Baschet

Digi Sport îți aduce ultimele știri din baschet. Află rezultate de la meciuri, reușite, ratări, vezi cum arată clasamentul NBA, fii la curent cu noutăți despre baschetul din România și cel internațional. Citește reacții și interviuri la cald cu baschetbaliști și nu rata cele mai tari faze de pe terenul de baschet.

Video BC Timişoara - CSM Oradea 73-92. Prima victorie a bihorenilor în Top 6

timisoara oradea

Video Dinamo - Phoenix Galați 78-85. Revenire spectaculoasă a moldovenilor

phoenix galati

Video BCMU Piteşti - Steaua 72-67. Debut cu stângul pentru Toijala

Pitesti Steaua

Video CSM Oradea - U-BT Cluj Napoca 79-84. A treia victorie la rând în fața campioanei

Oradea Cluj

Video CSU Sibiu - BC Timișoara 77-70. Gazdele au ajuns la 6 victorii consecutive în Liga Națională

baschet sibiu

Video Zalgiris - Fenerbahce 67-76. A şasea victorie în ultimele şapte meciuri pentru vicecampioana Europei

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC ARGES-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (29.01.2023)

Urmărește-ne și pe

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

21

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D

Fanii lui Tottenham s-au supărat că Radu Drăgușin a jucat atât de bine încât au cerut: "Reziliați-i contractul!"

Tottenham Hotspur Team Training, Hotspur Way Training Centre, Enfield, UK - 17 Apr 2024

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu...

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a...

Screenshot 2024-05-15 232704

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

Știri

Video Lumina Wolves, proiectul din România susținut de un star din NBA

baschet

Video CSM CSU Oradea - Phoenix Galați 73-63. Campioana și-a luat revanșa după înfrângerea din tur

oradea baschet

Video SCM U Craiova - Steaua CSM 81-79. Oltenii şi-au luat revanşa după eliminarea din Cupă

steaua craiova baschet

Video Anadolu - Baskonia 96-85. Gazdele au șanse mari la play-off-ul Euroligii

Anadolu baschet

Video Fenerbahce şi Barcelona au revenit după ce au fost conduse şi au câştigat, în Euroligă

Video CSM Oradea a ratat calificarea în sferturile FIBA Europe Cup. Înfrângere la scor

oradea

Video U-BT Cluj şi BC Mureş s-au calificat în finala Cupei României la baschet

finala baschet

Video CSM Oradea - BC Timișoara 92-72. Bihorenii, în semifinalele Cupei României

Timisoara Oradea

Video BC Mureş - Phoenix Galaţi 85-75. Ardelenii, pentru al treilea an la rând în semifinalele Cupei

baschet mures

Video BC CSU Sibiu - U BT Cluj 70-88. Deținătoarea Cupei României continuă lupta pentru apărarea trofeului

baschet cluj

Video Steaua - SCMU Craiova 83-63. Echipa bucureșteană e prima semifinalistă din Cupa României

baschet steaua

Video CSM CSU Oradea - U-BT Cluj 55-75. 21 de puncte pentru Vlad Moldoveanu

baschet-oradea-cluj-05

Video CSM Târgovişte - Olimpia CSU Braşov 64-63. Câștigătoarea Cupei a fost decisă de proba video

captura baschet

Video Steaua - BCMU Piteşti 77-65. A doua victorie la rând pentru gazde

Steaua Pitesti

Video Real, a 8-a victorie la rând în Euroligă! Succes la scor pentru CSKA

Real Kazan

Video Pas spre sferturile FIBA Europe Cup. Victorie pentru Oradea în turul optimilor

csm oradea baschet

Se ştiu echipele de la All Star Game-ul Ligii Naţionale de baschet. Meciul va fi în direct la Digi Sport

u bt cluj steaua

Video BCM U Piteşti - SCM U Craiova 101-99! Victorie dramatică pentru gazde, după un meci în care s-au înscris 30 de coşuri de 3 puncte

bcm pitesti-1

Video BC Mureş - Steaua 87-93. ”Roș-albaștrii” s-au revanșat după eșecul din derby-ul cu Dinamo

baschet captura steaua

Video Dinamo - CSM Oradea 93-81. A doua surpriză consecutivă produsă de "alb-roşii"

steaua dinamo baschet

Video BC Timişoara - CSM Oradea 85-84. Bănăţenii s-au impus după două reprize de prelungiri