Baschet

Digi Sport îți aduce ultimele știri din baschet. Află rezultate de la meciuri, reușite, ratări, vezi cum arată clasamentul NBA, fii la curent cu noutăți despre baschetul din România și cel internațional. Citește reacții și interviuri la cald cu baschetbaliști și nu rata cele mai tari faze de pe terenul de baschet.

Video U-BT Cluj a învins campioana Oradea și e în finala Ligii Naţionale după 6 ani

baschet cluj-1

Video CSM CSU Oradea - U-BT Cluj 85-76. Meci decisiv pentru stabilirea finalistei

oradea

Video Steaua, în finala Ligii Naţionale. Runkauskas, omul meciului cu Sibiu

RPS5784

Video Steaua - CSU Sibiu 81-79. Spectacol la înălțime în semifinalele play-off-ului Ligii Naționale

Steaua capt baschet

Video CSM Oradea - U-BT Cluj 69-59. Bihorenii rămân în lupta pentru finala Ligii Naționale

• Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro

FOTBAL: Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, ora 12:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FC BOTOSANI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (12.11.2023)

FOTBAL: Botoșani - Voluntari, ora 14:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL FEMININ:CSM BUCURESTI-METZ HANDBALL, LIGA CAMPIONILOR (28.04.2024)

HANDBAL: Metz - CSM BucureȘti, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)

FOTBAL: Universitatea Cluj - Dinamo, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

sabalenka

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

ryan-garcia

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Irina Shayk / Foto: Instagram@irinashayk

Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali

tricou-chiriches

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...

colaj decebal rotaru

Ange Postecoglou, reacție sinceră după...

Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024

Exclusiv Jucătorul de 1.500.000€ transferat de...

Fotbalistii rapidisti Sebastian Andrei Borza, Claudiu Adrian Mihai Petrila, Razvan Constantin Oaida, Cristian Ionut Sapu

Video Chelsea - Tottenham 2-0. Echipa lui...

Chelsea v Tottenham Hotspur - Premier League - Stamford Bridge

Știri

Video Ghiţă Mureşan revine în baschetul românesc. Candidează pentru funcţia de vicepreşedinte al federaţiei

muresan jordan

Video U-BT Cluj - CSM Oradea 103-96. A doua victorie a clujenilor în semifinalele Ligii Naţionale

baschet cluj

Video CSU Sibiu - Steaua 88-80. Ardelenii au egalat scorul la general în semifinala Ligii Naționale

baschet sibiu steaua

Video Olympiacos, ultima echipă calificată în Final Four-ul Euroligii

baschet oly

Video U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 86-73. Rasic și Moldoveanu au fost cei mai buni oameni ai gazdelor

rasic moldoveanu

Video CSU Sibiu - Steaua 79-84. Roș-albaștrii au făcut un pas important spre finala Ligii Naționale

baschet sibiu

Video Fenerbahce - Panathinaikos 79-61. Într-o atmosferă incendiară, turcii s-au calificat în Final Four-ul Euroligii

fener basche

Video CSU Sibiu, ultima semifinalistă a Ligii Naţionale. Victorie în meciul decisiv cu BC Mureş

sibiu mures-2

Scandal imens după meciul de baschet de la Tg. Mureș! O mulțime de reclamații și organizatori acuzați de discriminare

sibiu mures-1

Video BC Mureş- CSU Sibiu 70-62. Adversara Stelei se decide în meciul 5

bc mures sibiu

Video Olympiacos - Anadolu Efes 71-73. Turcii i-au egalat pe greci în sferturile Euroligii

olympiacos anadolu

Video BC Mureş - CSU Sibiu 87-89. Sibienii conduc în sferturile Ligii Naţionale

sibiu mures

Video Turcii n-au produs surpriza! Anadolu și Darussafaka, învinse în Euroligă

bascheteuroliga

Video BCMU Piteşti - Steaua 72-89. Steliştii se alătură Clujului şi Oradei în semifinale

pitesti steaua

Video BC Timişoara - CSM CSU Oradea 84-86. Campioana s-a calificat în semifinalele Ligii Naţionale

oradea baschet

Video Demonstrație de forță în Euroliga de baschet. CSKA Moskova și Fenerbahce, victorii după răsturnări spectaculoase

baschet euroliga

Video CSU Sibiu - BC Mureș 54-75. Egalitate în cel mai echilibrat duel din sferturile Ligii Naționale

sibiu mures baschet

Sebastian Ghiţă, omul care a făcut din Asesoft Ploieşti principala forţă a baschetului românesc

collage ghita

Video Steaua - BCMU Piteşti 105-90. Steliştii conduc cu 2-0 la general în sferturile Ligii Naţionale

baschet steaua-1

Video CSM Oradea - BC Timişoara 85-81. Al doilea succes din sferturi al bihorenilor

oradea timisoara-1

Video U Cluj - SCMU Craiova 104-78. Ardelenii sunt la o victorie de semifinale

Cluj baschet

Video CSU Sibiu - BC Mureş 76-66. Gazdele încep cu dreptul ”sferturile” play-off-ului

csu sibiu

Video CSM Oradea - BC Timişoara 74-66. Victorie cu emoţii pentru campioană la debutul în play-off

oradea timisoara

Video Steaua - BCMU Piteşti 84-61. Victorie fără emoţii a steliştilor la debutul în play-off