Tenis

Citește totul despre tenis și jucătorii sportului alb. Află rezultate din tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP după turnee importante pe zgură sau iarbă, dar și noutăți despre jucători și premii. Fii la curent cu rezultatele din tenis, află când joacă Simona Halep, dar și alți tenismani români.

Monica Niculescu a urcat cinci locuri în clasamentul WTA și este pe 63. Cîrstea conduce topul româncelor

Monica.Niculescu

VIDEO TENIS ATP Ferrer a câştigat finala de la Paris, în faţa revelației Jerzy Janowicz! Scor final 6-4, 6-3

david ferrer 1

Roger Federer nu participă la Mastersul de la Paris: "E prea mult" Hănescu îi ia locul în concurs

roger federerrr

David Ferrer s-a impus în finala de la Valencia în fața lui Alexandr Dolgopolov cu 6-1, 3-6, 6-4

ferrer

Serena Williams a învins-o cu 6-4 și 6-3, pe Sharapova și a câștigat din nou Turneul Campioanelor!

Urmărește-ne și pe

Video Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj

Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

UEFA Euro 2028 and Euro 2032 Announcement - UEFA Headquarters

Foto A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern

var9

Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru

real

Video Scandal uriaș după Real Madrid...

Alegerea făcută de UEFA, după ce Real...

Video Real Madrid - Bayern Munchen 2-1...

Real Madrid v FC Bayern Munich - UEFA Champions League, Spain - 08 May 2024

Exclusiv Marius Avram a dat verdictul, după ce...

marius

Știri

Victor Hănescu, eliminat de la Paris. Românul a fost învins în calificări de Alejandro Falla

hanescu-2.august.2012

Monica Niculescu, eliminată în semifinalele de la Poitiers

Victor Crivoi are cea mai bună perioadă din carieră! A câștigat al doilea turneu consecutiv în Maroc

crivoi

Sharapova reușește surpriza și o elimină pe Azarenka. În finală va juca împotriva Serenei Williams

sharapova serena williams

Româncele se descurcă bine în turneele internaționale

gallovits niculescu01

Federer, de neoprit la turneul din Elveția, marșează către al șaselea triumf consecutiv la Basel

federer

Nadal va lipsi la Paris și Londra. Spaniolul nu a mai jucat din 28 iunie

nadal-almagro

ANALIZĂ: Victoria Azarenka și Serena Williams se bat în 2012 pentru trofeul de la Turneul Campioanelor

azarenka serena willimas istanbul

TURNEUL CAMPIOANELOR. Serena Williams, în mare formă. A învins-o pe Na Li în două seturi: 7-6, 6-3

serena williams

Petra Kvitova nu-și apără titlul în Turneul Campioanelor. S-a retras din cauza unui virus

kvitova retrasa

Fostul lider mondial Juan Carlos Ferrero a jucat ultimul meci din carieră, în turneul de la Valencia

juan carlos ferrero

Agnieszka Radwanska a învins-o pe Petra Kvitova în meciul de debut de la Turneul Campioanelor

agnieszka radwanska

Hănescu a fost eliminat în turul 1 al turneului de la Basel, unde ajunsese pe tabloul principal la lucky-loser

hanescu.viktor

Del Potro a câştigat Open-ul de la Viena şi se gândeşte la Turneul Campionilor - ÎN DIRECT la Digi Sport

del potro

Victor Hănescu rămâne singurul român în Top 100 ATP

victor-hanescu

Monica Niculescu a urcat în ierarhia mondială, după finala de la Luxemburg! Cum arată TOP 10 WTA

monica niculescu afp

Victoria Azarenka în grupă cu Serena Williams, Angelique Kerber şi Na Li, la Turneul Campioanelor, ediţia 2012

azarenka williams

Berdych a câștigat turneul de la Stockholm. L-a învins în finală pe francezul Tsonga cu 4-6, 6-4, 6-4

Tomas Berdych-1

România întâlneşte Danemarca în Cupa Davis. Tecău vrea să joace tot la Cluj, locul victoriei cu Finlanda

tecau.cupa.davis.mergea

Caroline Wozniacki s-a impus la Moscova. Daneza a trecut de Samantha Stosur cu 6-2, 4-6 și 7-5