzici știe cum poate progresa Halep: "Să lucreze mai mult fizic!"

halep madrid

Video Cîrstea a fost eliminată în primul tur la Bastad. Înfrângere în două seturi cu Annika Beck

sorana

Ilie Năstase împlinește azi 70 de ani: "Nu mă simt îmbătrânit. Mă simt ca la 69 plus unu"

nastase bun

Simona Halep și-a consolidat poziția a 5-a în clasamentul WTA după victoria de la București

halep-17

Video Exclusiv Cadanțu și Piter au pierdut finala de dublu de la BRD Bucharest Open. Înfrângere în două seturi

kadantu piter

Simona, la cea mai clară victorie a carierei într-o finală WTA. De când n-a mai câștigat cu un dublu 6-0

simo

Spaniolii, entuziasmați după victoria cu România: "Jucătorii mei pot câștiga Cupa Davis!"

Spania Romania

Video Exclusiv Simona Halep: ”Am jucat pentru fani în această săptămână. Vă ofer cu drag trofeul”

anas

Video Mergea, după înfrângerea de la simplu: "Nici nu trebuia să stau cu el în teren, dar am demonstrat că pot lupta"

captura mergea1

Video Exclusiv Simona Halep a câștigat BRD Bucharest Open, după 6-0, 6-0 cu Sevastova. Al 13-lea titlu WTA

halep trofeu

Video Exclusiv Marius Copil s-a accidentat și n-a mai putut juca în Cupa Davis! ”Sunt foarte trist”

copil suparat

Video Simona regretă că nu va merge la Rio: "E important să câştigi o medalie la Olimpiadă"